15 најдобри DJ апликации за вашата партија за Android & засилувач; iOS

15 Aplikasi DJ Terbaik Untuk Pesta Anda untuk Android & iOS

Отсекогаш сте посакувале да направите уникатни музички миксови за забави? На тој начин, овој напис е за вас.

Во моментов, нема потреба да се купува вистински DJ-миксер инструмент за да се направи музички микс кој ќе ги воодушеви сите. Апликацијата DJ е најдобриот начин за секој почетник да создаде мешавина од музика што звучи професионално, што може да се сподели со пријателите.

Повеќето апликации се синхронизираат со вашата iTunes и SoundCloud сметка, така што не мора да купувате песни за да бидете креативни. Звучи добро, нели?

Значи, еве список со 15 најдобри апликации за диџеј што ги тресат корисниците на Android и iOS на вашата партија кои се достапни бесплатно.

edjing Mix – dj апликација

edjing Mix е одлична апликација за диџеј што ќе ви овозможи да ја тресете забавата на следното ниво.

Кога ќе ја инсталирате апликацијата на вашиот паметен телефон, брзо ќе го цениме корисничкиот интерфејс со едноставни контроли на диџеј и многу корисни функции. Оваа апликација е многу лесна за употреба и има сè што ви треба за добра мешавина. Што повеќе можете да побарате?

Во исто време, мешавината за екџин е исто така опремена со паметно управување и добар аудио квалитет, така што можете да бидете сигурни дека на крајот ќе добиете добар производ. Кога ќе започнете да ја користите апликацијата, ќе имате шеснаесет бесплатни примероци што можете да ги користите за да вежбате. Во овој случај, оваа апликација е доста добра ако сакате да научите како да направите миксови и да ги подобрите своите вештини бесплатно.

Покрај песните што се преземаат на вашиот мобилен телефон, edjing Mix може да има пристап до музика од апликации како што се Deezer или SoundCloud. Покрај тоа, постои вградена аудио анализа во реално време што ви овозможува да пребарувате за BPM и да ги прилагодите неговите поставки.

Исто така, постојат неколку одлични карактеристики како гребење, повторување и снимање кои можат да ви дадат реално искуство. Освен тоа, ќе можете да купите различни звучни ефекти, но тоа не е потребно.

Накратко, edjing Mix е одлична апликација за диџеј што може бесплатно да го претвори вашиот паметен телефон во комплетен диџеј-уред. Пробајте го тоа, нема да бидете разочарани!

Цена: бесплатно

ekjing Mix - екран за апликација dj

edjing Mix - екран на апликација dj1

15 најдобри DJ апликации за вашата забава за Android и iOS 115 најдобри DJ апликации за вашата забава за Android и iOS 2

Проверете и: 21 од најдобрите апликации за исклучување на музика за Android и iOS

вратете се во менито

апликација djay – DJ & Mixer

djay - DJ App & logo mixer

djay – DJ App & Mixer е една од најпопуларните DJ апликации на пазарот. Значи, ако користите диџеј софтвер, веројатно сте слушнале за тоа.

Зборувајќи за дизајнот на оваа апликација, програмерите се обидуваат да направат да изгледа како вистинска физичка палуба за диџеј, и тие направија одлична работа. Користејќи ја оваа апликација, можете дури и да можете да работите на две песни во исто време, исто како во реалниот живот.

Во исто време, ова ви овозможува да работите со музика од вашиот телефон или да користите некои песни од Spotify, но за тоа ќе ви треба премија претплата за Spotify и интернет врска. Покрај тоа, Djay има едноставен кориснички интерфејс, така што ќе биде добро за почетниците.

Покрај тоа, кога ќе ја инсталирате апликацијата, ќе добиете пристап до 25 бесплатни песни за вашата музичка библиотека. Исто така, постојат многу одлични карактеристики како што се ќотек, удирање и автоматска брзина. Во исто време Djay – DJ App & Mixer поддржува различни аудио формати, вклучувајќи .mp3 и .wav.

На кратко, Djay е одлична DJ апликација за луѓе со различни нивоа на вештини. Оваа апликација има многу одлични карактеристики и интерфејс што е лесен за корисниците, затоа пробајте го.

Цена: бесплатно

djay - DJ App & Mixer screen

djay - DJ App & Mixer screen1

15 најдобри DJ апликации за вашата забава за Android и iOS 2

вратете се во менито

Партија миксер – апликација за диџеј плеер

Лого на партиски миксер

Името на оваа апликација буквално зборува сам за себе. Party Mixer – апликацијата за DJ плеер е одлична апликација за диџеј што ќе ја подобри вашата забава во само неколку славини.

Со користење на оваа апликација, ќе можете непречено да мешате музички нумери и да репродуцирате песни во нон-стоп режим бидејќи вашата партија продолжува да се ниша. Оваа апликација ви овозможува да ги прилагодувате песните и да ги прилагодите crossfade, pitch и tempo. Во исто време, ќе можете автоматски да поставите репродукција на песна за да се забавувате.

Покрај тоа, ќе можете да креирате и прилагодувате плејлисти и да ја користите функцијата за автоматско диџеј што автоматски ќе ги меша за вас.

Покрај тоа, оваа апликација ви дава можност да го сортирате музичкиот список како што сакате и да го избришете доколку е потребно. Зборувајќи за корисничкиот интерфејс, тоа е многу минималистичко и практично, така што ќе имате тотална контрола врз вашата листа за репродукција и начинот на кој ќе ја пушти песната.

Party Mixer е апликација која воопшто не бара никакво DJ искуство, па ако сте почетник, оваа апликација вреди да се обидете. Ова исто така ќе им се допадне на лицата со диџеј вештини исто така.

Накратко, ако барате апликација која ќе ја возбудува секоја забава без потребните специјални вештини, Party Mixer – апликацијата за DJ плеер можеби е погодна за вас.

Цена: бесплатно

Екран за забава на партијата

Пајак миксер екран1

15 најдобри DJ апликации за вашата забава за Android и iOS 4

вратете се во менито

Serato Pyro – автоматски ја меша вашата музика

Серато Пироло

Кога го прочитавте името на оваа апликација, можеби сте го барале она што ви е потребно. Серато Пиро автоматски ја меша вашата музика за да можете да уживате во вашата забава без да бидете прекинати.

Оваа апликација е прилично нова, но на крајот на краиштата, таа е една од најдобрите DJ апликации што можете да ги најдете на пазарот. Со користење на оваа апликација ќе можете да репродуцирате песни директно од вашата библиотека iTunes или сметката Spotify. Како и да е, ќе ви треба премија претплати за Spotify, затоа имајте го предвид тоа. Како што можете да видите, постојат милиони песни од кои може да изберете, така што секогаш ќе најдете нешто за себе.

Во исто време, бидејќи апликацијата Serato Pyro ќе знае повеќе за вашите интереси, таа ќе го користи својот паметен алгоритам за создавање плејлисти што можеби ви се допаѓаат. Ова ќе ви понуди плејлисти за разни животни ситуации, како што се утрински џоги или забави во кампусот.

S (во потрага по кориснички интерфејс, доста е интуитивен и лесен за корисниците, така што нема да имате никакви проблеми со тоа. Покрај тоа, оваа апликација нуди многу корисни функции, како што е можноста да пуштите музика без граници)

На кратко, ако сте голем fanубител на музика во потрага по апликација која ќе меша музички нумери и ќе ги репродуцирате без граници, Серато Пиро е апликацијата за вас. Ова е одличен начин да се подготви микс за настани и забави, па пробајте го. Сепак, ова е достапно само за корисниците на iOS.

Цена: бесплатно

Екран на Серато Пиро

Екран на Серато Pyro1

15 најдобри DJ апликации за вашата забава за Android и iOS 2

вратете се во менито

DJ Studio 5 – Бесплатни музички миксер

DJ Studio 5 лого

DJ Studio 5 – Бесплатни музички миксер е друга апликација за диџеј што ќе биде добра за почетниците и луѓето со вештини во исто време.

Кога ќе ја инсталирате апликацијата, ќе добиете 8 звучни ефекти, 10 бесплатни примероци што можете да ги прилагодите, еквилајзерот и разни карактеристики што треба да ги пробате.

За разлика од другите слични апликации, повеќето од карактеристиките во DJ Studio 5 се целосно бесплатни, така што нема да исполнат никакви набавки во апликација. Можете дури и да ги исклучите рекламите без да ја купувате верзијата за про. Оваа апликација има кориснички интерфејс, така што ќе биде добро за луѓе со различни нивоа на вештини.

Во исто време, оваа апликација има и 2 грамофони што можете да ги користите и 7 типа палуби што можат да се прилагодат за да може интерфејсот да изгледа забавно за вас. Покрај тоа, сите музички нумери во апликацијата можат да се сортираат врз основа на вашите потреби, дури и според BPM или името на уметникот. Ова е исто така функција за автоматско мешање што автоматски ќе ја меша музиката за вас кога се забавувате.

Користејќи ја оваа апликација, ќе можете да ремиксирате, да изгребате музика, да пуштите или фрлате по желба. Покрај тоа, оваа апликација ви дава можност да ги споделите вашите листи за репродукција со пријателите преку сметките на социјалните медиуми.

На кратко, без разлика дали сте почетник или про, DJ Studio 5 е добра апликација за диџеј што ќе ја воодушеви вашата забава. Обидете се!

Цена: бесплатно

Екран на Диџеј Студио 5

DJ Studio 5 screen1

15 најдобри DJ апликации за вашата забава за Android и iOS 4

вратете се во менито

JAM Music Maker

Музика творец ЈАМ лого

Music Maker JAM е популарна DJ апликација која ви овозможува да направите музика. Оваа апликација ќе биде исто така одлична за почетници и луѓе со вештини истовремено.

Користејќи ја оваа апликација, ќе можете да мешате музички нумери и да направите тропање со неколку удари на вашиот мобилен телефон. Во исто време, оваа апликација ќе ви овозможи да снимате песни и да додадете некои ефекти на нив, така што сите ваши песни можат да звучат свежи и уникатни.

Покрај тоа, вклучени се многу звучни пакувања и примероци. Оваа апликација првично беше бесплатна, но за некои функции треба да се плаќаат, како кај повеќето слични апликации. Меѓутоа, ако штотуку почнувате да учите како да направите DJ-микс, достапните бесплатни опции ќе бидат повеќе од доволно.

Покрај тоа, JAM Music Maker ви овозможува да користите осум-канален миксер, да го промените темпото на музиката, да снимате аудио датотеки и да создадете прилагодливи ремикси. Исто така, постои можност да ги споделите вашите песни преку вашите сметки на социјалните мрежи, како што се Фејсбук и Твитер. Покрај тоа, можете да додадете позадина за вашите песни и плејлисти.

На кратко, Music Maker JAM е одлична апликација за диџеј со многу бесплатни одлики кои ви овозможуваат да играте во ритамот на музиката. Пробајте го тоа, нема да бидете разочарани.

Цена: бесплатно

Екран за создавање музика JAM

Music Maker JAM screen1

15 најдобри DJ апликации за вашата забава за Android и iOS 115 најдобри DJ апликации за вашата забава за Android и iOS 2

вратете се во менито

DJ професионален плеер

Диџеј плеер Професионално лого

DJ Player Professional е одлична апликација за диџеј која има различни карактеристики. Покрај тоа, оваа апликација поддржува разни уреди и USB.

Користејќи ја оваа апликација, ќе можете да користите неколку алатки за да создадете уникатни музички ефекти. Бројот на одлики ќе биде доволно за квалификувани луѓе кои работат со мешавина на музика, но интерфејсот сепак ќе биде лесен за разбирање за почетниците.

Во исто време, оваа апликација работи толку брзо што ќе ја синхронизирате со извор како SoundCloud за брзо вчитување на патеките во вашата сметка и вие сте подготвени да направите музика.

Говорејќи за интерфејс, тој е многу лесен за корисниците и сите карактеристики се етикетирани полни, така што никогаш нема да се изгубите во таа апликација. Исто така, постојат неколку одлични карактеристики како што се неколку режими на излез и контрола на временскиот код на винил.

Во исто време, оваа апликација ќе биде корисна и ако навистина се појавувате пред луѓето. Во овој случај, DJ Player Professional може да се користи во комбинација со звучна картичка, винил и MIDI контролер. Исто така, постои можност да се работи во режим на повеќекратни патеки за да се креираат до 16 песни во исто време. Покрај тоа, постојат и многу можности да играте во мешан стил затоа што можете да го промените ритамот-појавување и темпо на музиката.

На кратко, DJ Player Professional е неверојатна апликација за про-диџеи, но исто така ќе биде многу разбирлива за почетниците. Пробајте го, вреди!

Цена: бесплатно

Професионален екран на DJ Player

Екран на DJ Player Professional1

15 најдобри DJ апликации за вашата забава за Android и iOS 2

вратете се во менито

Пејсмејкери – АИ DJ апликација

Лого на пејсмејкерот

Апликацијата Pacemaker – AI DJ е совршена апликација за диџеј само за стартување на диџеи. Дизајнот на оваа апликација е дефинитивно вреди да се спомене, бидејќи создаде прекрасна неонска тема. Во исто време, оваа апликација ви овозможува да повлечете песни од вашата iTunes или Spotify сметка и лесно да ги мешате за да направите нешто уникатно.

Постојат многу карактеристики што можете да ги користите, како што се петелки, синхронизација на пулсот, crossfade и ехо. Но, ако не сакате да го направите тоа сами, секогаш можете да активирате автоматски режим кој ќе пронајде соодветна песна и ќе ја играте за вас. Може да додадете и ехо, бели звуци и многу повеќе. Севкупно, оваа апликација ви го дава целиот опсег на креативни за мешање песни.

Покрај тоа, оваа апликација има добар баланс помеѓу едноставен интерфејс и многу корисни функции, така што ќе биде добро за почетниците. На тој начин, можете да истражувате разни карактеристики и да ги подобрите вашите вештини за диџеј без да се изгубите во интерфејс што е премногу заситен.

Накратко, Pacemaker – AI DJ апликацијата е одлична DJ апликација ако сакате да ги испробате вашите предности во мешањето музика.

Цена: бесплатно

Пејсмејкер sceen

Пејсмејкер sceen1

15 најдобри DJ апликации за вашата забава за Android и iOS 2

вратете се во менито

DJ Mix Pads 2 – Верзија за ремикс

DJ Mix Pads logo 2

DJ Mix Pads 2 – Remix верзија е одлична DJ апликација која ви овозможува да мешате музички нумери за да го зголемите нивото на вашата забава.

Со користење на оваа апликација, ќе имате можност да ремиксирате неограничена музика без напор. На тој начин, ако само започнете со мешање музика и не сакате да знаете како работи апликацијата, DJ Mix Pads 2 би можел да биде добар за вас.

Говорејќи за интерфејсот на апликација, тој е многу минималистички и лесен за употреба, така што луѓето со различно ниво на вештина нема да доживеат проблеми со тоа. Сè на сè, оваа апликација прави сè што е во нејзина моќ да го направи процесот на мешање на патеки со максимална леснотија. Покрај тоа, постојат режими за обука што можете да ги користите при инсталирање на апликацијата.

Заедно со тоа, постојат многу различни типови звучни ритмови и ефекти за да се направи секоја песна уникатна. Некои професионални звучни ефекти можат да ја направат вашата музика да се истакнува. Покрај тоа, ќе можете да ги снимите вашите песни и потоа да ги споделите со пријателите.

На кратко, ако сакате да измешате патеки со максимална леснотија, DJ Mix Pads 2 – Remix верзијата е одлична апликација за вас.

Цена: бесплатно

Екран на DJ Mix Pads 2

Екран на DJ Mix Pads 21

15 најдобри DJ апликации за вашата забава за Android и iOS 115 најдобри DJ апликации за вашата забава за Android и iOS 2

вратете се во менито

ГаражаБанд

Гаража лого

GarageBand е одлична DJ апликација за iOS која ви овозможува лесно мешање музички нумери.

Со користење на оваа апликација ќе можете да го претворите вашиот паметен телефон во комплетна DJ-табела што можете да ја носите во вашиот џеб. На тој начин можете да направите музика каде и да сте.

Во исто време, оваа апликација има различни алатки и ефекти што ќе ја направат вашата песна уникатна. Исто така, постои мулти-сензорски режим за играње на тастатура и правење тапан делови со професионален глас, дури и ако е прв пат да играте.

Освен тоа, ќе можете да направите додатоци и да направите тапан делови со професионален звук. Можете исто така да го користите внатрешниот микрофон за да ги снимите вашите песни. Говорејќи за снимање, ќе можете бесплатно да снимате до 32 песни и ако сакате повеќе, треба да платите. Покрај тоа, постои можност да преземете неколку бесплатни алатки и звучни пакети во вашата музичка библиотека.

GarageBand е совршена апликација за почетници. Во овој случај, некои основни шаблони ќе бидат вашата основа кога ќе се обидете да измешате песни. Вие исто така може да снимате перформанси во живо, да се чувствувате како диџеј во вистински живот.

Накратко, GarageBand е одлична апликација за диџеј со многу интересни одлики и алатки за почетници. Обидете се!

Цена: бесплатно

Екран за гаража

Екран за гаража1

15 најдобри DJ апликации за вашата забава за Android и iOS 2

вратете се во менито

MixPad Мултитаркан миксер Бесплатен

log mixpad

MixPad Multitrack Mixer Free е добра апликација за диџеј што ви овозможува да мешате музички нумери на уредите за паметни телефони.

Со користење на оваа апликација ќе можете да направите музички мешавини побрзо и полесно отколку што можете да замислите. Постојат различни алатки и ефекти кои ќе ви помогнат да создадете песна без да потрошите многу време на тоа.

Говорејќи за одликите, оваа апликација ви овозможува да користите ехо, еквилајзер, па дури и приклучокот VST, за да видите дека има голем потенцијал да направите нешто уникатно. Покрај тоа, можете да снимате неколку песни истовремено со неограничен број на аудио траки. Исто така, постои голема библиотека со звучни клипови и музика која можете да ја користите бесплатно.

Како што видовте, оваа апликација ќе биде добра за луѓе со различни нивоа на вештини. MixPad Multitrack Mixer има лесен за употреба, така што луѓето брзо ќе разберат како работи оваа апликација. Оваа апликација исто така поддржува различни аудио формати и ги споделувате со вашите пријатели на социјалните медиуми.

На кратко, ако барате добра DJ апликација која ви овозможува лесно мешање музички нумери, MixPad Multitrack Mixer е вистинската за вас.

Цена: бесплатно

екран на mixpad

mixpad1 екран

15 најдобри DJ апликации за вашата забава за Android и iOS 4

вратете се во менито

Апликација Cross DJ – Free mix dj

Cross DJ логото

Апликацијата Cross DJ Free – dj mixer е добра апликација DJ која ви овозможува да користите песни од iTunes и SoundCloud за да направите музички мешавини. За разлика од многу други апликации, оваа апликација ви овозможува да пребарувате песни на SoundCloud без сметка во неа.

Говорејќи за интерфејс, тој е многу убав, изгледа модерно и е многу лесен за употреба. Сите главни карактеристики се на главната страница, така што нема да се изгубите кога го барате.

Оваа апликација првично беше бесплатна, но бесплатната верзија има само два ефекти и не дозволува да ја снимите сесијата. Но, тие карактеристики сè уште можат да се користат за да се направат одлични мешавини. Бесплатни ефекти, вклучувајќи режим на лизгање, еквилајзер, ехо и музичко темпо. На тој начин, дури и ако не сакате да потрошите дополнителни пари за набавки во апликација, можете да направите добра употреба на Cross DJ Free.

Како што веќе беше кажано, оваа апликација може да се синхронизира со вашата сметка SoundCloud за да можете да измешате разни патеки. Покрај тоа, постои автоматски режим што ќе репродуцира песни за вас, ако сакате да продолжите да се забавувате без прекини.

На кратко, Cross DJ е моќна DJ апликација која ќе биде корисна за луѓе со различни нивоа на вештини. Пробајте го тоа, нема да бидете разочарани.

Цена: бесплатно

DJ-крос-екран

Крст диџеј екран1

15 најдобри DJ апликации за вашата забава за Android и iOS 115 најдобри DJ апликации за вашата забава за Android и iOS 2

вратете се во менито

ден 2

djay logo

djay 2 е одлична DJ апликација која ви овозможува да мешате музички нумери кои ќе ги воодушеват сите. Со користење на оваа апликација, ќе можете да користите многу про одлики, како што се разни звучни ефекти, музичко темпо, тонови на тонот, појавување на ритам, па дури и режим на лизгање.

Апликацијата Djay 2 функционира скоро иста како и секоја друга апликација за диџеј на пазарот – ви овозможува да користите песни од iTunes и вашата библиотека Deezer за да измешате нумери. Сепак, потребна ви е премија претплата за тоа, затоа имајте го предвид тоа.

Во исто време, оваа апликација има кориснички интерфејс кој е прилично уникатен, така што тука нема да го видите дизајнот на две DJ-табели. Можете исто така да прилагодите многу детали за апликацијата да изгледа најдобра за вас. Сепак, бесплатната верзија на оваа апликација ќе се меша со вашата мешавина со известување за потсетување за ажурирање. На тој начин, попогодно е да се плати за про претплата, но тоа не е потребно.

Djay 2 е апликација која е лесна за употреба дури и ако е вашата прва DJ апликација, брзо ќе откриете како работи сè. На кратко, ако барате бесплатна DJ апликација со професионални алатки, DJ Player е вистинскиот за вас.

Цена: бесплатно

djay екран

djay screen1

15 најдобри DJ апликации за вашата забава за Android и iOS 4

вратете се во менито

U Beats: Beat Maker & Drum Pad

U Beats логото

U Beats: Beat Maker & Drum Pad е едноставна апликација DJ за корисници на iOS која ви овозможува да мешате музички нумери на вашиот мобилен телефон.

Користејќи ја оваа апликација, ќе можете да користите разни звучни ефекти како тапани, ехо, ролни и многу повеќе за да ја направите вашата песна да звучи свежа и уникатна. На тој начин, не само што можете да користите бесплатни примероци и песни, туку и да креирате свои песни од нула.

Во исто време, бесплатната верзија на оваа апликација веќе има различни карактеристики и звучни ефекти, така што нема потреба да купувате премија за претплата. На тој начин, ако вашите DJ вештини се на ниво на почетници, ова е одлична апликација за да започнете. Друга одлична алатка што можете да ја користите е автоматскиот режим кој во основа ќе ја заврши целата работа за вас.

Зборувајќи за интерфејсот на оваа апликација, тоа е доста минималистичко и организирано. Вашиот мобилен екран ќе изгледа како табела со диџеи опкружена со алатки и ефекти. Квалитетот на звукот е исто така добар, така што сигурно нема да бидете разочарани од тоа.

Накратко, U Beats: Beat Maker & Drum Pad е одлична апликација доколку сте почетник DJ и сакате да знаете како работи оваа апликација.

Цена: бесплатно

U чука екран

U Допрете на екранот Допрете1

15 најдобри DJ апликации за вашата забава за Android и iOS 2

вратете се во менито

DiscDj 3D Music Player – Студио за мешање на 3Д Dj Music

DiscDj лого

Името на оваа апликација всушност зборува сам за себе. DiscDj 3D Music Player – 3D Dj Music Mixer Studio во основа е апликација со интерфејс кој бара инструмент за миксер со 3Д диџеј.

Користејќи ја оваа апликација, ќе можете да мешате песни користејќи песни што се преземени на вашиот уред. Како што веќе споменавме, оваа апликација има дизајн кој е прилично уникатен за да можете целосно да ја почувствувате атмосферата. На тој начин, ако сте почетник кој не сакате да потрошите многу пари на вистински инструмент за мешалка на диџеј.

Во исто време, оваа апликација има различни алатки и ефекти кои ви овозможуваат да создадете уникатни мешавини на вашиот мобилен телефон. Интерфејсот е исто така доста интуитивен и лесен за употреба, така што брзо ќе откриете како работи сè.

Покрај тоа, DiscDj 3D Music Player ви овозможува да ги подобрите своите вештини за ремиксирање и мешање на забави. Исто така, можете да се движите на неодредено време помеѓу песните или да го активирате автоматскиот режим, така што апликацијата ќе го направи тоа за вас.

На кратко, ако барате апликација за подобрување на вашите DJ вештини, DiscDj 3D Music Player е вистинскиот за вас.

Цена: бесплатно

Екран на DiscDj

Екран discDj1

15 најдобри DJ апликации за вашата забава за Android и iOS 4

Може да проверите и: 11 од најдобрите апликации за музика со хип хоп за Android и iOS