15 најдобри најдобри релаксирачки игри (Android / iPhone) 2019 година

15 Game Santai Terbaik Terbaik (Android / iPhone) 2019 1

Многу луѓе не сакаат да поминат многу време играјќи игри на своите паметни телефони. Поради оваа причина, обичните игри се дизајнирани така што ќе можете да играте додека патувате и на свое темпо. Тука ви ја претставуваме најдобрата игра за случајни Android / iPhone 2019 за паузи за игри.

1. Кенди Круш Сага Андроид/ / iPhone

Оваа игра е најдобра игра со Android / iPhone 2019 случајна игра и во оваа игра, треба само да разменувате за да одговарате на 3 или повеќе слатки бонбони во оваа одлична игра за загатки. Кога ќе ја завршите оваа загатка, ќе добиете starвезда и ќе можете да ја користите за да ја завршите задачата.

2. Стартување на храмови Андроид/ / iPhone

Најдобра обична игра Android / iPhone

Ова е најдобрата игра за Android / iPhone 2019 случајна и ова е најдобрата игра без крај. Оваа апликација ќе ви овозможи едноставни контроли за лизгање и навалување кои се многу лесни за употреба и можете да го подобрите вашиот карактер и да можете да користите луди напојувања. Оваа игра ќе ви даде неверојатно задоволство.

3. Нинџа овошје Андроид/ / iPhone

        Најдобра обична игра Android / iPhone

Во оваа игра, мора да исечете овошје за да направите socre, но мора да бидете внимателни да не ја скратите бомбата. Оваа игра е преполна со карактеристики што ќе ви го задоволат вкусот. Преземете ја оваа одлична обична игра сега и уживајте во кршењето сочно овошје.

4. Најдобрата бесплатна игра загатка со ѓаволот Андроид

Најдобра игра за релаксирање на Android

Оваа игра е најдобрата обична игра за Android 2019 и е креирана од Seriously Digital entertainment Ltd и во оваа игра, треба само да се обедините и искористите вашиот пат со помош на повеќе од 3000 возбудливи нивоа и ова ќе биде вашата најдобра авантуристичка загатка. играта Оваа игра ја преземале повеќе од 90.000.000 луѓе и го добива најдобриот рејтинг. Кога ја преземате оваа игра, влегувате во светот на Минутија и треба да соберете смешни карактери, а потоа мора да се израмните и да го победите полжавот. Оваа игра има повеќе од 3000 нивоа и можете да уживате во бесконечна забава. Ова е забавна обична игра која е многу лесна за игра, но е многу тешка за совладување. Во оваа игра, треба да го изградите тимот на вашиот најдобар пријател, а потоа вашата работа е да ги пронајдете нивните посебни предности. Во оваа игра, ќе најдете дневни одлики на настани и кога ќе играте и ќе имате шанса да освоите нешто секој пат кога ќе ја отворите оваа игра. Во оваа игра, можете да се натпреварувате со пријатели од Фејсбук и ќе имате шанса да освоите големи награди. Со оваа игра, ќе добиете импресивно искуство затоа што оваа игра има прекрасна графика и музика која ги допира прстите. Преземете ја оваа апликација за игра сега и одржувајте повеќе нивоа, игра, карактери и многу други изненадувања.

5. Глупи начини да умреш 2: Игра Андроид

Најдобра игра за релаксирање на Android

Ова е најдобрата обична игра за Android 2019 и ја дизајнираше Metro trains и оваа игра е официјалното продолжение на успешната светска игра. Оваа одлична игра ќе ве однесе да ја практикувате пораката за безбедност на светот на многу забавен и нежен живот. . Со оваа игра, ќе добиете импресивно искуство затоа што оваа игра има прекрасна графика и музика која ги допира прстите.

6. SquareStack – Нова генерација на игри за секојдневни случаи iphone

        Најдобра обична игра за iPhone

Ова е една од најдобрите обични игри од iPhone 2019 и ќе ви овозможи неверојатно искуство со неверојатни графики и комплетно различен и нов вид игра. Преземете ја оваа апликација за игра сега и останете со повеќе нивоа и игра.

7. Кругот застанува iPhone

Најдобра обична игра за iPhone

Оваа игра е неверојатна и најактивна игра за секојдневно. Оваа игра е едноставна игра со едно копче дизајнирана за уреди со допир. Во оваа игра, тркалото на рулет се врти и можете да допрете каде било за да го запрете. Можете исто така да ги предизвикате вашите пријатели.

8. Што ако …Андроид

Најдобра игра за релаксирање на Android

Оваа игра е одлична обична игра за паметни телефони со Android и е креирана од креативни напори на АБ и во оваа игра ќе добиете многу прашања и мора да одговорите на да или не на овие секојдневни, лични, луди и предизвикувачки прашања, а веднаш може да ги видите како реагираат другите играчи. Оваа игра е совршена за забави и најдобра е само трошење време. Во оваа игра, ќе добиете повеќе од 100,000 прашања и секој ден се додаваат нови прашања во оваа игра и оттука забавата никогаш нема да заврши. Во оваа апликација, можете да споделувате прашања со пријателите и можете да видите на што одговараат и оваа игра исто така ви овозможува да креирате свои сопствени прашања и да ја видите статистиката. Оваа игра има повеќе од 150.000 позитивни коментари.

9. Добра пица, добра пица Андроид

Најдобра игра за релаксирање на Android

TapBlaze претставува уште една одлична игра за телефоните со Android. Ова е многу забавен симулатор за деловни пица. Оваа игра ќе ви овозможи да знаете како е да имате своја чудесна пицерија. Во оваа игра, мора да дадете се од себе за да ги исполните нарачките за пица на вашиот клиент додека заработувате доволно пари за да ја одржите продавницата отворена. Во оваа игра, треба да ја подобрите вашата продавница со нови состојки и нова опрема за да се натпреварувате со вашите ривали во пица. Во оваа игра, ќе добиете 50 клиенти со уникатни и лични нарачки за пица, а оваа игра ќе ви овозможи одлики со пипети како што се бибер, кромид, колбаси и повеќе, а ќе добиете и нова опрема за подобрување на вашата деловна активност која ќе ви помогне да станете господар на кујната. . Оваа игра има едноставна, но забавна и предизвикувачка игра.

10. тула и топка Андроид

Најдобра игра за релаксирање на Android

Ова е уште една одлична игра од гепардските игри и има едноставна контрола на топката. Ова е едноставна, но класична и интересна игра со тули. Можете да ја играте оваа игра за да го смирите мозокот и дефинитивно ќе се забавувате. Оваа игра е многу забавна и многу предизвикувачка. Во оваа игра, треба да се лизнете и да ја фрлите топката за да скршите тули и во оваа игра, мора да ја скршите топката колку што е можно за да добиете највисок резултат и ќе можете да го поминете нивото. Во оваа игра, ќе добиете многу артикли кои ќе ви помогнат да ги отстраните сите тули и оваа игра е потполно бесплатна. Можете исто така да ги предизвикате вашите пријатели со најдобри резултати и исто така можете да ја играте оваа игра без WiFi или Интернет врска.

11. Превртете ја топката во дупката Андроид

Најдобра игра за релаксирање на Android

Игрите со топки ви даваат одлична обична игра и во оваа игра, мора да ја фрлите топката во дупката само со навалување на вашиот телефон. Оваа игра има многу едноставна цел и треба да ги пренесете сите топки во дупката само со навалување на вашиот Android уред. Мора да бидете внимателни дека црвената топка е последната што влезе. Во оваа игра, мора да се соочите со различни нивоа каде што можете да фрлите топка низ лавиринтот и ќе ви биде дозволено да соберете златници. Оваа игра е многу лесна за игра и е многу забавна и релаксирачка.

12. Рајски остров 2: Игра Хотел Андроид

        Најдобра игра за релаксирање на Android

Ова е Game Game Insight и ова е ефтина стратегија која е опремена со неверојатна графика и во оваа игра треба да го изградите островот на вашите соништа. Оваа игра е совршена за loversубителите на сонцето, морето и песокот, и ова е многу зависност игра. Во оваа игра, мора да оставите работа и да изградите свои одмаралиште на неверојатниот сончев остров и тогаш ќе имате шанса да станете најдобар хотелски крал. Во оваа игра, можете да изградите повеќе од 300 згради и ќе имате можност да го подобрите и развивате вашиот остров и ќе можете да ги поканите и забавувате гостите и тоа ќе ви направи голем профит. Мора да го направите вашиот град во склад со природата и мора да заштедите симпатични леопарди и за возврат ќе добиете лојални миленичиња.

13. Пријатели засекогаш со сериозна дигитална забава Андроид

Најдобра игра за релаксирање на Android

Во оваа игра, можете да патувате низ светот на Минутија и мора да ги победите лошите момци. Во оваа игра можете да шлаканица, собереш и ќе имате шанса да се израмните. Оваа игра ќе ве натера да учите математика и да се обидете да разберете колку штета сте направиле.

14. Кенди шармантен натпревар 3 бесплатна игра загатки 2019 година Андроид

Најдобра игра за релаксирање на Android

Ова е игра со 707 ИНТЕРАКТИВНО и во оваа игра, мора да ја комбинирате вашата авантура во светот на слатките, што е многу луксузно. Со оваа игра, ќе добиете импресивно искуство затоа што оваа игра има прекрасна графика и музика која ги допира прстите. Преземете ја оваа апликација за игра сега и останете со повеќе нивоа и игра.

15. Градска приказна натпревар 3 загатка игра Андроид

Најдобра игра за релаксирање на Android

MAGIC SEVEN ве поздравува во мозаик игра 3, само опуштете се. Во оваа игра, вие треба само да разменувате за да одговарате на 3 или повеќе слатки бонбони во оваа одлична загатка игра. Кога ќе ја завршите оваа загатка, ќе добиете starвезда и ќе можете да ја користите за да ја завршите задачата.

Заклучок

Ова е најдобрата игра за случајни Android / iPhone 2019 за да ја паузирате вашата игра. Како, споделете и коментирајте кои секојдневни игри најмногу ви се допаѓаат. Ви благодарам

15 најдобри најдобри релаксирачки игри (Android / iPhone) 2019 1

 • 15 најдобри најдобри релаксирачки игри (Android / iPhone) 2019 година – 10 август 2019 година
 • 15 од најдобрите едукативни игри (Android / iPhone) 2019 година – 9 август 2019 година
 • 8 патувања се дигитално прекинати – 9 август 2019 година
 • 15-те најдобри Лего игри (Android / iPhone) 2019 година – 8 август 2019 година
 • 15-те најдобри сумо игри (Android / iPhone) 2019 година – 8 август 2019 година
 • VideoProc – GPU Забрзан уредник за видео записи од 4K за iPhone Video Large – 8.08.99 г.
 • 15 од најдобрите игри со земјоделство (Android / iPhone) 2019 година – 7 август 2019 година
 • 15 најдобри игри со фантазии (Android / iPhone) 2019 година – 6 август 2019 година
 • 15 од најдобрите тенк игри (Android / iPhone) 2019 година – 5 август 2019 година
 • Сигурен водич за Instragram #hashtags 2019 – 5 август 2019 година

Погледнете ги сите натписи