100 најдобри фрази за задевање на Тиндер и кршење на мразот

100 frase terbaik untuk menggoda Tinder dan memecahkan kebekuan

100 од најдобрите фрази за задевање на Тиндер и кршење на мразот 1Тиндер, заедно со Баду и Лово, е најзастапената апликација за флертување низ целиот свет. Тоа е заради бројот на достапни корисници и различните опции за интеракција што ги нуди. Ова е причината зошто намерите за пребарување, како што се „Тиндер фрази за машки профили“, „Тиндер фрази за опис“, „најдобри фрази за Тиндер“ или „генијални фрази за Тиндер“ акумулираат неколку илјади посети секој месец. Во оваа прилика направивме компилација со неколку Најдобрите фрази на Тиндер за да го скршите мразот и да започнете разговор. Додадена е и биографија на Тиндер

Зачленете се за да добиете најнови технолошки новости во вашето поштенско сандаче. Willе ви испратиме по една е-пошта на ден со резиме на наслови, трикови, споредби, прегледи објавени на нашата веб-страница.

Услуги понудени од Mailchimp

Умната фраза за започнување разговор на Тиндер

Кој е најдобриот начин да се издвоите меѓу стотиците и илјадници профили на Тиндер? Точно, со умна фраза! Еве неколку начини да го скршите мразот на најдобар начин. Исто така познат како „почетна фраза“.

 • Она што го прави некој како интересен, забавен и оригинален како мене без вашиот број
 • Немам фотографии со кутриња, како можам да те сакам?
 • Се чини дека сме компатибилни и денешната технологија е толку паметна што нема да бидам обратно. Кога се среќаваме?
 • Можеме ли да ја поминеме прелиминарната рунда и да одиме директно во значајното? Која е вашата омилена регеетонска песна?
 • Дали знаете колку тежат поларните мечки? Доволно за да се пробие мразот. Фасциниран
 • Дали преферирате оригиналот и пишувате смешни или смешни фрази или сакате да го прескокнете делот и да ни го дадете бројот?
 • Знам дека овој профил е лажен, но сакам да го знам името на моделот што го користите на фотографијата.
 • Знам дека е премногу да го бараме бројот, иако тешко дека се познаваме. Што е за брак, како го гледаш тоа?
 • Мачка, куче или јас?
 • Добро утро и ви благодарам многу за појавување (внесете име): бирајте 1 за да добиете пофалби, бирајте 2 за да добиете многу кул GIF и Dial 3 за првичното прашање.
 • Ова е прашање на живот или смрт: нутела од темно чоколадо или мешавина?
 • Дали некогаш сте сфатиле што значи вашето име?
 • Кое е најлошото нешто што тие го велат тука?
 • Дали знаевте дека во зависност од бојата на пилешкиот лобус, јајцата ќе излезат од една или друга боја?
 • Дали веруваш во љубов на прв поглед? Ако сакате, поставам повеќе фотографии.
 • Се обложувам дека ви се допаѓа пица од ананас. Не сум во право

Најдобрата смешна фраза да се стави во Тиндер

Хуморот е веројатно најдобрата алатка за правење на заби во следното срце – или нога – натпревар. Од истата причина, оставивме неколку фраза за да започнете разговор гласно.

 • Го изгубив телефонскиот број, можеш ли да ми дадеш свој?
 • Кое е најлудото нешто што некогаш сте го чуле тука?
 • Само што се преселив во градот, дали може да ми дадете упатства како да одам во вашата куќа?
 • Денес купив агенда и сфатив дека недостасува нешто многу важно: вашиот телефонски број.
 • Кое е најважното откритие во вашиот живот, Нетфликс или авокадо?
 • Се колнам дека сум хомосексуалец до сега.
 • Не трошете вашето време во потрага по подобри делови. Ова е тоа!
 • Розите се црвени, ветрот ги придвижува, јас сум 6 и вие сте 9.
 • Помогни ми, ја напуштив девојка ми пред една недела и не се сеќавам каде.
 • Каде планирате да одите на нашиот прв датум? Ја одбирам областа и вие ресторан?
 • Дали си денес Затоа што вие сте 10/10 (само ако тоа падне на 10 октомври, да).
 • Го прочитав твојот профил и поради некоја причина можам само да мислам дека ако ја играме играта на Тривијал, ќе ме победиш.
 • Јас исто така сакам рок. Дали сте fanубител на ПЛ?
  Знам дека не сум Мик agегер, но ми се допаѓа и музиката и знам да направам омлети од компири.
 • Случајно, немаме исти пријатели кои можат да нè запознаат?
 • Се чини дека е лага дека се потребни години (влегуваат во вековите) за да ве запознаат.
 • Ве поканувам во кино. Барем ако не ме сакаш, ќе видиш добар филм.
 • Сакам да бидам ваш учител од трети страни, да ве преместам во вашата соба.
 • Имате многу убаво лице … Подобро би било врамено на мојот ид.
 • Пишувам роман, ако ми го дадете телефонскиот број, ќе ви го испратам.
 • Навистина ми се допаѓаат твоите очи, особено вистинското.

Романтична фраза за Тиндер

И покрај тоа што романтиката е застарена, секогаш е подобро да грешите отколку да бидете романтични отколку Идиот Оставаме неколку фрази за покори срца засновани на пофалби, изрази на убов и романтични настани.

 • Сакам да знам дали покрај тоа што ве привлекува и вас е добро. Дали ти
 • Мајка ми мисли дека треба да се ожениме.
 • Го сакам твоето лице и сакам да откриам дали твојата личност е исто така извонредна.
 • Толку си убав што заборавив што ќе ти кажам.
 • Не сум сигурен дали сте повеќе како секси тетка или слатка девојка. Што сметате себеси?
 • Само што го прашав Сири / Гугл што да кажам на една убава девојка на Тиндер.
 • Само што пребарував на Google „како да се добие број (внесете име)“

Фразите што треба да бидат вклучени во профилот и описот на Тиндер

100 најдобри фрази за задевање на Тиндер и кршење на мразот 2Биографијата на Тиндер претставува еден од основните столбови во однос на создавање впечаток пред жени, мажи или луѓе кои не се бинарни. Во хумор, оригинален или едноставен. Секоја формула е валидна за да се истакне меѓу сите профили на Тиндер.

 • Јас не сум тројки, затоа што да разочарам две лица во иста просторија вечерам со родителите и сега.
 • Сакам да шетам на плажа со дечко ми додека не излезам од ЛСД и гледам дека всушност влечев украдена кукла низ паркинг центар.
 • 80% готвачи, 40% музичари и 100% кловнови.
 • Заспивам секоја вечер плачејќи и гушкајќи ги нозете како да е армадило. Виво Во гаражата на татко ми. Те молам, дај ми натпревар. ми треба
 • Јас се гушам на четката за заби, затоа не ги разбудувај надежите.
 • Ја спасив бабата и helped помогнав на мачката да го премине патот … И обратно?
 • Јас сум единствениот Тиндер кој не скала, но правам некои убави леќа.
 • Јас сум веган, сакам животни.
 • Јас сум многу Чу Чулиии!
 • За девојчиња над 30 години: Јас сум анестезиолог кој сака да основа ново семејство. За девојчиња под 30 години: Имам големи гениталии и одгледувам лабрадорско кутре.
 • Препорачано од 9 од 10 мажи (другиот е мојот поранешен).
 • Имам добра вест за вас: не сликам без облека во огледалото.
 • Ние сме заедничка понуда. (Прикачи фотографија за миленичиња)
 • Ако сакате жени како микробранови, јас сум вашата девојка. Ладно надвор, топло внатре, и јас ќе го убијам бебето што го ставивте во мене.
 • Здраво, јас сум вистинско човечко суштество и сакам вистински човечки хоби како дишење или одење на моите две нозе.
 • Ништо не е совршено. Со почит: Никој.
 • Јас сум постар, но не и постар. Што значи дека знам да водат loveубов, но не сум целосно сигурен како да дадам извештај за приходот.
 • Willе ги снимам нашите иницијали во дрвото на првиот датум. Ова е најромантичен начин да ви кажам дека имам нож.
 • Дали ви се допаѓаат лошите девојки? Јас сум лош во сè. Во loveубовта, во студиите, на работа …

Фрази на англиски јазик да бидат вклучени во биографијата на Тиндер

Дали сте се преселиле во Англија, САД или други земји каде што се користи англиски јазик? Вие подобро го совладате јазикот на Шекспир и што е подобро отколку преку англиските описи.

 • Ако можноста не затропа, изградете врата. (Превод: Ако можноста не ве повика, станете.)
 • Не е колку многу имаме, но колку уживаме, тоа ја прави среќата. (Превод: Не само наше, туку сè што уживаме, што прави среќа.)
 • Пријателите се најважните состојки за животните рецепти. (Превод: Пријателите се најважниот елемент во нашиот живот рецепт.)
 • Како се чувствувам кога нема кафе. Депресо! (Превод: Како се чувствувам кога нема кафе. Депресивно!)
 • Верувајте и постапете како да не успеете. (Превод: Направете и постапете како да е невозможно да се падне.)
 • Вашето време е ограничено, затоа не трошете го да живеете нечиј живот. (Превод: Вашето време е ограничено, не трошете го да живеете нечиј живот.)
 • Да се ​​биде себеси е сè што можете да направите. (Превод: Да се ​​биде сам е она што треба да го направите.)
 • Дивјак 50% 50% сладост (Превод: Диви 50%, сладок 50%.)
 • Најважно е да уживате во животот, среќата е најважна. (Превод: Најважната работа во животот е да уживате во тоа, да се биде среќен е најважниот.)
 • Сè изгледа невозможно сè додека не заврши. (Превод: Се чини дека е невозможно сè додека не се постигне.)
 • Loveубовта е живот И ако изгубите loveубов, го губите животот. (Превод: Loveубовта е живот. И ако изгубите loveубов, го губите животот.)
 • Не можете да направите епска срање со обични луѓе. (Превод: Не можете да направите епски работи со обични луѓе.)
 • Никогаш никогаш никогаш не се откажувај. (Превод: Никогаш, никогаш, никогаш не се откажувај.

Форокуси фраза што треба да се отвори во Тиндер

Покрај тоа што е форум за автомобили, форумот основан од Алехандро Марин е една од омилените страници за оние што бараат фрази за да отворат разговор на Тиндер. Ние составивме дел од ова … Иако Тие не се погодни за сите гледачи.

 • Паднав 500 сметки (внесете ја адресата). Можеш ли да ми помогнеш да го најдам?
 • Дали сте добри во леќата?
 • Имате убави очи. Може ли да си го цица?
 • Здраво убаво, јас сум колега од облека, се чувствувате како тројца во вашиот портал и видовме како се работите?
 • Имам Нетфликс.
 • Имам земја јупа.
 • Имам 700.000 евра во банка.
 • Кој покани фантазија, вие или јас?
 • Јас поседувам Audi R8 и наплатувам 50,000 месечно.
 • Дали готвите или збогатувате?
 • Разбуди ме.
 • Јееја, кој го имаш?
 • Помеѓу плиток милијардер и стар стомак, што сакаш ти?
 • Понекогаш се облекувам во портокалова боја, одам во градината, се покривам со песок и правам затоа што сум морков.
 • Сакам да заштедам 50 евра за вашата лесна потврда. Дали имате Ибердола?
 • Јас сум личност без личност и ми е кажано да ти кажам дека изгледаш убаво и дека ако се сретнеме да разговараме и подобро да се запознаваме.
 • Јас сум Форочеро.
 • Имаш очи … Тоа ти дава лопата на вратот.