10 најдобри апликации за читање еКнига за Android

10 најдобри апликации за читање еКнига за Android

Топ 10 апликации за читачи на книги за Андроид објавени од Мадху Гупта во: Читањето на Андроид е навика што секој треба да ја има, но деновиве, главниот проблем со кој се соочуваат повеќето од нас е недостаток на време. Современиот животен стил ги вклучува луѓето толку многу само по себе што луѓето не треба да прават нешто што им се восхитуваат.

Поминаа деновите кога луѓето одеа во библиотеки да ја најдат таа книга за да го ценат нивниот ум и душа. Тоа е современиот свет и сè е напредно, како и начинот на кој луѓето читаат. Не можете да кажете дека читањето е стара навика, само што формите се смениле. Денес, луѓето претпочитаат да читаат е-книги со помош на апликации eBook Reader бидејќи заштедува време и е погодно да ги прочитате каде сакате.

Топ 10 најдобри апликации за читање ebook за Android

Бидејќи трендот на апликации за читање е-книги се зголемува кај сите возрасни групи, постојат различни опции да изберете од списокот на најдобри апликации за читање на е-книги, врз основа на личните преференци на поединецот. Исто така, достапни се неколку апликации со Android кои ни овозможуваат да ги преземеме книгите што ги сакаме и да ги читаме каде и да и да било кога сакаме.

Денес, многу писатели на есеи претпочитаат дури и апликации за е-книги, бидејќи им овозможуваат платформа за напредување, зголемувајќи ја изложеноста што инаку би ја имале. Еве список на најдобрите апликации за читање еКнига за Android, во кој разговаравме за најдобрите апликации за читање книги на Интернет.

Амазон поттикне

Модерно име на куќа на Амазон, поттикне, веројатно е најдобрата апликација за читање е-книги од ваков вид. Со повеќе од 1 милион преземања од Google Play Store, оваа апликација е достапна во 49,48 MB верзија и друга форма со името Amazon Lite која е само 1,9 MB што ја прави најлесната апликација за читање.
10 најдобри апликации за читање на книги за Андроид 1 Плус, не треба да имате Kindle уред за пристап до него; Може да го преземете за вашиот уред со Android. Неговите дополнителни карактеристики вклучуваат присуство на вграден речник кој им овозможува на корисниците да најдат значења без да го прекинуваат читањето.

Апликација за читање на Cool

Оваа апликација има одлични опции за прилагодување што ја прават исклучителна за лична употреба. Форматирањето на текстот и дополнителното мазно движење го зголемуваат задоволството за читање. Додадената карактеристика што ја прави најдобрата апликација за читање на е-книги е дека можете да го трансформирате Текстот во говорот со опција за вклучување на ден / ноќ.
10 најдобри апликации за читање на книги за Андроид 2 Исто така, му овозможува на читателот да одржува постојана контрола на голем број преостанати страници, ознаки на поглавја, итн. Cool Reader е препознатлив поради неговата способност да поддржува бројни извори.

Книги на Google Play

Еден од водечките играчи во трката за најдобри апликации за читање е-книги, тој докажува дека е разноврсна апликација поради неговата колекција на разни книги, списанија, аудио книги и други информативни работи. Има функција за преземање на студиски материјал на облакот за да овозможи читање дури и без Интернет.
10 најдобри апликации за читање ebook за Android 3 Дополнителни карактеристики како ноќната светлина го прават тоа совршен избор за ноќни бувови. Има глобално тврдење дека ја има ’најголемата колекција е-книги во светот’, што го прави да се истакне на списокот на најдобрите светски читатели на е-книги во светот.

Читател на книги Алдико

Читателот на книги „Алдико“ е најдобрата замена за многу популарни апликации за читање е-книги, поради неговата можност да биде совршен стан за читање книги во формати PDF и ePub. Оваа 14 MB апликација заштедува меморија затоа што не зачувува ниту една електронска книга автоматски.
10 најдобри апликации за читање еКниги за Андроид 4 Контролата на осветленоста и режимот дневно / ноќ го прават користењето поудобно, а апликацијата е полесна за употреба. Читателот на книги „Алдико“ има функција позната како „брза биографија“ преку која можете брзо да се вратите на страницата каде што претходно престанавте да читате.

КОБО Книги

Ова ни овозможува пристап до над 5 милиони наградувани книги, зголемувајќи го нашиот пристап до знаење. Со седиште во Торонто, тој влезе на пазарот како минималистичка опција меѓу сите, заедно со апликацијата. Како и сите други апликации за читање е-книги, ова исто така има аудио и стандардни е-книги заедно со синхронизација низ уредите, со што вашето присуство се истакнува на списокот на најдобри апликации за читање е-книги.
10 најдобри апликации за читање на книги за Андроид 5 Сепак, книгите можат да се плаќаат во некои случаи. Покрај тоа, книгите можат да се преземат од апликацијата за да ги прочитате без постојана Интернет врска, при што ноќниот режим е главната карактеристика меѓу сите.

НОВО: читање е-книги и списанија

За да имате пристап до оваа фантастична апликација Barnes & Noble, мора да ја пребарувате во Google Play Store и подготвени сте да одите. Оваа апликација има вградена функција во темни режим која ви овозможува да читате долги часови на екранот.
10 најдобри апликации за читање на книги за Андроид 6 Покрај тоа, можете да го активирате или оневозможите режимот на читање, така што емисијата на сино светло се контролира ефикасно. Покрај тоа, постојат различни видови на книги во различни формати кои можат да се читаат, бидејќи треба само да ги преземете.

Воздухот

Апликацијата AIReader е вклучена во најдобрите апликации за читање е-книги, иако ја прави профитабилна. Неговата поддршка варира од многу постари системи на Android до понови.
10 најдобри апликации за читање на книги за Андроид 7 Иако е бесплатен за употреба на апликацијата, потребна е единствена инвестиција, која обезбедува интерфејс со леснотија на прилагодување, автоматско скролување и различни режими на приказ. Верзијата за донација на оваа апликација е достапна за цена што се движи од 0,99 до 9,72 долари.

Bookari eBook Reader

Претходно познат како Mantano Reader, сè уште е една од најдобрите апликации за читање е-книги со функционалност на синхронизација на уредот, со што им овозможува на корисниците лесен пристап до ова од повеќе уреди. Достапно е за 5,49 долари и има две варијанти: оној со верзија Pro не содржи реклами.
10 најдобри апликации за читање еКниги за Андроид 8 Како и да е, Basic има реклами што можат да бидат пречка за мирно читање, така што изборот за верзијата Pro е корисен бидејќи доаѓа со проширени придобивки.

Foxit PDF Reader

Foxit е еден од најпопуларните читачи на PDF што овозможува ексклузивен пристап до PDF книги. Тоа е комплетен пакет на многу PDF-датотеки, што го прави најдобра апликација за читање на е-книги за пристап до само PDF-датотеки. Има дополнителна опција да чита гласно PDF датотеки, со што искуството за читање и слушање ќе биде попродуктивно.
10 најдобри апликации за читање на книги за Андроид 9

Целосен читател

Оваа апликација е генерално достапна бесплатно, освен за некои варијанти што се достапни по специфични донации. Тој е компатибилен со многу познати стрипови, вклучувајќи ги форматите CBR и MP3 аудио-книга.
10 најдобри апликации за читање еКниги за Андроид 10 Оваа апликација има разумно едноставен интерфејс. Исто така, вклучува преведувач, кој може да се користи за превод на книгите на 97 различни јазици. Има темно AMOLED режим, така што може да се користи и при слаба осветленост.

заклучок

Во овој напис, споменавме некои од најдобрите апликации за читање еКниги за Андроид. Сепак, списокот не е исцрплив. Постојат многу опции достапни за различни формати на датотеки, и аудио и е-книги. Како и да е, за да го задржите вашето искуство со читање огромно и непречено, треба да ги изберете само најдобрите, а ние се обидовме да ви дадеме идеја за различните апликации за читање еКнига за Android.