10 натпревари што сакаме да ги пробаме во 2020 година

10 натпревари што сакаме да ги пробаме во 2020 година 1

Индустрија од видео игра Таа стана една од најмоќните во светот, генерирајќи милиони долари профит за производителите и развивачите на сродни производи.

На крајот на минатата година, успеавме да запознаеме нова Xbox серија Xи Sony веќе најави дека нов PS5 Willе пристигне кон крајот на 2020 година. Но, сите не се конзоли, но има и одлични игри објавени оваа година и сакаме да ви кажеме 10 дека не можеме да чекаме да играме.

Последниот од нас Дел II

10 натпревари што сакаме да ги пробаме во 2020 година 1

Ова е можеби една од најочекуваните игри во годината; Последниот од нас видете ја светлината во 2013 година со рака Лошо куче, студија која беше одговорна за генерирање големи надежи во продолжение, и која ќе ја раскаже приказната на Ели како протагонист, неколку години по првата рата, во потрага по одмазда. Играта се отвора во мај.

Киберпанк 2077 година

10 натпревари што сакаме да ги испробаме во 2020 година 2

Од Кеану Ривс направете посебен настап во лансирањето приколки на играта, во рамките на играта Е3 2019 година, игра развиена од студиото ЦД на проект Црвен Witcher Ова генерираше големи очекувања за необичностите што можат да се понудат со оглед на природата на оригиналниот материјал; Покрај тоа, не е познато како тој може да се истакне во жанр полн со титули за улоги на отворен свет. Мора да почекаме до април за да ги најдеме сите што нè чекаат со оваа видео игра.

Вечна апокалипса

10 натпревари што сакаме да ги испробаме во 2020 година 3

Во 2016 година се сретнавме со напнатост и акција Хавок понудени, нè потсетија на најдобрите денови од серијата; да, Вечна апокалипса Ова е директно продолжение на титулата споменато погоре, која се обидува да го продолжи наследството, но со ново оружје, повеќе непријатели и многу поголем свет. Оваа игра ќе биде достапна во март.

Завршна фантазија VII римејк

10 натпревари што сакаме да ги пробаме во 2020 година 4

Римејк во мода и после неколку години развој, Завршна фантазија VII римејк конечно ќе пристигне во март; Ова е игра со модерна графика, нов звучник и битка систем кој е многу повеќе како битка во реално време од најновите игри во оваа серија, така што искуството ветува дека ќе биде многу подобро од она што го имавме во 1977 година.

Одмаздници

10 натпревари што сакаме да ги пробаме во 2020 година 5

По успехот, тоа е франшиза Одмаздник ископани во последниве години, конечно најмоќните херои на Земјата можат да имаат игра на врвот на нивните експлоатации на големиот екран. Студиите одговорни за развој на степенот се Плоштад Еникс и Кристална динамика, кои имаат големи амбиции со нив Марвел Авенџерс ветувачки режим со повеќе плеери што продолжува да се развива, многу комплетен режим на приказни и многу години на нови карактери и бесплатна DLC. Пристигна во мај.

Здраво: Неограничен

10 натпревари што сакаме да ги пробаме во 2020 година 6

По повеќе од 5 години од нејзиното лансирање Хало 5, Претседател на мајстор назад за да продолжам со главната приказна Здраво, за кој се шпекулира дека нуди поотворен свет, покрај тоа што е првата голема игра достапна за конзолата за следната генерација Мајкрософт: тоа Xbox серија X, Така што очекувањата и одговорности за воведување на класичен франшизи на новата генерација конзола се доста високи.

League of Legends: Wild Rift

10 натпревари што сакаме да ги испробаме во 2020 година 7

Лига на легенди е една од игра најпопуларен на планетата, и иако е достапен само за Компјутер, оваа година доаѓа нова верзија на таканаречената стратешка игра Дива треска, што ќе биде објавен за двата уреди мобилен телефонкако за конзола. Се чини дека истото искуство, или она што е многу блиску до оригиналот, но е подобро подесено да работи со контроли или екрани на допир.

Занданите од Minecraft

10 натпревари што сакаме да ги испробаме во 2020 година 8

Ова е ново си играат со принудувајќи играчи да се истражуваат случајно направени занданите, кои се занимаваат со чудовишта, стапици и загатки. Можеби нема оригинална идеја од главната игра, но го има истиот елемент: Може да играте Подрум соработка со најмногу четири лица. Willе пристигне во април.

Одг за спиење

10 натпревари што сакаме да ги испробаме во 2020 година 9

Следно си играат со мобилен телефон од Одг Необично е, затоа што се врти околу количината на сон што ја имате … Да, јас сонувам. Не знаеме многу за игри, тоа е само дека постојат уреди во развој, т.е. Покемон Го Плус, кој ќе функционира како уред за следење на спиењето си играат со.

Resident Evil 3

10 натпревари што сакаме да ги пробаме во 2020 година 10

Видовме Resident Evil 2, игра со која Капком Тој ја задржува суштината на оригиналната игра, но со допир на модерноста што ги прави навивачите не само што ја гледаат како нова верзија, туку и како нов наслов со многу да понудат. Сега пристигна Resident Evil 3 и застрашувачки Немезис, еден од најпознатите иконични чудовишта во целата сага. Willе пристигне во април.