10 инчен Андроид таблет: ШТО ДА СЕ КУПИ?

10-инчен таблет Андроид КОИ ДА СЕ КУПИ

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Еве ги најдобрите 10-инчни таблети Android за да ги купите. Без да губат време, САМО најдобри, САМО оние што навистина имаат смисла да ги купат. Ажурирање секој месец

10 табела со инчен андроид

Упатство ажурирање на април 2020 година

Сè почесто ме контактираат пријатели, роднини и познаници кои сакаат да купат 10 инчен таблет Андроид за одмор, за работа, за гледање филмови и видеа или за играње игри, но тие немаат идеја што да купат.

На крајот на краиштата, ги разбирам: светот на таблети со Android е уште покомплициран од оној на паметните телефони!

КАКОВ НЕРЕД

Само прошетајте на Интернет за да најдете луда сума на таблети со Android и проблемот е во тоа што, освен дизајнот, не е јасно кој е најдобар да се купи

Па јас разбирам многу добро јас проблеми за оние кои сакаат да купат 10-инчен таблет Android.

Се разбира, можно е да земете таблета со вас по цена 100-200 евра, значително пониски бројки од iPads на Apple, но во светот на Android ризикот од купување на еден е многу голем.

Само треба да купите производ со мала внатрешна меморија, малку RAM меморија, стар процесор или застарен оперативен систем Android и овде таблетот станува бескорисен, бидејќи можеби не можеме да ги направиме програмите од наш интерес, или игрите да не работат, или Netflix сè уште не работи во HD.

На кратко, како што реков јас проблеми што може да се најде кога сакате да купите 10 инчен Андроид таблет се толку многу.

Токму од оваа причина, решив да ги објавам упатство за купување таблет Андроид од 10 инчи. Едноставен, брз, јасен, не-важен водач кој оди директно до точка, совршен за оние кои се неопределени и немаат идеја што да се купи кога станува збор за 10 инчи Андроид таблет.

Упатство СЕКОГАШ ДОСТАВНО

И, секако ќе ја задржам оваа статија секогаш ажуриран, месец по месец, така што не добивате премногу стари уреди.

Како што веќе очекував, ќе одам да вметнам САМО најдобри таблети, САМО оние кои навистина имаат смисла да купат, со отсекување на сите оние што изгледаат интересно, но во реалноста не се.

САКАМ ДА ТИ ПОМОГНАМ

Накратко, ги знам вашите потреби, знам колку сте неопределени и колку е тешко да најдете совршен производ, не сакам да ве збунувам понатаму, Сакам да ви помогнам да ги разјасните вашите идеи!

За разлика од многу други страници што ги објавуваат упатства за најдобриот 10 инчен таблет Android само да продадам (и да создадам комисии), сакам да ве советувам САМО оние неколку уреди што имаат смисла да ги купат.

ИСТО ЗА МОИТЕ ПРИЈАТЕЛИ И ЗНАЕЕ

Како што реков, сакам да ви помогнам да го пронајдете совршениот производ, ова е мојот единствен интерес. Патем, користејќи го овој ист напис, можам да дадам совети на сите пријатели и роднини кои сакаат да купат 10-инчен Андроид таблет, без притоа да ги објаснувам добрите и лошите страни на секој производ секој пат, така што упатството е удобно и за мене на крајот 🙂

Тоа, рече, да не се изгубиме во веселост и да започнеме со нашиот водич за купување.

> ЗА ОВИЕ КОИ САКАТЕ ДА СЕ РАБОТИТЕ МНОГУ ЛИТЕЛ

Производ кој работи добро од секоја гледна точка.

32 GB внатрешна меморија е доволна за преземање апликации, игри и програми, дури и ако тие не се многу многу. Сепак, тие можат да се прошират во случај на потреба.

3 GB RAM меморија е повеќе од добра за управување со која било апликација.

Штета за оперативниот систем: Андроид 8 е стар (сега Андроид 11 ќе пристигне ..), а ризикот е од тоа да не може да се изврши некоја неодамнешна апликација или игра.

Како и да е, за тоа што чини е повеќе од добро. Мислам дека е најдобриот производ по оваа цена.

> ЗА ОВИЕ КОИ САКАТЕ НАЈДОБРИОТ ПРОМОЦИЈА / ПЕРФОРМАНСА / Бренд

Ова е мојот омилен.

Монтира Android 9 (тој е доста ажуриран), има 32 GB внатрешна меморија (може да се прошири) и 3 GB RAM меморија, совршена за која било апликација, игра или програма. Екранот е исто така фантастичен.

Производителот е Samsung, апсолутно сигурен и има многу сервисни центри во Италија во случај на проблеми.

Односот цена / квалитет е недостижен за сите други.

> ЗА ОВИЕ КОИ САКААТ НАЈДОБРИОТ, БЕСПЛАТНО обрнувајќи внимание

Без сомнение, таа е една од најдобрите Android таблети на пазарот денес.

Одличен хардвер, одличен софтвер, произведен од Samsung. Нема многу да додадам.

> ЗА ОВИЕ КОИ САКААТ РИЗИК СО КИНЕСКИ ПРОИЗВОД

На хардверско ниво овие производи се фантастични, без сомнение за тоа. Тие го монтираат Android 9, така што се исто така доста ажурирани.

Цената е МНОГУ примамлива.

Материјалите, сепак, оставаат малку да се посака, како и собранието. Претставите се фер, но не и на врвот (особено со видеа и игри). И софтверот повремено ризикува „заглавување“ или необјасниво забавување.

За оние кои се задоволни и сакаат да се обидат да купат кинески производи, овие се двете најдобри алтернативи.

> ЗА ОВИЕ КОИ САКААТ ДА РИБИ ОД НАЈДОВЕТЕ ПРОДАВНИЦИ НА АМАЗОН

Ако не ви се допаѓа некоја од алтернативите што досега ги предложив, секогаш можете да ги разгледате 10-те најпродавани производи на Amazon.

Добивање помош од прегледи на клиенти, Сигурен сум дека ќе го пронајдете совршениот производ за вас.

ЗАКЛУЧОЦИ

Дали, најдовте совршен 10-инчен Android таблет за вашите потреби?

Известете ги во коментарите на крајот на статијата!

И не заборавајте да ги споделите со нас дека заборавивме да наведеме некои производи!

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!