15-те најдобри FPS игри (Android / iPhone) 2019 година

Los mejores juegos de FPS para Android / iPhone

Дали сакаш пукање? Ако да, треба да ги истражите овие најдобри FPS игри за Android / iPhone 2019 и да одите бесконечно и во нив дефинитивно ќе уживате во секоја смртоносна борба. Ова се најдобрите FPS игри за Android / iPhone 2019.

Најдобрите игри FPS за Android / iPhone

1. Снајперист: FPS – Бесплатни игри со пукање Андроид

  Најдобрите FPS игри за Android

Оваа игра е најдобрата игра за FPS за Android 2019 и таа е дизајнирана од бесплатни забавни игри и таа е најдобрата бесплатна игра за снимање 3D FPS. Со оваа игра, ќе имате можност да се борите преку Интернет или Офлајн и можете да го стрелате Хитман и да го зачувате денот. Во оваа игра, единствена цел ви е да стремите и да пукате и мора да се борите во светската војна против криминалот и ќе имате можност да станете најдобар стрелец. Оваа игра ќе ви овозможи ултра реална 3D графика и ќе добиете кул анимации со оваа игра. Во оваа игра, ќе добиете стотици возбудливи мисии и ќе имате можност да пристапите тони смртоносно оружје и смртоносно оружје. Ова е најзависната игра и ќе добиете лесни и интуитивни контроли. Оваа игра ќе ве натера да заборавите на глупо игри со стрелање и тука во оваа игра, вашата должност е да се натпреварувате со времето и да разнесете хеликоптери во американските градови. Треба да ги зачувате жртвите и да ја убиете само точната цел што е скриена во толпата. Преземете ја оваа неверојатна игра FPS и покажете го вашиот талент.

2. Модерна борба 5: eSport FPS Андроид/ / iPhone

  Најдобрите игри FPS за Android / iPhone

Ова е уште една најдобра игра FPS за Android / iPhone 2019 дизајнирана од Gameloft SE и тоа е уште една неверојатна мултиплеер FPS серија која ја крева шипката за игри и игри со пукање. Во оваа игра, мора да влезете во бојното поле и да одговорите на повикот со насловот што ја крева шипката за игри со стрелачи на прво лице и оваа игра доаѓа со неверојатни графики. Овде, во оваа игра, ќе имате пристап до оружје со голема моќност и оваа игра е полна со интензивно дејство со мултиплеер преку Интернет. Во оваа игра, треба да создадете одред од 9 класи и да можете да додавате пријатели да играат како тим, а потоа, во оваа игра, ќе имате можност да ги тестирате своите вештини во динамична борба против онлајн ривалите од целиот свет. Исто така, ќе имате можност да работите сами, бидејќи во оваа игра, можете да учествувате и во оваа возбудлива кампања за соло игра, бидејќи работите на една сериозна ситуација по друга за да го спасите светот. Willе имате опција да прилагодите и израмните некое од 9-те класи во режими на соло и тимско играње и ќе можете да го пронајдете стилот на игра што најмногу ви одговара. Исто така, ќе имате можност да активирате специфични вештини во класот со заработка и трошење поени за вештина.

3. Cover Cover: Elite shooter- Игри со стрелаштво Андроид

Најдобрите FPS игри за Android

Ова е игра во Genенерала игри и во оваа игра, можете да го добиете оружјето и да ја водите војната. Тоа е најдобрата игра за стрелање и во оваа игра, мора да го одведете вашиот тим во војна против терористот тетракорп. Оваа игра исто така можете да ја играте офлајн против зомби во борба со зомби и мора да пукате и убиете секое зомби и бидете претпазливи да не оставите никаков зомби жив. Во оваа игра, вашиот опстанок е клучен. Во оваа игра, ќе добиете ново искуство со стрелците во 3D FPS и ќе можете да се придружите на отпорот и командата како професионален снајперист. За да преживеете на фронтот, мора да преземете акција. Треба да пукате во специјални операции и ќе можете да преживеете во оваа неверојатна офлајн игра. Оваа игра има модерни контроли кои ќе ви донесат забавна и зависност борба и мора да пукате за да го убиете и ослободите бесот на оваа војна. Receiveе добиете повик на должност да заштедите луѓе. Оваа игра има HD графика и деструктивно бојно поле и треба да пукате во возот и ќе имате мисија за стрелање со хеликоптери и мисии за контрола на беспилотните летала, потрага по криминалци, заложници и др.

4. Модерна штрајк на Интернет: PRO FPS Андроид

Најдобрите FPS игри за Android

Azur Interactive Games Limited ви носи уште една одлична игра FPS за вашиот Android уред и таа е конкурентна онлајн игра за снимање FPS која доаѓа со 3Д графика. Во оваа игра, ќе добиете 8 борбени режими за тимски и соло натпревари. Ова се сопствени игри каде што можете да креирате свои правила и во оваа игра ќе добиете 14 мапи каде можете да пробате различни тактики и ќе имате можност да ги пронајдете слабите точки на вашиот непријател. Во оваа игра, ќе добиете 70 видови оружје, вклучувајќи пиштоли, пиштоли, пиштоли на Томи, снајперисти, пушки, ракети, гранати и оклоп на телото. Вашата игра има прекрасна графика и интуитивни контроли.

5. Критични операции Андроид/ / iPhone

Најдобрите игри FPS за Android / iPhone

Тоа е уште една одлична игра FPS и станува збор за 3D мобилен мултиплеер FPS игра каде ќе добиете возбудливо акционо искуство и ви требаат тактички вештини и брзи рефлекси за да постигнете успех. Оваа игра се одликува со конкурентна борба преку прекрасно дизајнирани мапи и ќе добиете предизвикувачки режими на игра. Во оваа игра, два тима ќе се борат едни со други и вие можете да направите свои правила во оваа игра. Играјте како сакате.

6. Фатален напад – бр.1 Мобилен FPS iPhone

Најдобрите FPS игри за iPhone

Ова е една од најдобрите FPS игри за iPhone 2019 и во оваа игра, мора да го завршите курсот за обука на регрутирање кој ќе ви донесе многу награди и придобивки. Во оваа игра, ќе добиете широк спектар на оружје и ќе мора да се борите против епските непријатели.

7. Јасен вид 3 iPhone

Најдобрите FPS игри за iPhone

Со оваа игра, ќе добиете целосно прилагодливи оружја и анимирани сцени. Оваа игра ќе ви овозможи возбудлива приказна и ќе добиете анимација на крв и крв. Во оваа игра, вашата цел е да се стремите и да пукате. Преземете ја оваа неверојатна игра FPS.

8. Бригада на молња iPhone

Најдобрите FPS игри за iPhone

Со оваа игра, ќе имате можност да се борите преку Интернет или Офлајн и можете да го стрелате Хитман и да го зачувате денот. Во оваа игра, единствена цел ви е да стремите и да пукате и мора да се борите во светската војна против криминалот и ќе имате можност да станете најдобар стрелец.

9. Dead Trigger 2 Zombie Shooter Андроид/ /iPhone

  Најдобрите игри FPS за Android / iPhone

Тоа е најдобрата игра за стрелање и во оваа игра, мора да го водите вашиот тим во војна против зомби во борба со зомби и мора да пукате и да го убиете секој зомби и да внимавате да не оставите жив ниту еден зомби. Преземете ја оваа неверојатна игра FPS сега и забавувајте се!

10. Убиј шут Браво: снајперска игра Андроид/ / iPhone

Најдобрите игри FPS за Android / iPhone

Во оваа игра, мора да се вооружите со снајперски оружја, митралези, пиштоли за напад и најнова воена опрема за да ја завршите борбената мисија на непријателската територија. Оваа игра има прекрасна графика и интуитивни контроли. Имај го сега!

11. Пиштоли на бум – Акција онлајн преку ПВП Андроид/ / iPhone

  Најдобрите игри FPS за Android / iPhone

Ова е игра за инсајт и тоа е тим базиран на PvP акција, која доаѓа со супер лесна контрола. Преземете ја оваа игра сега и подгответе се за битка. Оваа игра има лесни и интуитивни контроли и има живописни графики. Со оваа игра, можете да уживате во тимска забава во бројни режими на игра и мапи.

12. Херои на светска војна: стрелач на Втората светска војна Андроид/ / iPhone

Најдобрите игри FPS за Android / iPhone

Тоа е ограничена игра Azur Interactive Games и е конкурентна онлајн игра со стрелање FPS која доаѓа со 3Д графика. Оваа неверојатна игра FPS ќе ве однесе до Втора светска војна и таму ќе можете да користите воени возила за да водите војни. Во оваа игра, ќе добиете 7 легендарна светска војна2 и во оваа игра, ќе добиете 4 типа на борбени возила. Со оваа апликација, ќе добиете 5 режими на игра и режим на костуми каде што можете да ги користите вашите сопствени правила. Во оваа игра, ќе добиете 57 видови оружје, вклучувајќи пиштоли, пиштоли, пиштоли на Томи, снајперисти, пушки, ракети, гранати и оклоп на телото. Оваа игра има прекрасна графика и интуитивни контроли.

13. Снајперски бес: FPS Gun gun – Најдобра игра за стрелање Андроид

Најдобрите FPS игри за Android

Тоа е игра Gameloft SE и тоа е уште една неверојатна мултиплеер FPS серија која крева бар за игри и игри со стрелаштво. Во оваа игра, мора да влезете во бојното поле и да одговорите на повикот со насловот што ја крева шипката за игри со стрелачи на прво лице и оваа игра доаѓа со неверојатни графики. Овде, во оваа игра, ќе имате пристап до оружје со голема моќност и оваа игра е полна со интензивно дејство со мултиплеер преку Интернет.

14. Bullet Force- FPS Online од Blayze Games LLC Андроид/ / iPhone

Најдобрите игри FPS за Android / iPhone

Тие се повеќе стрелачки игри со прво лице кои доаѓаат со реални карти и многу прилагодување. Во оваа игра, ќе добиете повеќе од 20 оружја и 30 оружје кампо и повеќекратна оптика, ласерски знаменитости и додатоци за барел. Во оваа игра, можете да направите свои правила и да играте како сакате.

15. Војна на оружјето: игри со пукање Андроид

Најдобрите FPS игри за Android

Тоа е игра од студиото Shooter и е највозбудливата игра за стрелање. Во оваа игра, ќе добиете повеќе задачи за стрелање и епско оружје. Haveе имате можност да го надградите оружјето и можете да го играте соло или како тим. Преземете ја оваа игра сега!

заклучок

Овие се најдобрите FPS игри за Android / iPhone 2019 и тие одат на бесконечно снимање и во нив дефинитивно ќе уживате во секоја смртоносна борба. Како, споделете и коментирајте за која игра на FPS ви се допаѓа најдобро! Ви благодарам

15-те најдобри FPS игри (Android / iPhone) 2019 1

 • 15-те најдобри акциони игри (Android / iPhone) 2019 година – 24 август 2019 година
 • 15-те најдобри FPS игри (Android / iPhone) 2019 година – 23 август 2019 година
 • Сè што е за испитот Cisco 300-135 и опциите за подготовка за да го положат – 23 август 2019 година
 • 15-те најдобри игри без WiFi (Android / iPhone) 2019 година – 22 август 2019 година
 • Бесплатна програма за резервна копија на слики на системот за Windows 10 со AOMEI Backupper 5.1 – 22 август 2019 година
 • Како системите за управување со мобилното учење се трансформираат во обука за работа – 21 август 2019 година
 • 15-те најдобри игри со летање со авиони (Android / iPhone) 2019 година – 21 август 2019 година
 • Детален поглед на CloneGo од iSunshare – 21 август 2019 година
 • 15-те најдобри авантуристички игри (Android / iPhone) 2019 година – 20 август 2019 година
 • 15-те најдобри игри со мултиплеер (Android / iPhone) 2019 година – 18 август 2019 година

Погледнете ги сите натписи