10-годишен App Store: Apple го слави роденденот со враќањето на Texas Hold’em

10 Jahre App Store: Apple feiert Jubiläum mit Rückkehr von Texas Hold'em
слика: Епл

По повод 10-годишнината од App Store на Apple, ја промени сопствената класична игра Texas Hold’em за iOS. Новите знаци и подобрената графика мора да разликуваат ажурирања од оригиналот. Покрај тоа, редизајнирана е предизвикувачка игра.

Texas Hold’em се врати!

Со Тексас Холдем носеше Епл Еден од првите игри на App Store, кој се појави на 5-тата генерација iPod во 2006 година и премиерно се појави на App Store во 2008 година за 4,99 долари. Оваа нова верзија е бесплатна, бара iOS 12 или понова верзија на iPhone, iPad или iPod touch и користи 1,5 GB меморија. Нема набавки во апликација.

Texas Hold'em на iPod (5-та генерација) Texas Hold’em на iPod (5-та генерација) (Слика: Apple)

Карактеристики на Texas Hold’em:

  • Противниците нудат, блеф и спаѓаат
  • Кога победувате, играчот се сели во следната рунда
  • 10 различни локации, вклучувајќи Лас Вегас, Париз и Макао
  • За прв пат со динамични совети за игри, статистика и рејтинг на играчи
  • Може да се игра бесплатно (и преку Интернет и офлајн)
  • Играјте против најмногу осум пријатели во режим на мултиплеер Wi-Fi
  • Перспектива-јас и екран од горе надолу
  • Графиката е пренаменета за дисплеј со висока резолуција
  • Развиен за iOS 12 и понов
Римејк од Тексас Холдем Издание на Нов Тексас Холдем (Слика: Епл)

Apple слави 10 години на App Store

Го слави од јули 2018 година Apple ја има својата годишнина од продавниците за апликации, која започна на 10 јули 2008 година со 500 апликации. Имајќи го за тоа Apple Webspecial „App Store ќе биде објавен 10 години“ ќе и даде на компанијата малку увид во минатото, сегашноста и иднината на App Store.

Волшебникот за волшебување на Ворен Бафет - Епл на пат до издавачот? Волшебникот за волшебување на Ворен Бафет – Епл на пат до издавачот? (Слика: Епл)

Исто така, 10-ти роденден на „Епл“ .Во мај, со своето преиспитување на Волшебникот од Ворен Бафет хартија, го издаде својот прв натпревар од Тексас Холдем. Секако не без задни мотиви, затоа што првите гласини зборуваат за тоа Apple Значи дајте малку вкус на Apple Arcade и сакате да се појавите во иднина како издавач на паметни телефони.

Apple Arcade е предвидено да лансира во повеќе од 150 земји во есента 2019 година и во почетокот „Со повеќе од 100 нови и ексклузивни игри“ може да излезе со