10-те најдобри апликации за фризури за Android во замена за …

Peinados y cortes de pelo

Дали барате добра алатка за Android што може да ве натера да ги менувате фризурите брзо и лесно? Оваа статија ќе ви помогне да најдете бесплатни апликации за фризури за Android кои ќе ви помогнат да го пронајдете вашиот нов изглед.

Дами и господа!

Дали вашата коса е богатство? Дали минувате некое време пред огледало или гледате во себе со вашата селфи камера каков стил е најдобар за оваа сезона?

Замислете време кога не можете да одите на Интернет за да ви помогнете кога сакате да одлучите за вашата нова фризура. Претходно во животот, можеби ќе требаше да поминете низ многу пробни и грешки ситуации каде што може да ја измачите вашата коса прилично лошо.

Денес, благодарение на технологијата за препознавање на лицето и движењето, како и безброј апликации и филтри, можете да се позиционирате да се движите помеѓу неколку различни фризури.

Дали имате црна коса, но би сакале да пробате руса допир? Имате кратка коса, но дали сакате да ја пуштите вашата коса? Или сега, после толку години, време е повторно да имаме кратка коса? Овие апликации ќе ги ублажат вашите дилеми.

Се прашувате како и каде можете да ги најдете сите овие неверојатни алатки и апликации? Оваа статија дефинитивно ќе ви помогне да најдете некои од најдобрите апликации за фризури за Android кои се целосно бесплатни и ќе ви помогнат да го изберете вашиот сезонски изглед. Време е за промена!

10 најдобри апликации за стилизирање-Преземете бесплатни апликации за промена на косата

Фризури и фризури

Ова треба да биде поставено на горната потпора бидејќи е апликација која работи многу добро и никогаш не излегува од стил. Можеби дури и гледате некои фризери околу вас кои се консултираат со оваа апликација доколку вашите клиенти не се сигурни која е најдобрата нова фризура за избор.

Најдоброто нешто во врска со оваа апликација е тоа што веќе има повеќе од 1000 фризури за мажи и жени и ќе имате многу забава само движејќи се наоколу и гледајќи што најдобро одговара на вашата глава.

Базата на податоци е во тек со постојано ажурирање на нови фризури и секогаш можете да бидете сигурни дека ако новата коса се претвори во нешто сезонско, ќе биде во оваа апликација.

Фризури чекор по чекор

Сега оваа апликација е малку поинакво искуство. Не користите филтри за движење или фотографија во реално време за да ви помогне да одлучите за вашата коса, но тоа е повеќе од едукативна алатка. Додадено е на овие списоци затоа што тоа е една од највисоко рангираните апликации за стилизирање на косата и ќе видите зошто откако ќе ја преземете.

Оваа апликација ќе биде вашиот чекор-по-чекор водич за тоа како да направите убава коса. Ако не сте сигурни како да ја врзувате косата, како да ја обликувате и обликувате, ова е за вас.

Па можеби ќе можете да користите типот на филтер за апликација фризура за да проверите неколку кул стилови, а потоа користете ја оваа апликација за да се обидете да се стилизирате, без помош на вашиот фризер. Содржи над шеесет упатства, така што доколку сте заинтересирани за фризер, можете веднаш да започнете.

Симпатична девојки фризури

Слатки девојки фризури е апликација слична на чекор-по-чекор. Тука ќе најдете видео клипови, упатства, слики за тоа како да ја чешлате косата или вашата пријателка на лесен и убав начин. Повеќето од карактеристиките се бесплатни, но има и некои одлични активности со премија, како повеќе опции и подетални упатства.

Сè уште е добра апликација да се провери слично на оној погоре на оваа листа. Попрактично е отколку забавно, па ако сакате малку да научите за стилизирањето, ја преземавте вистинската работа.

Man HairStyle Photo Editor 2018

Господи, оваа алатка е за вас. Доколку барате да бидете поубави во оваа ера на разни фризури на лицето – комбинации фризури, но знаете дека имате ограничено количество парчиња и бричење месечно, тогаш оваа апликација е брилијантна за вас.

Со помош на оваа апликација, која се смета за една од најдобрите апликации за стајлинг од претходната година, ќе има повеќе од 1000 функции за комбинирање за да може да изгледа попривлечно за јавноста на отворено.

Различни брада, мустаќи, габарини, фризури, тетоважи, капи, сето тоа е тука. Willе бидете воодушевени од ефикасноста и забавните моменти додека уживате во оваа апликација.

Најдобри фризури

Најдобрите фризури е целосно бесплатна апликација која има над еден милион преземања во продавницата со апликации и во моментов е една од најпопуларните апликации за фризури во светот. Со него дефинитивно ќе имате широк спектар на различни стилови и можности.

Откако ќе поставите фотографија, ќе можете да изберете од палетата на филтри, фризури и бои кои често се додаваат во апликацијата. Исто така постои и убава карактеристика каде можете сами да го додадете стилот.

Апликацијата е практична, забавна и бесплатна, но понекогаш рекламите можат да бидат неред, затоа е потребно малку трпеливост.

Фризури за жени

Како што и името имплицира, оваа апликација има своја ниша кај жените. Во оваа листа има комбинирана апликација како онаа погоре. Постои добра база на податоци за ефекти и филтри, и покрај тоа што првенствено е апликација за стајлинг, тука можете да вклучите шминка и додатоци за целосно искуство.

Постојат над 100 фризури и тие постојано се ажурираат. Модерни, гроздобер, ретро, ​​многу различни бои Само направете ја вашата фотографија или поставете ја и подготвени сте да се тркалаат. Тоа е добра нова апликација со добар преглед на продавниците и веројатно ќе се забавувате со неа.

Магично огледало

Со долгогодишна сигурна услуга и преземања од половина милион, Magic Mirror сè уште е стар тајмер за апликации за стајлинг на Android, но е добар. Корисничкиот интерфејс е разбирлив, иако малку датира (бидејќи последното ажурирање на интерфејсот дојде пред 3 години).

Базата на податоци е полна со мешани фризури и додатоци за маж или жена и можете да купите премија верзија која има систем за детектор на лицето и овозможува лесно вклопување различни влакна на главата. Тоа е одлична апликација и оној што сè уште се користи. Некои сè уште сметаат дека е најдобро таму сега.

Африкански жени фризура

Оваа има строга, но дефинитивно невешт целна публика. Различни апликации за фризури не нудат фризури за жени со африканско потекло, а понекогаш и фризурите се разликуваат. Оваа апликација го решава проблемот и се препорачува, доколку не беше за вас, веројатно познавате некој кој ќе ви биде благодарен за да го пробате. Има добар преглед и цврсти карактеристики и прави добра работа за тоа што треба да биде.

Тест за стилизирање

Фризурата Три-Он е апликација слична на другите апликации за мешани фризури. Имате и машки и женски опции за фризури и повеќето од опциите се прилично убави и реални.

Тие се корисни ако сакате да го опишете она што го сакате на вашиот фризер и со едноставно селфи, ќе влезете во бес што ќе ви го смени стилот. Има алатка за препознавање на лицето, така што сите фризури се вклопуваат во сите типови на главата, а исто така можете да менувате бои.

Салон за плетенки за фризури

Оваа апликација е различна од онаа што е споменато погоре и всушност е повеќе од игра која ќе ви помогне да се чувствувате подобро и посигурно за различните опции и фризури, може да ја подобри вашата креативност и исто така да ве интересира и возбудува.

Во оваа игра, вие ја преземате улогата на фризер и изберете од разни фризури за да го обоите и стилот вашиот клиент. Оваа игра ќе ви помогне со опциите за вашата фризура и, во комбинација со други апликации, ќе добиете совршена комбинација за вашиот изглед и, покрај тоа, ќе имате неверојатен момент!

Може да си како

  • 10 најдобри онлајн игри за девојчиња
  • Виртуелни светски игри како IMVU
  • Најпопуларни 20 бесплатни апликации за запознавање
  • заклучок

    Значи, ова беа некои интересни апликации од сите видови да се плеткаат со вашата коса и да уживаат во квалитетно време замислувајќи многу креативни решенија. Ако имате други апликации за кои сметате дека заслужуваат да бидат на оваа листа, слободно коментирајте и се надевате дека имате прекрасно време!