30 најдобри апликации за Samsung S10 и S10 Plus

mejores aplicaciones para samsung s10

Добро, се чини дека имате нов Samsung Galaxy S10 или можеби S10 Plus и треба да се прашувате што Најдобрите апликации за Samsung S10 или S10 Plus што мора да го имате! Па, одлично! Samsung никогаш не ги разочара корисниците кога станува збор за премиум и иконски паметни телефони. Постојат неколку исклучоци што ви дупчат умот, белешките и другите работи. Но, сепак, не го негира фактот дека Samsung Galaxy S10 и S10 Plus се два од најдобрите иконски уреди во универзумот на паметни телефони во моментов. И двата уреди работат со внатрешни компоненти исклучително добро. Сега, бидејќи уредите работат на Android, ги отвора вратите за можностите за прилагодување, како и најдобрите игри и најдобрите апликации за Samsung Galaxy S10, што можеби не ги сметате за привлечни во другите алтернативи на Samsung S10.

најдобри апликации за samsung s10

Па, има неколку апликации на Google Play Store кои се достојни да ги инсталираат и користат на Samsung Galaxy S10 и S10 Plus. Бидејќи има милиони апликации на располагање, решивме да одбереме некои од најдобрите што треба да ги инсталирате на вашиот уред. Денес во овој пост ќе ги наведеме најдобрите 30 апликации за Samsung S10 и S10 Plus. Сега, ако тоа звучи интересно, ајде да започнеме. Би требале?

Список на најдобри апликации за Samsung S10 и S10 Plus

Еве го нашиот список на најдобри апликации за Samsung Galaxy S10 и S10 Plus. Сега имајте на ум дека оваа листа не е во одреден редослед, бидејќи ќе биде ирелевантно да се класифицираат овие апликации кои имаат различни работни места. Нели? Со тоа речено, со тоа речено, ајде да погледнеме во првиот стан на списокот. Би требале?

1. Кршен

30 најдобри апликации за Samsung S10 и S10 Plus 1

Преземи Snapseed

Добро, кажете ни за ова. Кој не сака да кликне на сликите? Ние на TheDroidWay го правиме, вие сте тука на оваа страница во потрага по најдобрите апликации за Samsung Galaxy S10 Plus, кој има една од најдобрите камери, па затоа е веројатно дека и вие. Сега, не секој може да направи совршена фотографија. Нели? Ова е местото каде што уредувањето стапува во игра. Со Snapseed апликацијата за Android, можете да ги уредувате вашите слики колку што сакате. Апликацијата нуди многу неверојатни алатки и додатоци што можете да ги користите за подобрување на вашите фотографии. Во случај да не знаете, Google Snapseed е развиено и целосно бесплатно за преземање и инсталирање на Android. Дефинитивно треба да пробате на Snapseed ако веќе не сте.

2. Еверноте

30 најдобри апликации за Samsung S10 и S10 Plus 2

Преземете го Evernote

Има многу пати во нашите секојдневни животи кога треба да создадеме брза нота. Нели? Ајде, доста сме сигурни дека сте биле во таа ситуација повеќе пати. Сите го прават тоа Можеби едноставно сакате брзо да го запишете нечиј телефонски број, или можеби адреса што сакате да ја зачувате за подоцна. Па, тука влегува апликацијата Evernote. Можете брзо да запишете некои белешки или буквално нешто и да пристапите до нив во секое време подоцна. Не само ова, можете да пристапите до сите ваши белешки на различни уреди, вклучувајќи го вашиот компјутер или iPhone. Многу кул. Не?

Прочитајте и:

  • Над 30 најдобри апликации за Samsung S9 и S9 Plus што треба да ги пробате
  • Преземете ја алатката Один (v3.13.1) Сите верзии за Samsung Galaxy уреди

3. Асистент на Google

30 најдобри апликации за Samsung S10 и S10 Plus 3

Преземете го Google Assistant

Никогаш не сте се чувствувале како да направите нешто на вашиот уред? Можеби е мрзлив ден за вас, каде сте доволно мрзливи да ја проверите температурата или да го повикате вашиот пријател. Па, тука ќе ви помогне Асистентот на Google. Многумина од вас можеби веќе го знаат тоа. Тој е најдобриот виртуелен асистент за Samsung S10. Некои од вас исто така може да го инсталираат. Како и да е, се што треба да направите е да побарате од Google да ви направи корист. И тоа е! Дозволете му на Google или вашиот сопствен виртуелен асистент да ја заврши работата.

4. Инстаграм

30 најдобри апликации за Samsung S10 и S10 Plus 4

Преземете Инстаграм

Се разбира, како можеме да заборавиме да вклучиме една од најпопуларните апликации за социјални медиуми за Samsung S10 во списокот? Па, скоро секој сака да кликне на нивните фотографии и да ги сподели со своите пријатели. Или можеби само сакате да погледнете наоколу и да се ажурирате со најновите фотографии од вашата омилена јавна личност. Без оглед на случајот. Работата е, дефинитивно треба да ја инсталирате и користите апликацијата Instagram на вашиот Samsung Galaxy S10 или S10 Plus.

5. Амазон

30 најдобри апликации за Samsung S10 и S10 Plus 5

Преземете ја Amazon

Кој не сака да купи нови работи? Ние тоа го правивме. Шансите се и вие. А, кога станува збор за купување преку Интернет, навистина не можеме да го заборавиме името Амазон. Не е важно што барате. Без разлика дали станува збор за парче технологија, можеби облека, па дури и намирници. Амазон Апликацијата ви е опфатена. Сега има многу понуди на производи наведени на овој пазар. Затоа, продолжете напред и обидете се со апликацијата Amazon на вашиот Samsung Galaxy S10 / Plus и заштедете неколку долари.

6. Google Pay

30 најдобри апликации за Samsung S10 и S10 Plus 6

Преземете Google Pay

Google Pay, само во случај да не знаете, е UPI-базирана апликација за корисници на Google. Апликацијата претходно беше позната како Тез, но нејзиното име сега е променето во Google Pay. Па, има неколку причини зошто решивме да ја вклучиме оваа апликација во нашата листа на најдобри апликации за Samsung Galaxy S10 и S10 Plus. На пример, добивате награди директно на вашата банкарска сметка со правење трансакција со апликацијата ако имате среќа.

7. Netflix

30 најдобри апликации за Samsung S10 и S10 Plus 7

Преземете Netflix

Секој сака да се релаксира дома кога има слободен ден. Има денови кога сте ослободени од работа и сè што сакате да направите е да имате неколку закуски и да гледате некои претстави. Сега на Netflix дури и не му треба презентација. Сите сме многу свесни дека Netflix е апликација која ви овозможува да ги гледате вашите омилени емисии, серии и филмови. Ако сте некој што никогаш не сте се обиделе со Netflix, препорачуваме да го сторите тоа, бидејќи тоа е најдобрата апликација за стриминг за Samsung Galaxy S10 и S10 Plus. Исто така, може да се одлучите за 30-дневно бесплатен пробен период во случај да не сакате да потрошите некоја услуга без да ја искусите.

8. Spotify

30 најдобри апликации за Samsung S10 и S10 Plus 8

Преземете го Spotify

Зборувајќи за забава, имаме наведена апликација Spotify. Сега, ако сте lубител на музика или ентузијаст, шансите сте веќе да знаете многу за Spotify. За сите други, би сакале да кажеме дека Spotify е неверојатна апликација која ви овозможува да истражувате и слушате милиони библиотеки и песни. Spotify може да се нарече модерна музичка продавница за вас. Можете да слушате милиони песни потполно бесплатно.

9. WhatsApp

30 најдобри апликации за Samsung S10 и S10 Plus 9

Преземете WhatsApp

Сега кога станува збор за пораки, сите знаеме дека WhatsApp е апликацијата што треба да се изврши. WhatsApp е бесплатна и целосно шифрирана апликација за пораки за корисници на Android и iOS. Постојат многу работи што можете да ги направите на вашиот WhatsApp. Овие вклучуваат испраќање и примање пораки, ставање статус, споделување налепници, документи, слики, видеа и друго. Дефинитивно треба да преземате и инсталирате WhatsApp на вашиот Samsung Galaxy S10 или S10 Plus.

10. WallPixel

30 најдобри апликации за Samsung S10 и S10 Plus 10

Преземете WallPixel

Продолжувајќи со листата на најдобри апликации за Samsung Galaxy S10 и S10 Plus, го имаме WallPixel на бројот 10. Сега, таа е една од оние апликации кои се прилично суштински избор за оние кои сакаат да го персонализираат и персонализираат својот Android уред. Оваа апликација, како што подразбира и неговото име, нуди многу неверојатни позадини кои се во висока резолуција. Позадините се добро категоризирани, корисничкиот интерфејс е многу материјализиран и модерен. Апликацијата е целосно бесплатна за преземање и инсталирање. Дефинитивно треба да ја пробате оваа апликација барем еднаш, ако веќе не сте.

11. Google Maps

30 најдобри апликации за Samsung S10 и S10 Plus 11

Преземете ги „Карти на Google“

Друга основна апликација за уреди со Android на списокот. Google Maps е многу суштинско значење, затоа што помага да бидете на пат до вашата дестинација. Апликацијата има прилично уреден и богат кориснички интерфејс што е лесен за ракување. Само внесете ја дестинацијата до која сакате да стигнете. Тоа е! Google Maps сега ќе ви покаже насоки до вашата дестинација во најбрзото време со најкратко растојание. Неверојатно не е тоа? Дали знаете што е уште подобро? Исто така, можете да ги зачувате мапите офлајн. Апликацијата е целосно бесплатна за преземање и употреба на кој било Android паметен телефон.

12. Гугл диск

30 најдобри апликации за Samsung S10 и S10 Plus 12

Преземете го Google Drive

Дали сте некој кој често истекува на складирање? Можеби имате многу важни датотеки што сакате да ги чувате на безбедно место на Интернет. Без оглед на случајот, единицата на Google ве поддржува. Со апликацијата Google Drive на вашиот Samsung Galaxy S10 / Plus, можете да креирате бесплатна сметка и да ги испратите вашите датотеки на диск. Можете да пристапите до овие датотеки во секое време во иднина со активна Интернет врска.

13. Google Duo

30 најдобри апликации за Samsung S10 и S10 Plus 13

Преземете го Google Duo

Добро, па кој не сака да биде околу своите најблиски? Сите прават, нели? За жал, немаме целосна контрола врз тоа. Постојат моменти кога сакаме да бидеме близу до нив, но не можеме заради студиите или можеби да работиме. Па, ова е причината зошто Google одлучи да создаде висококвалитетна апликација за видео повици што може да се искористи за да се премости растојанието. Апликацијата е целосно бесплатна за преземање и употреба.

14. Google News

30 најдобри апликации за Samsung S10 и S10 Plus 14

Преземете ги Google News

Поминаа времињата кога порано се будевме и го читавме целиот здодевен весник. Сега, ги имаме нашите Android паметни телефони како новите Samsung Galaxy S10 и S10 Plus. Сега сме прилично зафатени во животот и не можеме да одвоиме време да го прочитаме весникот, но сепак сакаме да се ажурираме со вестите. Па, ова е местото каде што апликацијата Google News многу помага многу. Можете да ги најдете сите релевантни новости во оваа апликација. Google News може да се нарече дневна доза на вести.

15. Google Keep

30 најдобри апликации за Samsung S10 и S10 Plus 15

Преземете го Google Keep

Google Keep е друга апликација што мора да ја има Android за Samsung Galaxy S10 и S10 Plus. Тоа е едноставна и директна апликација која ви овозможува брзо да забележувате на вашиот уред. Можете да прилагодите многу работи како позадина, бои и многу повеќе. Можете исто така да креирате неколку doodles во движење. Сите ваши белешки се синхронизираат на вашата сметка на Google, што значи дека можете да пристапите до нив од каде било на кој било уред.

16. Лесна соба

30 најдобри апликации за Samsung S10 и S10 Plus 16

Преземете Adobe Lightroom

Дали на апликацијата Lightroom му треба дури и вовед? Па, да, тоа е истата апликација / програма што можете да ја користите на вашиот компјутер. Апликацијата Lightroom е развиена од Adobe и нуди неколку одлични одлики. Апликацијата ви овозможува да ги уредувате вашите слики онака како што сакате. Постои навистина моќна алатка што ја нуди оваа апликација. За време на нашите тестови, успеавме да произведеме некои одлични слики како излез, сето тоа благодарение на оваа неверојатна апликација. Патем, апликацијата може да се преземе и инсталира бесплатно на кој било уред со Android.

17. повратно

30 најдобри апликации за Samsung S10 и S10 Plus 17

Преземете повратно

Уморни да ги гледате омилените веб-страници во прелистувачот за да се ажурирате со најновите ажурирања и објави? Па, ако тоа сте вие, тогаш дефинитивно треба да го преземете Feedly на вашиот Samsung Galaxy S10 / Plus. Feedly ви овозможува да ги додадете вашите омилени веб-страници и потоа ќе ви ги покажат сите најнови пораки од сите веб-страници на едно место. Прилично импресивно. Нели? Па, не заборавајте да го додадете TheDroidWay на Feedly!

18. CamScanner

30 најдобри апликации за Samsung S10 и S10 Plus 18

Преземете го CamScanner

Ти си студент? Па, знаеме борбата да бидеме една. Треба да управувате со времето помеѓу вашите пријатели, семејство, студии и работа. Постојат моменти кога сакате само да ги чувате вашите белешки на место за подоцна да ги прочитате, но не сакате да ги мешате работите кога фотографирате. Нели? Па, ова е местото каде CamScanner им помага на студентите. Со CamScanner, корисниците можат да создадат PDF-а од белешките. Ова го олеснува организирањето на сите ваши белешки на едно место. Апликацијата исто така подобрува белешки, што го олеснува учениците уште повеќе да видат што е напишано. Дефинитивно треба да ја користите апликацијата Camscanner на вашиот уред со Android.

19. Само научи

30 најдобри апликации за Samsung S10 и S10 Plus 19

Преземи Solo Learn

Сега за оние од вас кои сте Geeks или сакате да бидете. The Solo Learn е неверојатна апликација за Android која ви овозможува да го научите програмскиот јазик што го сакате. Во оваа апликација можете да најдете скоро сите јазици за програмирање. Во секоја фаза, мора да поминете неколку тестови. Ова го прави програмирањето за учење уште полесно и позабавно. Ако сакате да бидете програмер, тогаш апликацијата Solo Learn е задолжителна за вас. Апликацијата е целосно бесплатна за преземање и инсталирање на Samsung Galaxy S10 / Plus.

20. NordVPN

30 најдобри апликации за Samsung S10 и S10 Plus 20

Преземи NordVPN

NordVPN е една од најдобрите и најпопуларните VPN апликации за уреди со Android. Сега, само во случај да не знаете, VPN се залага за Виртуелна приватна мрежа која го штити вашиот идентитет на Интернет. Можеби сакате да заобиколите ограничување на некоја веб-страница или можеби сакате да сурфате на Интернет анонимно. Како и да е, NordVPN ќе ја заврши работата совршено за вас! NordVPN ви овозможува да се поврзете со повеќе од 5000 активни сервери достапни во повеќе од 60 земји.

21. Аларм

30 најдобри апликации за Samsung S10 и S10 Plus 21

Преземете ја алармот

Алармот е уште една одлична апликација што треба да ја преземете ако сте некој што се мрзнува кога станува збор за утра. Можеш ли да се поврзеш со исклучувањето на алармот, а потоа да откриеш дека само спиеше уште еден час? Па, ако тоа сте вие, би сакале да ви кажеме дека не сте единствениот. Тоа им се случува на многу луѓе. Како и да е, апликацијата Аларми нема да ве остави мрзливи, бидејќи се грижи за разни задачи што мора да ги завршите за да го запрете алармот. На пример, можеби ќе треба да фотографирате од вашата бања. Апликацијата е прилично забавна и корисна во исто време.

22. Унифициран далечински управувач

30 најдобри апликации за Samsung S10 и S10 Plus 22

Преземете унифициран далечински управувач

Дали некогаш сте размислувале да го контролирате вашиот компјутер со вашиот Android уред? Па, ако не сте, тогаш е време да го направите тоа. И за оние од вас кои сеуште се прашуваат дали е можно или не, би сакале да ви кажам дека е можно благодарение на апликацијата Unified Remote. Апликацијата ви овозможува да го контролирате вашиот компјутер преку вашиот телефон, можете да го користите како глушец и исто така како тастатура. Можете да го користите ова за да играте медиуми, презентации и многу повеќе. Дефинитивно треба да ја пробате оваа неверојатна апликација барем еднаш, ако веќе не сте.

23. Канцеларија за WPS

30 најдобри апликации за Samsung S10 и S10 Plus 23

Преземете ја канцеларијата на WPS

WPS Office е задолжителна апликација за Samsung Galaxy S10 и S10 Plus. Оваа апликација ви овозможува да прегледувате и уредувате документи во движење. Апликацијата е прилично лесна, што му олеснува на уредот непречено да ја управува апликацијата. Корисничкиот интерфејс на канцеларијата WPS е прилично минимален и чист. Може да уредувате и да гледате разни датотеки, вклучувајќи документи, PPT, Excel листови и многу повеќе. Оваа апликација можете да ја преземете и инсталирате целосно бесплатно на вашиот Android уред.

24. Фрлач Нова

30 најдобри апликации за Samsung S10 и S10 Plus 24

Преземете го фрлачот Нова

Сега, ако сте некој кој сака да го персонализира вашиот уред со Android, тогаш шансите ви се веќе познати на Новачот. За сите други, би сакале да ви кажеме дека фрлачот Нова е неверојатен фрлач кој е прилично прилагодлив. Може да му дадете на вашиот уред со Android целосен нов изглед со помош на оваа неверојатна апликација. Фрлачот Нова може да се преземе и инсталира бесплатно на Samsung Galaxy S10 и S10 Plus.

25. Шазам

30 најдобри апликации за Samsung S10 и S10 Plus 25

Преземете Shazam

Shazam е една од најпопуларните музички апликации ширум светот. Сега, дали некогаш сте биле во ситуација кога пееше песна и навистина ви се допадна? Сега сакате да го знаете името на песната за да можете да ја слушате подоцна? Па, ако одговорот ви беше да на кое било од горенаведените прашања, тогаш апликацијата Shazam е она што го барате. Сè што треба да направите е да играте и апликацијата Shazam ќе ви ги даде деталите за песната. Исто така ви овозможува да гледате текстови и да ја додадете песната во вашата листа со песни на Spotify. Дефинитивно треба да ја погледнете оваа неверојатна апликација за Android.

26. PUBG Mobile

30 најдобри апликации за Samsung S10 и S10 Plus 26

Преземете го PUBG Mobile

PUBG Mobile или Играчи Непознати боишта Мобилен е најпопуларна игра со Android во моментов. Луѓето од целиот свет уживаат во оваа игра на своите Android уреди. Ако сте некој страствен или сакате да играте, тогаш дефинитивно треба да инсталирате PUBG Mobile на вашите Samsung Galaxy S10 и S10 Plus. Играта има некои од најдобрите графики. Ние сме прилично сигурни дека ќе сакате да ја играте оваа игра на вашиот уред.

27. Служба со фотографии од KeepSafe

30 најдобри апликации за Samsung S10 и S10 Plus 27

Преземете го снимањето на Photos Vault

Добро, затоа знаеме дека има некои датотеки со фотографии и медиуми што сакаме да ги чуваме приватни на нашиот Android уред. Па, ние навистина не сакаме некој да има пристап до гледање на тие медиски датотеки. Нели? Па, тоа е таму каде што апликацијата KeepSafe Photo Vault многу помага. Апликацијата ви овозможува да ги изберете медиумските датотеки што сакате да ги скриете од сите. Само вие можете да ги видите тие мултимедијални датотеки со таен код. Дефинитивно треба да ја пробате оваа неверојатна апликација за Android, доколку сакате да задржите некои податоци приватни за себе.

28. ShareIt

30 најдобри апликации за Samsung S10 и S10 Plus 28

Преземете го ShareIt

Постојат моменти кога сакаме да споделиме некои датотеки со друг уред. Нели? Можеби сакате да споделите некои датотеки со вашиот пријател кој има уред со Android. Па, Bluetooth е начинот да се оди! Може да се каже Но, што ако големината на датотеката е преголема? Па, ова е местото каде што ShareIt помага. Со ShareIt, можете да ги пренесете датотеките од вашиот уред на кој било друг уред со Android што ја инсталира апликацијата. Преносот е доста брз преку Wi-Fi, бидејќи е многу побрз медиум од Bluetooth. Дефинитивно треба да ја инсталирате оваа апликација ако често споделувате датотеки со вашите познаници.

29. вклучува

30 најдобри апликации за Samsung S10 и S10 Plus 29

Преземи Flud

Дали сте некој кој презема правен материјал од Torrents? Па, ние не промовираме какво било пиратство со наведената апликација. Но, сепак, ако сте некој кој користи многу Торенти, тогаш дефинитивно треба да ја инсталирате апликацијата Flud на вашиот Samsung Galaxy S10 или Samsung Galaxy S10 Plus. Flud е бесплатен клиент за torrent кој е лесен, минимален и брз. Исто така, нуди и многу други функции, како што е секвенцијално преземање, а исто така можете да преместувате датотеки за време на преземањето.

30. паралелен простор

30 најдобри апликации за Samsung S10 и S10 Plus 30

Преземете паралелен простор

И, конечно! Последно, но не и најмалку важно, ја имаме апликацијата Parallel Space на # 30. Паралелниот простор е неверојатна апликација за Android која им овозможува на корисниците да користат повеќе сметки за истите апликации на нивниот уред. Апликацијата Parallel Space е компатибилна со скоро секоја апликација таму и работи доста добро на Samsung Galaxy S10 и S10 Plus. Не грижи се, никој не би знаел дека користиш две сметки од истата апликација на уред со Android.

Така е, тоа беше нашиот список на најдобри апликации што можете да ги инсталирате на вашиот Samsung Galaxy S10 и S10 Plus. Се надеваме дека уживавте во статијата и го најдовме корисно. Ако ви се допадна статијата, споделете ја на социјалните мрежи, исто така со пријателите и семејството.