10-те најдобри бесплатни апликации Emoji Maker да ги направат вашите …

10-те најдобри бесплатни апликации Emoji Maker да ги направат вашите ...

Зголемената употреба на социјалните медиуми ги направи емоџиите жешка тема во модерното време. Откријте ги најдобрите апликации за emoji за Android и iOS.

Првично прилагодена од јапонската услуга за пораки за мобилни телефони, Емоџи (еднина) или Емозис (множина) Тие се идеограми што се користат во електронските пораки и нашироко на веб-страниците како средство за комуникација.

Тие се графички симболи или слики што означуваат или претставуваат идеја. Идеограмите не се специфични за одреден јазик и не содржат специфични зборови или фрази.

Објасни Емоџис

Емозис тие се всушност реални слики, тие постојат во различни категории и можат да вклучуваат изрази на лицето, обични предмети, места, феноменални временски појави и дури и животни. Во суштина, зборот Емоџи е кованица од јапонски јазик е (слика) Плус моџи (лик). Употребата на емотика го направи текстот прилично жив, особено во време кога употребата на социјалните медиуми е во пораст.

Од почетокот на 1997 година, Emojis станаа многу популарни, што ги вклучи во повеќето мобилни оперативни системи како важна форма на комуникација кај корисниците на мобилни телефони ширум светот.

Има добри шанси секој корисник кој поседува паметен телефон да разговара со пријателите, семејството или колегите кои користат емози во еден или друг момент. Понекогаш емозите се најдобриот обложување за лесно изразување емоции и чувства, наместо само зборови. Во врска со ова, некои апликации за емоции што можете да ги користите за да ги искажете и комуницирате се дискутирани подолу.

 • Најпопуларни 10 инстанци нема апликации за фотографирање со слики за промена на големината на сликата на Инстаграм
 • Топ 10 бесплатни апликации за создавање меморија за да направите свои меми
 • 10 најдобри апликации како WhatsApp 2019: Кој е најбезбеден?
 • 1. Емоџи Кјбборд

  10-те најдобри бесплатни апликации Emoji Maker да направат свои емоции 1

  Ако сакате да ги внесете вашите изрази во живот со друга личност, тогаш ќе бидете дома со тастатурата за емози. Има единствена карактеристика што навистина го предвидува вашето следно емози.

  Апликацијата е бесплатна за користење со повеќе од доволно теми на тастатурата и фонтови за да ја украси тастатурата и да го направи вашиот текст одличен. Можете дури да изберете фотографии од вашата галерија за да ја прилагодите вашата тема и изгледот на вашата тастатура за емози.

  Тастатурата Emoji ги надминува вашите очекувања со вградена повеќејазична поддршка, овозможувајќи ви да побрзо да напишете со удар на прстот или гласот додека пишувате со прецизност, користејќи ги своите интелигентни функции за автоматска корекција и предвидување. Автоматски ќе ги пополни вашите зборови додека пишувате, па дури и ќе ви го понуди следниот збор.

  Преземете за Android На |Преземете за IOS

  2. Тастатура Кика за iOS

  Тастатура на Кика

  Апликациите заземаат прилично високо место во продавницата за Play поради разновидноста на емоции што се достапни и нивната лесна употреба. Покрај стандардните функции на тастатурата, како што се автоматска корекција и предвидување на текст, апликацијата има над 100 теми на тастатурата, јазици, фонтови и звуци на клучевите, сите дизајнирани да одговараат на вашиот склопот на стил. Тастатурата Kika е компатибилна со оперативните системи iOS и Android.

  3. Тастатура на Google Gboard

  10-те најдобри бесплатни апликации Emoji Maker за да направите ваш сопствен емозис 2

  Ова е во основа тастатура на Google. Забавно е да работите и користите од вашата домашна алатка за тастатура. Со одлики како што се дозволува пишување со едноставно лизгање на прстот од буква до буква, исто така е брзо и доаѓа со 100 кул емоции, налепници и GIF преку кои лесно можете да се изразите.

  Со стотици вградени јазици, исто така ви дава можност да диктирате текст во движење. Само разговарајте со Gboard и ќе слушате и пишувате. За да ги додадете во своите одлични одлики, Gboard ќе одговори и на вашите гестови, на пример, можете да го лизнете прстот на лентата за вселената за да го преместите курсорот до положбата што сакате или дури и да го лизнете прстот лево на копчето Избриши за да избришете повеќе зборови. Оваа апликација е достапна за корисници iOS и Android.

  Преземете за AndroidНа |Преземете за IOS

  4. Тастатура за вртење

  Тастатура SwiftKey

  Како што подразбира и неговото име, оваа тастатура е брза! Има исклучително посветен модул кој нуди брзи предлози за емотикони додека пишувате која било фраза или збор. Вработува едноставен, но стабилен процес. Користете вештачка интелигенција што го проучува и учи вашиот стил на пишување, емоции што сакате да ги користите и зборови што често ги користите. Со текот на времето, Swiftkey се навикнува на вас и ова ја прави вашата комуникација да работи како шарм.

  Swiftkey е достапен за корисници на iOS и Android и ги задоволува сите преференции за пишување и со тастатура која постојано учи како да пишувате, дури ќе ви понуди и можност за пишување на пишување, овозможувајќи ви да ја пренесете вашата порака брзо и со минимални грешки.

  Можете исто така да ја прилагодите тастатурата со нејзините разнобојни вградени теми, или дури да користите прилагодена фотографија за вашата позадина како сакате. Апликацијата тастатура Swiftkey е исто така вклучена со повеќејазична поддршка со уникатна карактеристика за овозможување до пет јазици одеднаш од вашата библиотека на над 300 јазици.

  Преземете за AndroidНа |Преземете за IOS

  Емоџи елита

  Тоа е лесна за употреба и бесплатна апликација за емоции достапна за корисниците на iOS. Со својата огромна колекција на слатки налепници и емоции, корисниците можат да ги изразат своите чувства и емоции или идеи на оние со кои комуницираат.

  Апликацијата исто така ви овозможува да ги мешате вашите емоции со налепници и накит за да ги импресионирате вашите пријатели на WhatsApp, пораки и имисирање. Исто така, има и функција што препорачува дневни емоции и вештачки наслови да додадат насмевка на вашите најблиски.

  10-те најдобри бесплатни апликации Emoji Maker за да направите ваш сопствен емоции 3

  Достапно и за корисниците на Android и за iOS, апликацијата Giphy ќе ви овозможи вистинско опкружување да се изразите. Спакувано е со веројатно една од најголемите светски библиотеки на анимирани Gifs и емоции за да изрази се што чувствувате.

  Споделете текст, емотикол или gif со вашите пријатели и семејство преку широк спектар на комуникациски платформи, било да е тоа преку WhatsApp, Facebook Messenger, Instagram, Pinterest или Твитер.

  Преземете за AndroidНа |Преземете за IOS

  7. Икони за емотикони кај возрасни

  Апликацијата за возрасни „Емоџи“ за ширина = „1000“ висина = „506“ податоци-recalc-dims =

  Оваа апликација може да се пофали дека служеше над милион парови од 2014 година. Малку се разликува од останатите, но концептот е ист. Иконите за емотикони кај возрасните се најдобри и популарни за корисниците кои треба да испраќаат и споделуваат емотикони, подароци или налепници за возрасни на своите пријатели и најблиски.

  Емоциите и иконите се со висок квалитет. Овие можат да вклучуваат flirty, забавни, романтични и заводливи емотикони. Наменет е да ги охрабри пријателствата или врските или корисниците кои само сакаат да бидат непослушен.

  Работи на популарни платформи како WhatsApp, Фејсбук или само на домашна апликација за СМС. Тој е достапен за корисници со Android и iOS.

  10-те најдобри бесплатни апликации Emoji Maker за да направите ваш сопствен емоции 4

  Дали некогаш сте посакале да видите како ќе изгледа вашето лице како емотика? Imoji ви овозможува да креирате лични емотикони користејќи ги вашите селфи или фотографии од пријатели и да ги испраќате преку пораки.

  Недостаток на користењето на апликацијата Imoji е дека неговите корисници не можат да ги испраќаат емоциите што ги создаваат преку други апликации за пораки како Messenger или Whatsapp. Тие можат да ги испраќаат само преку интегрираната услуга за пораки на апликацијата.

  Смртни лица со СМС пораки

  Без разлика дали сакате да се испратите или да се изразите користејќи емотикони, мемили, ликови на трол и бес, смешни налепници, ова е исклучителна апликација на ваше располагање.

  Има голема колекција од над илјада лица со висок квалитет, за избор и споделување со која било социјална мрежа. Тој е достапен за корисници со Android и iOS.

  Топ 10 бесплатни апликации Emoji Maker за да направите ваш сопствен емоции 5

  Во суштина, апликацијата Bitmoji им овозможува на корисниците едноставен и лесен начин да ја направат својата сопствена колекција за емози.

  Можете исто така да креирате ваш сопствен аватар или да изберете различни налепници од вашата огромна колекција и лесно да ги споделите вашите изрази преку различни платформи за социјална комуникација.

  Исто така, можете брзо да пребарувате за емоции и да ги обележите меѓу другите карактеристики. Bitmoji е достапен за корисници на iOS и Android.

  Дали знаете за други подобри апликации за emoji? Слободно можете да ги споделите во делот за коментари подолу.