20% попуст на производи од магацин Амазон Prime Day 2019 година

Prime Day нуди 2019 година

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

#Primeday – 20% попуст на сите производи за изнајмување магацини во Амазон. Амазон премиер 2019 | 20% попуст на магацински зделки

20% дополнителен попуст на магацин Амазон

Како што сигурно сте прочитале насекаде, деновите од 15 и 16 јули 2019 година) се Amazon Prime Days 2019 година, два дена од супер нуди Амазон на многу производи резервирани само за Примарни клиенти.

Во случај да сте го пропуштиле, ние ја истакнуваме нашата постојано ажурирана статија во која ги собравме сите најдобри понуди и промоции на Amazon Prime Day 2019:

Подолу, сепак, сакам да го пријавам тоа Понудите на Prime Day не се ограничени на „редовната“ продавница на Amazon, но пристигнуваат и на Магацин, или местото каде што се наоѓаат производите користено е реконструиран, кои во деновите од 15 и 16 јули уживаат во а дополнителен попуст од 20%.

Ајде да ги видиме сите детали за оваа интересна промоција.

Prime Day 2019: -20% попуст на користени производи од магацин Amazon

Да започнеме со тоа да кажеме дека промо е секогаш и резервирано само за клиенти од Amazon Prime е се однесува на сите реновирани производи присутен во изборот на магацин Амазон, затоа ги опфаќа сите категории на производи.

20% попуст ќе се применува директно на количкатазатоа ќе го видите САМО при нарачката а не на страната на секој производ (мора да додадете производ во кошничката и да дојдете на платниот екран за да го видите попустот!).

Од моја гледна точка е добра можност за понатамошно намалување на расходите за набавка на одредени производи што всушност се продаваат „како нови“ од Amazon.

Тоа, рече, ако сакате да дознаете што да купите искористувајќи го ова дополнителен попуст од 20% на користени производи продадени од Amazon, работи на магацин Амазон!

Попустот сеуште важи за неколку часа !!

Ако ви требаат повеќе информации или детали за производите што ги продава Амазон магацин, продолжете со читањето на статијата. Willе се обидеме да одговориме на сите ваши сомнежи и прашања.

Каков вид на производи може да се најде во магацинот Amazon?

Гигантот за е-трговија директно го објаснува:

Ние ги оценуваме физичките состојби и функционирањето на сите производи. Ако производот работи, но не е естетски совршен, можно е да го понудиме на продажба. Ако производот не работи, без оглед на неговите услови, ние не го ставаме на продажба.

Врз основа на состојбата на производот, ова се категоризира различно. Конкретно, производ се нарекува “Ново “ ако пакетот не е отворен, но е оштетен или “Како ново”Доколку е во одлична состојба, но, поради состојбата на пакувањето, не е во согласност со стандардите на Amazon за нови производи.

Уредот е дефиниран во “Многу добра состојба„Ако производот работи совршено, но има естетски дефекти или покажува знаци на претходна употреба, или недостасуваат малку додатоци, или пак е заменето пакувањето.

Конечно зборуваме г. “Прифатливи услови” ако производот работи совршено, но има естетски дефекти и / или додатоци недостасуваат.

Сите јасно сега?

Може ли да вратам производ купен од Магацин Амазон?

Да.

Ако некој производ не ве задоволува од која било причина, можете да го вратите во согласност со политиката за враќање на Amazon.

Бидејќи обновените производи на Amazon се уникатни, нема да можеме да ги замениме, но ќе ви го вратиме износот на набавката.

Дали обновените производи имаат гаранција на производителот?

Не

Користените производи генерално немаат гаранција на производителот, но сите наши производи имаат корист од политиката за враќање на Амазон, при што неисправните производи тие можат да се вратат во рок од 2 години од купувањето.

Заклучоци

Сето тоа е за оваа вест за Амазон магацин.

Што купивте засега за време на премиерот Амазон 2019?

Известете ги во коментарите на крајот на статијата!

Откријте ги сите други понуди за клиентите на Премиер

Кликнете ОВДЕ да ги дознаете сите производите кои ќе бидат достапни на понуда за клиенти од Amazon Prime за време на Prime Day 2019 година.

Или прочитајте ја нашата статија со избрани најдобри понуди (и секогаш ажуриран):

Prime Day 2019 година

За какви било други информации за Amazon Prime Day 2019, Ви препорачувам да ја прочитате нашата посветена детална статија:

На кратко, можам да ви го кажам тоа Денот на премиерот Амазон 2019 ќе се одржи на 15 и 16 јули 2019 година.

Особено, официјално ќе започне на 15 јулиили поточно вечерта на 14-ти со понудите што официјално ќе започнат од полноќ (00:01) и ќе завршат во 23:59 часот на 16 јули.

Само за корисниците на Amazon Prime

Се сеќавам дека, како и обично, понудите на Prime Day 2019 година тие ќе бидат резервирано само за клиенти од Amazon Prime.

Ако сè уште не сте корисник на Amazon Prime, препорачувам да го активирате 30-дневното бесплатен пробен период СЕГА за да може искористете ги сите попусти на премиерот, без да ја плаќате претплатата Амазон Премиер.

Што чекаш? Кликнете на следниот транспарент д претплатете се сега БЕСПЛАТНО на Amazon Prime!

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!