15 игри со Android кои ја поддржуваат Gamepad

15 игри со Android кои ја поддржуваат Gamepad

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Избравме 15 игри со Android за вас кои поддржуваат надворешен Gamepad. Еве избор на игри со Android кои се компатибилни со Gamepad

Игри со андроид игри

————

Ажурирајте: ОВДЕ ЈА ПОДГОТВЕТЕ СЛИКАТА СИТЕ СИТЕ Андроидни игри кои го поддржуваат КОНТРОЛЕЛЕРОТ за блутут

> Андроид игри компатибилни со контролорот Bluetooth | 2019 година

————

Дали сакате да играте со вашиот Android паметен телефон? Сакате да го користите вашиот телефон за да поминете неколку часа играње?

Се разбира, екраните на тековните паметни телефони Андроид тие се доволно големи за да ни овозможат да комуницираме без поголеми проблеми со сите игри, но чувството што го нуди физички контролер е различно и подобро од секој поглед.

Само штета што има многу малку игри со Android кои можат да поддржат интеракција со Gamepad или надворешен контролер на Bluetooth, инаку со неколку евра би можеле да ги претвориме сите наши телефони во вистински преносни конзоли за секогаш да ги чувате во вашиот џеб.

И уште поголем проблем е тој натаму Играј продавница тоа е скоро невозможно разликувајте ги игрите со Android кои поддржуваат играчка тастатура и оние кои не го поддржуваат. Би било неопходно да ги испробате сите нив, еден по еден и да разберете кои игри можат да се контролираат со надворешна тастатура за Bluetooth и кои наместо тоа нужно бараат интеракција со екранот на допир.

Но, ако барате најдобри компатибилни игри со тастатура за андроид, вие сте на вистинското место!

Ние составивме ранг за вас најдобри игри со Android компатибилни со Bluetooth-тастатура ажурирани на 2019 година. Како што споменавме погоре, јас игри за андроид има толку многу што е скоро невозможно да се направи список или комплетен список на сите оние компатибилен со Bluetooth контролор или игра, но успеавме да најдеме 15 од нив, кои секогаш се подобри од ништо и кои секако припаѓаат на најдобри игри со Android досега!

Па јас би рекол престанам да зборуваме и да видиме веднаш кои се Android игри што треба да се користат веднаш со Bluetooth тастатура.

Како прво, ќе најдете видео во кое се прикажани индивидуалните игри во акција, за да можете да разберете дали можат да ги задоволат вашите вкусови или не. Сепак, по видеото, ќе ја најдете директната врска до Play Store за преземете и инсталирајте ги игрите на вашиот паметен телефон веднаш.

15 игри со Android кои ја поддржуваат Gamepad

Еве го видеото:

ВИДЕО ПОВТОРНО

Каде да ги преземете игрите?

Еве ги директните врски за преземање до Play Store:

01) Асфалт 8: Воздушен

02) Тркачки бубачки трки 2

03) ГТА: Сан Андреас

04) Модерна борба 5: Затемнување

05) Херои на светската војна: стрелач на Втората светска војна

06) Riptide GP: Renegade

07) Хард-код (VR игра)

08) Океанхорн

09) Неквалификуван

10) Evoland 2

11) Рели Фјури – Екстремни трки

12) Витези на портали

13) Скејт забава 3

14) Светска турнеја Хоризон Чејс

15) БомбаСквад

Кој претпочитате меѓу сите предложени?

Андроид игри за Gamepad

Заклучоци

Со овој напис би го кажал тоа ние завршивме

Дали мислите дека другите игри недостасуваат од изборот? Известете ги во коментарите на крајот на статијата.

Забавувај се!

Како да преземате бесплатни испукани, изменети апликации за Android со активни трикови

Пред да ја напуштам статијата, ве потсетувам дека ако сакате преземете бесплатни игри, програми или апликации за Android, вклучително и платени, објавивме детален водич кој објаснува како да го направите тоа:

Willе најдете и многу бесплатни игри за преземање со активни трикови за да имате неограничени бесконечни пари, неограничени бесконечни монети, неограничени бесконечни животи, бесмртност и многу повеќе.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!