10 апликации како Tutuapp за iOS (алтернативна iOS продавница за апликации без …

10 апликации како Tutuapp за iOS (алтернативна iOS продавница за апликации без ...

Дали сакате да преземате бесплатни премиум апликации? Еве ги најдобрите програми слични на TutuApp, каде што можете да преземате премија апликации без да трошите пари.

Колку пати сте посакале да преземете апликација, но не сме целосно сигурни дали вреди? Голем број на апликации се меч со две острици на прво место, затоа што додека можете да проверите прегледи, можеби не сте 100% сигурни дека ќе ви одговараат.

Многу корисници на апликацијата се во иста позиција како и вие, и затоа сите бараат осигурување како да, апликацијата по свој избор е она што би го платиле. Тогаш се појави TutuApp.

TutuApp е кинеска апликација која ви овозможува бесплатно симнување на премиум апликации и многу апликации со ниска и висока цена. Отпрвин, тоа беше целосно кинеска апликација, но неодамна беше објавена и објавена и англиската верзија.

Официјална веб-страница на англиски јазик: Тутуп.вип

Преземете Tutuapp

tutuapp pokemon go преземете iosСкенирајте за преземање на IOS TutuApp
tutu стан покемон оди андроидСкенирајте за преземање на Android TutuApp

Неверојатно е што TutuApp ви овозможува бесплатно симнување на многу од популарните игри за плаќање-пробивање, и во основа содржи испукани верзии на разни Android и iOS игри што можете да ги преземате и да ги играте бесплатно.

 • 8 најдобри алтернативи на Аптоид за Android и iOS во 2019 година
 • 10 основни апликации за преземање на бесплатно вкоренет Android
 • Најдобрите апликации за кино likeshowbox за iPhone и андроид
 • Она што повеќето не знаеја е дека TutuApp може да биде најпопуларен од ваков вид, но не е единствениот. Многу апликации се појавија за да му конкурираат на овој одличен софтвер. Еве го списокот на 10 најдобри алтернативи на TutuApp кои ви овозможуваат бесплатно симнување на респектабилна сума на апликации.

  Сите ќе се согласат дека vShare е најпопуларна опција ако изберете нешто друго освен TutuApp. Има сигурна база од повеќе од сто илјади корисници и е во постојан раст.

  Дизајнот и интерфејсот се едни од најдобрите во играта и дефинитивно ќе ви го олеснат користењето. Тоа е апликација која постојано се шири во трети страни од која ќе преземете голема количина на различна содржина. Тој е компатибилен со Android и iOS, што го прави добра алтернатива за апликацијата TuTu ако сте корисник на iPhone.

  Вие ќе можете да преземате музика, игри, па дури и премија апликации. Сè што гледате на страницата е апсолутно бесплатно!

  10 апликации како Tutuapp за iOS (алтернативна iOS продавница за апликации без jailbreak) 1

  Како што подразбира името, овој софтвер е наменет за зависници од апликации. Тоа е добро место за преземање бесплатни и интересни испукани и пробиени апликации, без да плаќате ништо.

  Единствено што може да предизвика проблем е дека ако сакате AppAdict да работи со iPhone без Jailbreaked, ќе мора да платите за премиум верзијата. Тоа ќе биде единствената платена и премија што ќе мора да ја надминете.

  AppAdict е одлична, добро напишана, привлечна и лесна за управување со алтернатива на TutuApp.

  10 апликации како Tutuapp за iOS (алтернативна iOS продавница за апликации без jailbreak) 2

  AppValley е чуден. Дебитант во бизнисот, но со креативно име и веројатно најубавото лого во овој конкретен бизнис (иако тоа е мала работа).

  Базата на податоци AppValleys, иако е релативно нова и постојано расте, има респектабилна количина пробиени и декриптирани апликации и игри за преземање. Willе бидете воодушевени од количината на теми, музика и софтвер што е достапна на веб-страницата.

  Willе имате опција да пребарувате разни категории и ќе можете да ги пронајдете модификациите на вашите омилени и популарни апликации што можете да ги преземете бесплатно. AppValley дефинитивно вреди да се погледне.

  Прочитајте повеќе: Апликации како AppValley за преземање испукани апликации и игри.

  Панда Хелпер

  Панда Хелпер се претпоставува дека е голема новина на Кинезите. Тоа е одлична алтернатива на TutuApp која се заканува да го узурпира неговиот престол.

  Со PandaHelper, ќе имате можност бесплатно да изберете испукани апликации за iOS и ќе откриете дека базата на податоци треба да се испитува со најголема почит. Овозможува компатибилност со нови и стари верзии на iOS и не треба да се грижите.

  Panda Helper исто така ви нуди модифицирана верзија на популарните игри Android и iOS каде ќе имате неограничено злато, скапоцени камења и други видови на награди и монети.

  10 апликации како Tutuapp за iOS (алтернативна iOS продавница за апликации без затвори) 3

  Оваа алатка е добар, бесплатен и лесен за употреба, преземач на апликации. Во оваа алатка, ќе имате голем број модифицирани и модифицирани апликации што можете да ги преземете за вашиот уред.

  Многу апликации за iOS можат да ги имаат своите верзии модифицирани и ++. Овие изменети и проширени верзии на вашите омилени апликации ќе ги најдете овде. Тоа е одлична алтернатива за апликацијата Tutu со неколку одлични одлики како категории, а естетиката на апликацијата е функционална и удобна.

  TweakBox е една од најпопуларните алтернативи што веројатно ќе ви донесе многу радост ако барате нешто поразлично.

  10 апликации како Tutuapp за iOS (алтернативна iOS продавница за апликации без jailbreak) 4

  Ако барате слична алтернатива за TutuApp, не барајте подалеку од HiPStore. Тоа е привлечна замена и ќе ги најдете сите карактеристики и придобивки од TutuApp тука без многу разлика.

  Одлична работа во врска со продавницата HiP е тоа што не бара да се најавите или да вметнете некој од вашите лични податоци. Само преземете ја апликацијата бесплатно и потоа преземете ги сите други апликации бесплатно исто така. Има сè што барате во алтернатива.

  Тие велат дека Cydia Jailbreak е најпопуларен преземач на апликации од трети страни, но малку е од списокот затоа што неговата инсталација е малку покомплицирана од другите споменати погоре.

  Ако одлучите дека сакате да ја користите оваа апликација, ќе мора да ја пронајдете точната верзија на вашиот iOS систем и да ја преземете дефинитивната верзија на оваа алатка направена токму за тоа. Ако сакате да ги пренесете вашите уреди, ќе мора да инсталирате различни верзии ако системот iOS е различен.

  Cydia ќе ви даде опсег на апликации од кои може да изберете, а повеќето од нив се премија, но сепак бесплатни додека ја користите оваа алатка. Има едноставен интерфејс и нуди минималистички поглед, што можеби некои луѓе го сакаат.

  Добра алатка да се има предвид.

  10 апликации како Tutuapp за iOS (алтернативна iOS продавница за апликации без jailbreak) 5

  iPASTORE е едноставна и удобна алтернатива на TutuApp. За жал, слично на некои од споменатите, ќе мора да платите за тоа. Но, откако ќе го платите еднаш, ќе влезете во универзумот на апликации што е целосно бесплатен.

  Вие нема да можете да ги користите на уреди кои се под iOS 9.0, но сигурно ќе најдете многу апликации и тоа доаѓа со поддршка од AppCake што ќе одам далеку во ажурирање, модификација и истражување.

  10 апликации како Tutuapp за iOS (алтернативна iOS продавница за апликации без jailbreak) 6

  Апликациите4iPhone е претставен како алтернатива на Цида, која исто така е алтернатива на TutuApp со оглед на тие информации. Вашата страница за слетување ќе ве прегрне во нејзините топли бои и ќе ви обезбеди навистина убава услуга откако ќе ја преземете апликацијата.

  Тој е високо прилагодлив безбеден, бесплатен, заверен и компатибилен со сите уреди.

  AppiShare е апликација која не бара jailbroken уред и може да работи многу добро на кој било iPhone. Брза е, мазна и ја работи својата работа многу добро. Преземањето на апликациите е брзо и ретко, ако некогаш, наидувате на проблеми.

  Оваа апликација е одлична алтернатива за TutuApp затоа што ќе има слична основа на апликации за преземање и, како и со другите, сите премиум апликации се бесплатни за преземање и употреба.

  AppiShare е исто така одличен за гејмерите кои сакаат нивните преносни игри со неограничен систем на награди и бесконечна валута во игра.

  Забелешка: За преземање на апликации е потребно посебно преземање и упатството ќе го најдете тука:

  заклучок

  Се надевам дека откривте што барате и дека веќе преземате некои од пробиените и модифицирани апликации од овие неверојатни веб-страници на трети страни. Ако имате нешто друго да додадете, можете да го оставите во коментарите!