11 Најдобра апликација за игра со топки за Android & засилувач; iOS

jumping balls games

Голем број на различни игри веќе постојат, така што луѓето можат да се забавуваат. Ова може да биде во форма на арки, стратегии и симулации и игри со строго одреден формат.

На пазарот за мобилни апликации, веќе има голем број на опции! Затоа решивме да ги намалиме критериумите за пребарување и да ја најдеме најдобрата игра во една категорија.

Денес, постојат многу популарни игри кои ќе ви помогнат да потрошите време и да се забавувате. Една од овие опции е играта со скокање топки што совршено ги надминува овие задачи.

Ваквите игри дефинитивно ќе ги сакаат fansубителите на „Doodle Jump“ и „Супер Марио“, кои некогаш биле популарни и нема да го вчитаат вашиот мобилен телефон. Пронајдовме 11 од најдобрите игри со скокање топки за да ги инсталирате на вашиот Android или iOS уред.

Хеликс Скок

Хеликс Скок е одлична игра за луѓето, кои имаат добро време на реакција за тоа што се случува. Ако претходно игравте тркачи или слични игри, Хеликс Скок се чини дека е необичен избор.

Постепено, тежината на играта ќе расте како и во другите слични игри, така што не можете да трчате помеѓу нивоа без тешкотии. Најважно е дека бројот на обиди да поминете ниво нема да биде ограничен, така што ќе можете лесно да вежбате своја реакција и ориентација во виртуелниот свет.

Патем, зборувајќи за виртуелниот свет на Хеликс Скок, ќе видите добар графикон. Не ја изненадува фантазијата, но понекогаш го изненадува корисникот со некои вонредни елементи.

На пример, овде може да се соочите со остриот ефект на паѓање или да видите сè реално, додека скокате од платформа на платформа. Во Хеликс Скок, има уште една интересна работа, која на почетокот се чувствува чудно и необично.

Ова е патеката што останува откако топката ќе ја допре платформата. Првично, ќе почувствувате дека станува збор за нешто необично и погрешно, но на крајот, ќе се навикнете на ова решение за развивачи. Сепак, ваквите детали носат мала варијација на вашиот лет низ дупките и преку платформите.

скок на хеликс

хеликс скок2

11 Најдобра апликација за игра со топки за Android и iOS 111 Најдобра апликација за игра со топки за Android и iOS 2

вратете се во менито

Плочки Хоп: ЕДМ Раш!

плочка хоп

Дали сте lубител на музика и често слушате музика? Дали некогаш сте започнале да танцувате на ритам или да ги прислушувате прстите на маса, тастатура или друга површина? Тогаш ви предлагаме да го тестирате чувството за ритам во плочки Хоп: ЕДМ Раш!

Овде можете да уживате во омилените песни директно во играта без да го прекинувате процесот. За да стигнете до крајот, треба да го слушате ритамот на музиката, да го почувствувате и навремено да го допрете екранот. Немојте да мислите дека е лесно – дури и ако сакате електронска музика.

ЕДМ е електронски музички жанр, кој вклучува ритам за танцување и дела од рок музика. Можете да изберете патека за играње или опуштање или уживање во себе.

Ваша задача е да ја притиснете топката и да ја направите да скокне на секоја плочка. Не можете да ја прескокнете плочката, бидејќи ќе ги изгубите сите звуци на песната. Самата програма може да создаде нивоа засновани на вашата песна – сè што треба да направите е да ја вчитате во играта.

Топката може да се контролира со само еден допир и тоа не е проблем. Исто така, на корисниците мора да им се допаднат различните позадини што сте ги поставиле во играта.

Направете нов рекорд во плочки Хоп: ЕДМ Раш! и споделете ги со пријателите и слушајте ги најдобрите песни од вашата плејлиста.

хоп плочка1

плочка hop2

11 Најдобра апликација за игра со топки за Android и iOS 111 Најдобра апликација за игра со топки за Android и iOS 2

вратете се во менито

Хоп топче 3D

3Д топчеста топка

Хоп Бол 3D е игра која може да ве потсети на плочки Хоп. Оваа апликација ви нуди иста ритмичка контрола врз топката, но ќе имате ограничен избор на музика.

Сепак, каталогот на игри нуди многу мелодични жанрови, а ако сакате можете дури и да пуштите различна музика преку Интернет. Подготвени сте да скокнете на мелодискиот звук на пијано или сакате да ја реализирате сопствената рок-балада? Тогаш Хоп Бол 3D може да ви помогне со ова бесплатно – забавувајте се.

Вие ја контролирате топката со кликне наместо да влечете и испуштите овој пат. Топката мора постојано да прескокнува над плочката и да не ја промашите – во спротивно ќе го изгубите целиот ритам и поени.

Со слушање на битката на музиката, можете да го задржите целиот процес под контрола и да гледате топката да се врти. Запомнете дека колку е покомплицирана мелодијата, толку поинтересна е комбинацијата скокови што ги правите.

Од насловот, веднаш е јасно дека графиките се фокусирани на 3Д. Кога скокате и преземате други активности, добивате висококвалитетни 3D слики и анимации.

Самата контрола е многу едноставна, буквално со еден прст. Вие нема да доживеете никакви тешкотии и да добиете само позитивно искуство во Хоп Бол 3D.

хоп-топка 3D1

хоп топка 3D2

11 Најдобра апликација за игра со топки за Android и iOS 111 Најдобра апликација за игра со топки за Android и iOS 2

Можеби ви се допаѓаат: 9 Најдобри тениски игри за Android & iOS 2020

вратете се во менито

Скокни топка од Карло Лоло

скокање топка

Луѓето кои не се премногу заинтересирани за ракување со едноставни топки и сакаат да најдат нешто поинтересно и комплексно, може да бидат заинтересирани за апликацијата Скокни топки.

Ова е игра со интересно ниво што станува сè потешка секоја минута. Можете лесно да научите како да контролирате и совладувате дури и основни трикови, но нема да биде така лесно да ја совладате оваа игра.

Најтешките проблеми, пречки и многу други тешкотии ќе дојдат со секое ниво. Можеби во одреден момент, дури ќе се види дека сè станува премногу комплицирано!

Севкупно, играта има 850 повеќе комплицирани нивоа. На вашето патување, ќе има киселини, бомби, стапици на гравитација, па дури и оган дизајнирана да ве спречи.

Мора да стигнете до крајот, така што сите овие компликации се оставени зад себе и топката е во својата дестинација. Висококвалитетната HD графика ќе ве воодушеви и нивото ќе ве направи навистина зависник – не можете повеќе да живеете без Скокни топки.

Ако нивото се чини невозможно да се надмине, тогаш по многу обиди играта автоматски ќе го отвори за вас – дури и невозможните тешкотии ќе бидат надминати.

Најважно е дека не мора да плаќате за ништо – постојаното ажурирање на Скокни топки е апсолутно бесплатно и ќе ви даде ново ниво со подобрен квалитет на анимација.

скокаат топка1

скок топка2

11 Најдобра апликација за игра со топки за Android и iOS 7

вратете се во менито

Отскокнување топки: Мелез за тули

бие топка

Отскокнување на топки: Crashher Bricks е една од најпопуларните аркади, наменета за навивачите да поминуваат време во забавна игра. Во оваа игра, вие не контролирате една топка, туку многу од нив одеднаш – тоа е скоро редица на мали топки како тоа.

Со нивна помош, мора да ги завршите сите задачи и загатки, користејќи го само вашиот мозок, вештини и концентрација. Немате временски рок колку долго ќе можете да завршите ниво, за да можете да ја решите сложувалката онолку колку што ви треба.

Постојат 30 вкупно ниво во топки во отскокнување, што може да изгледа малку кратко. Всушност, тие се сложени и нема да можете да ги поминете сите прв пат.

Можете да ги поставите сите графики во вашата игра сами – на пример, можете да изберете дизајн на топката или панелот што сакате да го погодите.

Мора да ги уништите сите камења користејќи свој резервоар за топки, или да користите мал “засилувач” – на пример, чекан за уривање. Концентрирајте се на пукањето и не се расејувајте од малите работи – така можете да водите во табелата со отскокнување на топки.

бие топка

бие топка

11 Најдобра апликација за игра со топки за Android и iOS 7

вратете се во менито

Стак топка

магацинот на топката

Дали сакате да ги уништите работите? Или едноставно сакате да го впуштите гневот без да ве повреди? Вашата loveубов кон уништување може да ве однесе на нови нивоа, па дури и да ве забавува на Стак Бол.

Ова е аркадна игра која ви нуди да стигнете до крајот, уништувајќи сè што е на вашиот пат. Користењето на вашата топка во скок ќе ја сруши ротирачката платформа. Не е лесно како што мислите сега – има некои тешкотии што ќе ве спречат да стигнете до следната платформа.

Главното правило во Stack Ball е да се пробијат сите платформи без да се оштети топката. Топката може да се пробие во црни блокови и тогаш треба да започнете со уривање од самиот почеток.

Има само еден начин да се надмине црната платформа – да се забрза топката. Да, топката навистина ќе забрза во текот на играта, со што ќе се зголемат вашите тензии и интерес.

Во вистинско време, можете да го забавите и да го чекате вистинскиот момент – на пример, додека вистинската платформа не е веднаш под вас.

Контролите во Stack Ball се многу едноставни и лесни, така што можете да се забавувате во слободно време без да поминувате низ комплицирани правила и контроли.

редење топка1

куп топка2

11 Најдобра апликација за игра со топки за Android и iOS 111 Најдобра апликација за игра со топки за Android и iOS 2

вратете се во менито

Победи скокач: ЕДМ оди нагоре!

победи џампер edm up

Најдовме друга игра за loversубителите на музиката! Победи скокач: ЕДМ оди нагоре! е игра која ќе ве буди и ќе слушате музика тука повеќе пати. Вашата топка мора да се движи во хармонија со музиката, да се искачи повисоко и повисоко на платформата.

Ваша задача е да добиете што е можно повисоко за да добиете што е можно повеќе дијаманти и награди во играта. Движете десно и лево, движете се меѓу платформите, гледајте динамични графикони и директно на Beat Jumper: EDM оди нагоре!

Освен што можат да преземаат свои песни, редовни ажурирања се достапни и со најновите нумери во жанрот за електронска музика. Овој ритам на патеката ќе ве забавува во текот на целата игра, а прстите ќе ја подигнат бие топката на платформата.

Може да се движите низ фазите со свое темпо – подобро е да се движите што е можно побрзо. Патем, можете исто така да го прилагодите дизајнот на вашата платформа со избирање на еден од Beat Jumper: EDM up! тип.

За да не го изгубите напредокот на играта, можете да ја синхронизирате апликацијата на вашата сметка на Фејсбук, па дури и да ги споредувате вашите најдобри резултати со вашите пријатели. Убијте го слободното време со една рака и победи го скокачот: ЕДМ нагоре! ќе ве натера да не ви е здодевно дури и во најтажните времиња.

Победи џемпери на ЕДМ up1

Победи џемпери за ЕДМ up2

11 Најдобра апликација за игра со топки за Android и iOS 7

вратете се во менито

Тучез слабо

комплицирана чешма

Ако навистина мислите дека навистина сте експерт за загатки, тогаш мислиме дека вреди да го проверите. На слаби славини, можете да го докажете на себе и на сите околу вас со решавање на предизвикувачки загатки и загатки.

Постојат стотици неверојатни пречки, заобиколувања и многу начини да се пробие на исто ниво. Тука, со движење на една топка, можете да поминете многу нивоа. Секој пат кога играта станува потешка, и можете да поминете многу денови на едно ниво.

За да се движи топката, мора да ја контролирате специјалната лост. На пример, за да скокате, треба да притиснете еднаш на рачката и за кратко да скокате треба да продолжите да ја притискате рачката.

Yourе има пречки во вашата патека што мора да ги надминете – на пример, не дозволувајте топката да најде шајка. Во слабо славините, мора да соберете starsвезди и скапоцени камења за да можете лесно да се преселите на следното ниво или да ги подобрите вашите перформанси.

Можете да изберете од различни кожи за да го одредите изгледот на топката, платформата и многу повеќе. Изгледот на топката може да биде различен – на пример, свинче, петел, кошарка или нешто друго по ваша дискреција.

тешки чешми1

славините2 тешко

11 Најдобра апликација за игра со топки за Android и iOS 111 Најдобра апликација за игра со топки за Android и iOS 2

Можеби ви се допаѓа: 21 Апликации за бесплатни загатки за Android и iOS

вратете се во менито

Црвена топка 4

црвена топка 4

Red Ball 4 е уште една игра која има висок рејтинг и голем број преземања. Ова е еден показател за апликацијата што е од интерес на корисникот.

Многу вакви игри немаат специфична заговор, но Red Ball 4 е малку поинаква. Тука ќе најдете злобна коцка, која има нечисти намери. Овие ликови сакаат да ја направат Земјата да не биде заоблена, туку квадратна, а вие мора да се соочите.

Дали имате храброст и храброст да се соочите со нив? Потоа започнете да му помагате на црвената топка да ги надмине сите пречки. Постојат 75 комплетни нивоа во Red Ball 4, што исто така вклучува жестоки битки со газдите и други предизвици.

Можете да летате над водата со помош на кутии и контролни топки. Мора да ги поминете сите комплицирани стапици, кои ви ги подготви инвеститорот.

Во играта, вие не само што ќе бидете придружени со различни карактери, туку и со различни саундтракови кои ги уредуваат играчите на вистински начин. Вкупно, ќе имате 5 животи на залиха, кои се обновени по некое време.

Не можете да го надминете нивото и да го поминете целиот живот? Во овој случај, мора да бидете трпеливи и да почекате малку пред да започнете одново.

црвена топка 41

црвена топка 42

11 Најдобра апликација за игра со топки за Android и iOS 7

вратете се во менито

Песочни дини!

11 Најдобра апликација за игра со топки за Android и iOS 15

Мора да внимавате што се случува на вашиот екран – нема да знаете какви пречки ве чекаат. Песочни дини! може да се смета како бескрајна забава што ќе ја прескокнете многу пати.

Мора да летате над линијата прикажана на вашиот екран. Не треба да се симнувате премногу високо – колку сте повисоки, толку потешко ќе слезете и слезете. Сите ваши движења мора да бидат мазни бидејќи скокот само ќе ве натера да изгубите.

На екранот на вашиот паметен телефон Dune! во кој има само топки што ги контролирате, но и повеќе што можат да ве збунат. Друг предизвик е да останете фокусирани за да не ја промашите топката.

Мислиме Дуне! Willе биде забавно за играчите кои сакаат да поминат време, но не сакаат да се забавуваат премногу лесно во исто време. Треба да се забележи мал минус – во апликацијата има реклами кои понекогаш ќе се појават сами, но нема да се мешаат во играта.

11 Најдобра апликација за скокање топки за Android и iOS 16

11 Најдобра апликација за игра со топки за Android и iOS 111 Најдобра апликација за игра со топки за Android и iOS 2

вратете се во менито

Балц

11 Најдобра апликација за игра со топки за Android и iOS 19

Мора да одите во основата и да уништите што повеќе тули – колку што е можно. После секој истрел, нивото на тули ќе се зголеми и тешкотијата ќе се зголеми. За да добиете бесконечна линија на топки, мора да ги соберете сите можни предмети и да поминете низ голем број тешкотии.

Доволно е лесно да се започне со игра, а во Балц нема комплицирани правила. Сепак, ќе ви биде тешко да постигнете високи резултати и цели, а аголот ќе ви биде асистент во сите удари.

Користете го вистинскиот пат за да добиете најдобри резултати. Самата игра на Балц е скоро бескрајна, така што не треба да чекате да се создадат нови нивоа.

Дали сакате да потрошите време или ништо не може да се стори? Балц ќе ви го скрати времето на чекање и ќе го осветли. Програмерите продолжуваат со ажурирање на играта, така што дури и сите мали грешки и неточности исчезнуваат со секое ново ажурирање.

11 Најдобра апликација за игра со топки за Android и iOS 20

11 Најдобра апликација за игра со топки за Android и iOS 111 Најдобра апликација за игра со топки за Android и iOS 2

Колку мобилни игри се сервираат што веќе ги знаете? Не многу, ако не прашате. Без оглед на популарноста на жанрот, луѓето обично претпочитаат да застанат на една апликација и да не пробаат друга.

Се разбира, можете да мислите дека тие се слични едни на други и не се многу различни, но во реалноста, тоа не е точно. Секоја игра има свои карактеристики, уникатни правила и секако дизајн. Препорачуваме да пробате барем неколку од нив, а потоа да го изберете вашиот омилен.