20 минути игра од снимките од играта се појавуваат на Интернет

20 минути игра од снимките од играта се појавуваат на Интернет

Доколку имате доволно среќа да присуствувате на годинешното шоу за игри во Токио, ќе добиете шанса да пробате различни наслови на видео игри. Една од предвидените игри достапни за демо е „Outer Worlds“, игра развиена од Obsidian Entertainment, добрите момци кои ја објавија најновата популарна видео игра Fallout: New Vegas. Сега затоа што фокусот е ставен на искуството на овој нов RPG, фановите се заинтересирани да видат како ќе се ракува со игра кога не се сече и уредува од луѓето што стојат зад самата игра.

Секогаш е забавно да гледате демо клипови на екранот преку Интернет од гејмерите кои можеби ќе го испробаат за прв пат. Ова видео, додека сместува 20 минути снимање, не вклучува некои сцени за дијалог, па има малку подароци и преземања овде. Меѓутоа, со тоа, ако сакате да ја видите играта порано пред започнување следниот месец, тогаш ова ќе ви даде прилично добар увид во игра.

Оваа игра следи свет кој прикажува алтернативна иднина од нашиот сопствен свет. Играчите се наоѓаат будни од ќотек, каде вашиот брод слета во колонија во вселената и вашата работа е да откриете што се случува. Од досега прикажаните снимки, знаеме дека оваа игра ќе има многу избори и последователни ситуации во текот на раскажувањето. Не треба да чекаме премногу долго за Outer Worlds, бидејќи тој ќе биде лансиран на 25 октомври 2019 година, за платформата за компјутери, PlayStation 4 и Xbox One.

Со тоа, рече дека платформата Nintendo Switch треба да добие верзија на играта на подоцнежен датум и да разговараме за подоцнежниот датум, можеме да видиме дека оваа игра се претвора во серија во иднина. Најновите коментари укажуваат дека тимот за развој веќе седи на многу содржини и ги охрабрува „Надворешните светови“ да станат голем број наслови на видео игри.

Извор: VG247