10-те најдобри лов игри за Android!

10-те најдобри лов игри за Android!

Deer Hunter 2018 Најдобра игра за лов на Android
Ловот е една од најстарите активности на човештвото. Се разбира, ни требаше да јадеме и повеќе не ни треба. Но, некои луѓе сè уште уживаат во спортот, други го мразат целосно. Ловната игра тешко се смени од корените. Седнете, гледајте ја играта и почекајте, тогаш започнува играта. Постојат многу игри за лов за Android, но малкумина се истакнуваат. Еве ги најдобрите!

  1. Одличен ловец
  2. Елен Хантер 2018 година
  3. Класичен елен на ловци
  4. Ловец на диносаурус
  5. Ловец игра на елени
  1. Лов симулатор
  2. Целна пукање со лос
  3. Одг оди
  4. Лов
  5. Див ловец 3D

Постојат неколку одлични игри за мобилни телефони!

15-те најдобри акциони игри за Android! (Ажурирање за 2019 година)

10-те најдобри апликации за опстанок за Android!


Одличен ловец

Цена Бесплатно / до 9,99 $

Биг Хантер е игра за лов на аркада. Играјте како ловец со разни оружја и тактики. Gинските животни треба да бркаат по вас и успешно да ги запрат. Ова не е длабока или реална ловна игра на кој било начин, затоа не очекувајте ја. Во најдобар случај, можете да заштедите време за време на кратки сесии за игри. Но, постои приказна, заедно со табла и дополнителни материјали.

Преземете на Google Play!


Елен Хантер 2018 година

Цена Бесплатно / 1,99 $ – април .99

Елен Хантер 2018 е една од неколкуте ловни игри во Глу. Ова работи малку потешко за да бидете прецизни и подлабоки. Можете да ловите игри ширум светот со разни оружја и опрема. Исто така, постојат некои предатори кои се обидуваат прво да ве фатат, па има тензија. Многу убаво. Како и да е, има предмети што може да се играат бесплатно, а играта ја вози предметот со претплати во игра. Малку досадно, но механиката е доволно солидна. Исто така, бидејќи Glu поседува лиценца за елени, има неколку игри на елени Хантер.

Преземете на Google Play!


Класичен елен на ловци

Цена Играјте бесплатно

Елен Хантер Класик е многу сличен на Дир Хантер 2018, но малку повеќе класичен. Кога одите на лов, повеќе од 100 животни наоѓаат и ловат. Исто така, постојат различни ажурирања на оружје и оружје за да ги зголемите вашите шанси за успех. Графиките се прилично добри и механичарите се лесни за учење. Искуството во играта е богато и можете да потрошите време да барате fansубители на играта. Но, има неколку грешки во играта, затоа бидете подготвени.

Преземете на Google Play!


Ловец на диносаурус

Цена Играјте бесплатно

Дино Хантер е доказ дека не треба да ловите вистински животни. Ова е вашиот лов на предисториска игра. Инаку, играњето игри за лов е доста бесплатно. Добијте разни видови опрема и надградби за да ги подобрите вашите шанси, да пронајдете нови игри и да го истражите светот. Исто така, постои оружје на иднината за различност. Тоа е бесплатна игра и јасно е видлива после часови, но за оние на кои не им се допаѓа малку мелење, постои дефинитивен механизам.

Преземете на Google Play!


Ловец игра на елени

Цена Бесплатно

Бесплатни игри со ловец на елени е всушност бесплатна игра за лов. Тоа е веројатно најдобрата бесплатна игра за лов на Android без набавки во апликација. Играта е прилично едноставна. Излезете во пустината и играјте заедно. Има предатори и ако не сте внимателни тие ќе ве фатат. Играта има неколку различни оружја, некои нивоа и некои пристојни графики за потполно бесплатна игра. Тоа е одлична опција за fansубителите на лов игри според вашиот буџет.

Преземете на Google Play!

Бесплатни игри за лов на елени се една од најдобрите игри за лов


Има повеќе игри!

15-те најдобри игри со Android од 2019 година!

15-те најдобри загатки игри за Android!


Лов симулатор

Цена Бесплатно / до 9,99 $

Лов симулатор е уште еден пристоен игра за лов на инди. Пиштол во оваа игра 9 мапи, 8 Вклучува дополнителни оружја за ловци како што се 4 оружја, 12 пиштоли и ловци. Особено ни се допадна балистичкиот калкулатор и промената на ветерот. Самостојната игра за лов додава длабочина што вообичаено не се гледа на пазарот. Графика може да биде подобра и да има некои грешки, но не е лоша игра на овој простор.

Преземете на Google Play!

Лов симулатор е една од најдобрите лов игри за Android


Целна пукање со лос

Цена Бесплатно / 2,99 $

Moose Target Shooting е лов на симулатор без навистина убивање. Willе се обидете да ги фотографирате целите и да го нападнете ќор-сокакот. Играта вклучува одлики како траекторија на куршуми, снимки за време на паузи на респираторот, гравитација и енергија од ветер. На крајот на денот, пукајте ја само целта. Но, убивањето неколку минути е пристојна аркадна игра. Исто така, има еднократен надомест наместо да играте бесплатно. Може да играте и со повеќе оружја.

Преземете на Google Play!

Moose Target Shooting е една од најдобрите лов игри за Android


Одг Оди и слични игри

Цена Играјте бесплатно

Ова е малку расположение на умови, ќе признаеме. Но, клучот е лов игри. Pokemon Go има играчи кои одат во теретана да се борат едни со други и одат во реалниот свет да ловат и да го фатат Покемон. Ние ја сакаме оваа игра која ве вади од столот и во реалниот свет. Но, разбирам дали сте разочарани од недостаток на работи како огнено оружје. Ова е семејна игра и има и други. Нема да си го почешаш чешањето затоа што мора да излезеш во дивината.

Преземете на Google Play!

Pokemon Go е една од најдобрите лов игри за Android


Лов

Цена Играјте бесплатно

Wild Hunt е една од најпопуларните игри за лов. Во оваа игра можете да ловите разни диви игри. Играта, исто така, содржи различни мапи од различни земји, додавајќи тешкотии како дожд и ветер, па дури и социјални елементи на играта. Играта има вистинска локација и вистински животни, така што тука нема фикција. Соберете и надградете го оружјето додека играте бесплатни наслови. PvP е малку чуден и слободно играчките работи секогаш се нервираат по некое време. Освен тоа, тој е веројатно еден од ретките што го постигнал најдоброто во овој жанр.

Преземете на Google Play!


Див ловец 3D

Цена Играјте бесплатно

Wild Hunter 3D е игра за лов во стил на мисија со неверојатна количина на содржина. Има повеќе од 200 мисии со приказни, разни оружја, одлични машини и графики за собирање и ажурирање. Има толку многу копчиња што е потребно време да се навикне на контролите. Но, тоа е единствената контрола што ја имаме, освен тоа е бесплатна игра. Генерално, тоа е пристоен симулатор за лов, освен ако не ве интересира купувања во апликација.

Преземете на Google Play!

Wild Hunter 3D е една од најдобрите лов игри за Android


Ви благодарам што прочитавте! Обидете се и ова!

15 најдобри игри за симулација за андроид

15 најдобри игри со пукање за андроид

Известете ни во коментарите ако ја пропуштивме одличната ловна игра! Кликнете овде за најновата листа на апликации и игри со Android.