10-те најдобри апликации за шеги за Android!

10-те најдобри апликации за шеги за Android!

Тато ја шегува апликацијата Најдобри шеги за Android
Шефовите за разговор се одличен мразмен. Може да се опуштите и да натерате некој да се смее, премногу шеги. Бидејќи тие се лесни за наоѓање, овој список е лесно да се пишува природно. Секоја веб-страница на Интернет има стандардно шеги, со што е тешко да се пронајдат кога сакате. Таа е најдобрата апликација за шега за Android!

 1. 9ГАГ
 2. Било кој веб прелистувач
 3. Тато се шегува
 4. Книги на Google Play
 5. Google пребарување
 1. Јас смешно
 2. Резерви на шега
 3. Забавна намера
 4. Reddit
 5. Youtube
 6. Социјалните мрежи

Поврзани Мислења

10 забавни апликации за Android! (Ажурирање за 2019 година)

5 Најдобра апликација за мем генератор за Android!


9ГАГ

Цена Бесплатно / до 9,99 $

9GAG е вообичаена страница за хумор со многу интересна содржина. Пронајдете меми, шеги и loversубители на хумор кои можат да ги дешифрираат нивните шеги. Апликацијата е многу едноставна за употреба. Само погледнете наоколу и наоѓате забавни работи. Рекламата е оригинална, но по некое време се навикнувате на тоа. Исто така, постои премија верзија за отстранување на реклами, но може да биде прилично скапа. Можете исто така да ја користите веб-страницата или да ја следите на социјалните медиуми.

Преземете на Google Play!

Најдобра апликација за шега од 9gag за Android


Прелистувач

Цена Бесплатно

Прелистувачите обично не се во разговор за апликации за шега, но треба да бидат. Постојат стотици страници на шега на Интернет, не илјадници. Повеќето од овие веб-страници немаат специјални апликации за шега, така што прелистувачот е единствениот начин за пристап до овие шеги. Постојат страници со шеги само за семејства и шеги само за возрасни. Можете исто така да пребарувате нешто како меми и да посетите страници за слики. Ние ја поврзуваме Firefox за поголема разноврсност, но сите прелистувачи треба да работат.

Преземете на Google Play!

Firefox прелистувачот е една од најдобрите апликации за шега за Android


Тато се шегува

Цена Бесплатно / 1,19 долари

Тато шеги е едноставна минимална апликација полна со шеги шеги. Апликацијата е целосно обложена и контролите се лесни за употреба. Нема точен број, но има многу. Исто така, можете да добиете повеќе информации и да додадете своја шега шега на апликацијата како тема. Постои typo, но не сите шеги се големи хитови, но од скромна гледна точка Google Play е најдобрата апликација за шега за тато.

Преземете на Google Play!

Тато шеги е една од најдобрите апликации за шега за Android


Книги на Google Play (и слични апликации)

Цена Бесплатно

Еден од првите начини да се соберат шеги е преку книги. Традицијата живее до денес. Повеќето ebook пазари имаат метрички тони книги со шеги и вклучуваат прегледи за да можете да ги најдете најдобрите. Повеќето платформи за е-книги ви овозможуваат да преземате книги што можат да се читаат надвор од Интернет и се многу лесни за употреба. Врска книги на Google Play, Amazon Nook прави сличен избор дури и ако ја сакате платформата.

Преземете на Google Play!

Google Play Books е една од најдобрите апликации за шега за Android


Google пребарување

Цена Бесплатно

Асистент на „Гугл“ за Google е две одлични апликации за шега. Потрагата по шега им овозможува на Google да обезбеди шеги преку пребарување. Исто така, асистент на Гугл Ако прашате, ќе ја брои рамната шега. Секако, ова го прават и Кортана, Алекса, Сири и повеќето други апликации за личен асистент. Но, читателите го сакаат асистентот на Гугл. Тоа е она што им го препорачуваме на другите.

Преземете на Google Play!

Апликацијата Google е една од најдобрите апликации за шеги за Android


… Прочитај повеќе

Најдобрите 15 бесплатни апликации за Android од 2019 година!

15-те најдобри прелистувачи на Android за 2019 година!


Јас смешно

Цена Бесплатно / до 3,49 долари

iFunny е многу сличен на 9GAG. Внесете ја вашата апликација и прелистувачот за многу шеги, мемиња, смешни приказни и друга хумористична содржина. Лесен е за употреба и има нови секој ден. Некои членови на заедницата за хардкор се малку незадоволни од напредокот на апликацијата со текот на годините. Сепак, вашето незадоволство не влијае на функционалноста и апликацијата работи. Ако не ви се допаѓа, можете да го избришете во секое време.

Преземете на Google Play!

Апликација IFunny-Најдобра шега


Резерви на шега

Цена Бесплатно

Google Play има многу вообичаени апликации за шега. Сите тие работат исто. Програмерите додаваат и извршуваат илјадници шеги во нивните апликации. Книгата со шега не е различна, но таа е малку поважна од најчестите апликации за шега. Има колекција од 3, 000 шеги во различни категории. Понекогаш има многу чисти шеги каде се фрлаат нечисти работи. Сите овие се стандардни шеги, но понекогаш има и скапоцени камења.

Преземете на Google Play!

Книгата со шега е една од најдобрите апликации за шега за Android


Забавна намера

Цена Бесплатно

Pun Intended е една од најчестите апликации за шега на Google Play. Ова се фокусира на една фраза, казна и шега на тато. Постојат многу категории, вклучително и чиста секција за смеа на семејството. Можете исто така да додадете свои шеги на вашата апликација за идна референца. Овие карактеристики ве одржуваат еден чекор пред повеќето конкурентни производи. Покрај тоа, апликацијата е ретка и бесплатна во овој простор без реклами или набавки во апликација.

Преземете на Google Play!

Pun Intended е една од најдобрите апликации за шеги за Android


Reddit

Цена Бесплатно / март 0,99 / 29,99 долари годишно

Reddit е дефинитивна опција за апликација за шега, но добра е. Постојат неколку поткомпоненти поврзани со хуморот. Некои од нив вклучуваат суб-црвенило за редовни подметнувања на шега и шега од тато, темни шеги, валкани шеги и чисти шеги. Findе најдете и безброј меми субредитии и одлични работи како видео содржини, стенд-ап комедија и многу повеќе. Забележете дека некои од поткомпонентите на шега може да се затемнат многу брзо. Reddit има и изборна претплата за Reddit Gold со дополнителни функции за 0,99 март или 29,99 долари годишно, но е целосно по избор.

Преземете на Google Play!

Reddit е една од најдобрите апликации за шеги за Android


Youtube

Цена Бесплатно / месец 12,99 $

YouTube Уште еден очигледен избор за апликација за шега. Бројни YouTube комедии Постојат корисници и можете да нацртате скици и разни рутини на комедиите од разни телевизиски емисии. Нема специфична содржина за личност на YouTube, но кога ги пребарувате овие работи, тие можат лесно да се најдат. Секој веќе ја знае фабриката на YouTube Ако сакате, можете да ја отстраните рекламата за 12,99 $ месечно и да овозможите репродукција на позадини.

Преземете на Google Play!

YouTube Premium е една од најдобрите апликации за шеги за Android


Бонус: сите апликации за социјални медиуми

Цена Бесплатно

Социјалните медиуми се добро место за комедија. Фејсбук Постојат различни групи и страници со тонови и тонови. Може да најдете нешто темно и валкано или нешто чисто и убаво. Слично на тоа, Твитер е малку тешко да се најде затоа што многу луѓе се премногу тешко да се вирулизираат за секој пост, но Jокер има значителен удел. Сепак, повеќето од забавните работи што ги најдов ги разгледував и ги најдов на социјалните мрежи. Игнорирајте го политичкото и убаво поминете.

Преземете на Google Play!

Фејсбук е една од најдобрите апликации за шега за Android


Ви благодарам што прочитавте! Еве список со повеќе апликации.

Топ 10 апликации за Reddit за Android! (Ажурирање за 2019 година)

10 најдобри алтернативи Facebook апликација за Android! (Ажурирање за 2019 година)

Известете ни во коментарите ако пропуштивме добра апликација за шега! Кликнете овде за најновата листа на апликации и игри со Android.