🥇 ade исчезна од пензија за да се приклучи на тимот на маргаритки

Fade keluar dari pensiun untuk bergabung dengan Tim Aster

🥇 ade исчезна од пензија за да се приклучи на тимот на Астер 1

Избледени од пензија за да се приклучите на тимот на маргаритки - Апликација за бесплатни апликации 1

Овој напис е претставен од StatBanana, најдобрата алатка за стратегија Дота 2.


Откако се повлече пред само две недели, поранешниот капитен на Вики гејминг Пан, Пан „избледе“ Ји ја поништи својата одлука. Хари ќе биде вториот слободен агент што ќе му се придружи на тимот на Астер по потпишувањето на песната „Sccc“ Чун, комплетирајќи го списокот „Астер“ за претстојниот Дота Коло на сезонска про.

Фаде објави долгогодишно објаснување за да ја надмине контроверзата околу трансферот на играчи кои никогаш не се откажале од Ројал и да ги разјасни вистинските настани што се случија за време на Интернационал 2019 година.

Избледени од пензија за да се приклучите на тимот на маргаритки - Апликација Gratuite 2 Распоред преку Веибо

РНГ претходно беше обвинет за успешно заземање на Фаде за време на ТИ9. Играчите играат улога во скандалот, при што еден од управите на Вичи побара објаснување од Фаде.

Договорот на Фаде со Вичи гејминг заврши вчера, со што се дозволува денови да се приклучат на Астер како слободен агент наместо во играч на трансфери. Драмата на денот разговараше за голем број на тимови кои беа одобрени еден ден пред ТИ9 со познавање на договорот што заврши. Фаде ја одби понудата спротивставувајќи се на неговата посветеност на ИТ и ќе го разгледа неговиот избор само по резултатите од настанот.

Кога беше елиминирана РНГ, Вици тој ден немаше натпревар. Фаде реши да се дружи и да биде среќна со „Моне“ Пенг, бидејќи тие беа блиски пријатели. Тој строго негираше какво било вознемирување ниту од него, ниту од организацијата РНГ, но призна дека е несоодветно однесување за време на натпреварот, нудејќи искрено извинување до Вици и неговите фанови.

Поврзано: Фаде се повлече од Дота 2 по Интернационал 2019 година

Поранешниот капетан Вичи кој го затвори тој ден побара синџир за да се охрабри отстранувањето или да се подигне сопствената плата. После загубата на ТИ9, денот беше прашан од Вичи дали има ден што се бара, давајќи му на тренерот и на играчот само оној ден кога тој посакува од сопствената плата. Во неговиот пост, денот продолжи да објаснува за парите не важни, а далеку поважен за потребата од силен тим да го освои првенството и да преживее на приходите.

Феде се врати три години со Вичи беше тешко патување, со тоа што се издигна од вториот состав. Додека жали за крајот на специјалното патување поради драмското невреме што се случи, тој изјави дека се надева оти организацијата за давање на своите претпоставени ќе разговара за неговата одлука.

Последниот став е поврзан со неговата одлука за пензија и неговиот последователен избор да се врати во професионалниот свет. Откако ги загуби на ТИ9, Феде се најде под притисок од сите страни поврзани со трансферот на контроверзии. После долг период на размислување, тој помисли дека неговите соиграчи ќе бидат предадени, а тоа е најдобриот резултат. Сега, само тој ден беше кукавички, и помислата за промената ненадејно дојде како „Замена на напојните напори за три секунди“.

Фаде ќе му се придружи на Астер како нов тврд поддржувач, отстапувајќи се од неговата претходна улога како четврта позиција на Вичи. Уште едно ново потпишување, драмата Скц ќе ја промени својата улога од средната лента, преземајќи тешко носење за кинеските трупи.

Поврзано: Sccc се приклучува на тимот на Aster, откако се раздели со Newbee

Астер, тим создаден од кинескиот легендарен Ксу „Бурненг“ ileилеи во 2018 година, откако го прими од професионалниот свет Дота 2, Се бореше да добие важни резултати. Годинава тие формираа уште еден ол-стар состав со талент докажано дека е врвен лет од другите тимови, со Федед и Скцц нивните трансфер титули годинава.

Избледени од пензија да се приклучат на тимот на маргаритки
– Грауитска апликација

4,5 (90%) 2 Гласајте