30-те најдобри Xposed модули во 2019 година: ги поддржува Пита, Орео, Нугат …

Módulo Xposed

Xposed Framework е водечки механизам за менување и модификација на Android. Тој нуди голем избор на прилагодувања и корисниците се привлечени кон неговите уникатни карактеристики што инаку би биле оневозможени на нивниот телефон.

Xposed модул

Xposed Framework користи модули и мали апликации кои се поврзуваат директно со вашиот оперативен систем и ви дава целосна контрола врз функциите на вашиот телефон. Корисниците сакаат да прават прилагодувања за секоја нијанса на нивните телефони и да уживаат во персонализираниот допир.

Xposed Module е лесен систем што може да се исклучи со едноставно деинсталирање на Xposed модули и враќање на вашиот телефон на претходна фиксација. Истражете ги најдобрите Xposed модули за да додадете допир на финеса на вашиот Android.

1. ГравитацијаBox

GravityBox нуди сеопфатни функции за подготовка на вашиот кориснички интерфејс за Android. Доаѓа со неколку неверојатни поставки за да се овозможи одлично освежување на вашиот телефон.

Тоа е одличен сет на поставки за Android што вклучува други поставки за медиуми, поставки за заклучување на екранот, поставки на екранот, поставки за статус, поставки за напојување, поставки за шипки, поставки за навигација, меѓу другите.

Можете да започнете повторно со вашето искуство со Android со менување на вашите LED известувања, стилот на индикација на батеријата, приказ на сообраќајот во реално време и многу повеќе. Ова се само неколку од неговите подобрувања.

Добијте GravityBox

2. CrappaLinks

Секој пат кога пријателот ви испраќа врска до неверојатно видео; Прво, ќе ве однесе до прелистувачот, а потоа ќе добиете пристап до видеото. Зарем не ве нервира? Па веќе не!

CrappaLinks е овозможено и конфигурирано да ги отвори тие врски во самата апликација. Значи, откако имате CrappaLinks на вашиот телефон, можете да се збогувате со тој ужасен и бавен процес за да гледате малку видео.

Добијте ги CrappaLinks

3. Snapprefs

Snapchat оневозможува многу опции за корисниците бидејќи тоа ќе ги наруши условите за користење. Но, со Snapprefs, можете да уживате во другите одлики на Snapchat. Можете автоматски да зачувате слики и видеа на Snapchat на Android со модул Snappprefs Xposed.

Snapprefs е уште еден неверојатен изложен модул кој ви овозможува автоматски да зачувате слики и видеа на Snapchat на вашиот паметен телефон. Вклучува широк спектар на карактеристики како алатки за сликање, измама, временски услови, брзина итн.

Земете Снајперсфери

4. КсуиМод

Ова е лесен за употреба Xposed модул за подобрување на вашето искуство со Android. Можете да направите модификации на разни работи, како што е иконата за индикаторот за батеријата, часовникот, меѓу другите. Исто така, можете да изберете заклучен екран за модулација, скролување и анимации.

Можете да направите црна листа со апликации користејќи ја анимацијата ListView; исклучете ја јачината на звукот на екранот за заклучување; додадете секунди на часовникот во лентата за статус; имаат прилагодлива боја за процент на батерија, итн.

Земете XuiMod

5. XPrivacy

Постојат голем број на апликации кои бараат од вас да обезбедите пристап до други информации со цел целосно да ја извршите неговата функционалност. Но, ако не сакате да го сторите тоа, постои ли опција? Да секако. Со XPrivacy, можете да се ослободите од овие несакани елементи што ги напаѓаат податоците на вашиот телефон.

Можете да го користите овој Xposed модул за да блокирате одредени апликации од пристап до одредени информации со едноставно притискање на апликациите што сакате да ги ограничите за да навлезат во вашите податоци. На пример, можете да ја отворите категоријата на локации и да обележите апликации за да не можат да ја најдат вашата локација.

Значи, со XPrivacy сте ги обележале таблата со исечоци, контакти, е-пошта, сензори, телефон, Интернет, медиуми, пораки и многу повеќе.

Добијте XPrivacy

6. YouTube AdAway

Луѓето ќе врескаат во дует дека рекламите за апликации се голем досаден фактор што се појавува без оглед на нивниот интерес. Секој пат кога сакате да ја гледате приколката за нов филм или да играте во некоја апликација за игри, се појавуваат иритирачки реклами и немате друг избор освен да ги освежите потпетиците.

Со YouTube AdAway, можете да ги отстраните рекламите, препораките за видео записи, сипаници за стриминг-информативни картички во апликацијата YouTube, YouTube TV, детските апликации и игрите.

Добијте YouTube AdAway

7. Засилување

Засилување е Xposed модул што го зачувува зачувувањето на батеријата на вашиот Android телефон. Откако ќе ја инсталирате и отворите, апликацијата ipso facto прави некои прилагодувања на вашиот телефон и ви овозможува да заштедите батерија. Ова го прави со исклучување на оние компоненти што нема да бидат отворени цело време.

Можете да контролирате кои услуги ја искористуваат батеријата на вашиот телефон бидејќи светкаат црвено или портокалово и исто така се обележани со голем број во споредба со другите што трепкаат зелено.

Засилете се

8. Менаџер за стартување

Дали сте задоволни со батеријата на вашиот телефон и неговата бездна работа поради бројните инсталирани апликации? За оние од вас кои се уморни од брави, Boot Manager е решението. Може да се користи ако сакате да ја блокирате автоматската инсталација на некои апликации при стартување на вашиот телефон.

Значи, ако гледате многу апликации автоматски се активираат на вашиот телефон секој пат кога ќе започне, Управувачот со подигање може да запре и да го подобри времето за стартување и употребата на батеријата. Само изберете ги оние апликации што не сакате да ги стартувате на вашиот телефон.

Добијте BootManager

9. Прекрасно видео што се појавува

Тоа е неверојатен Xposed модул за оние од вас кои сакаат да користат повеќе апликации во исто време. Значи, ако сакате да гледате видео додека работите на некоја друга апликација, ќе се појави мал скокач кој ќе ви овозможи да ја користите и другата апликација.

Прекрасно видео-pop-up има галерија со свои видеа и може да работи и на други плеери како YouTube. Многу е лесен за употреба. Треба да го отворите видеото и да го притиснете копчето Сподели и да изберете Прекрасно видео што се појавува.

Добијте прекрасно видео што се појавува

10. Зум за Инстаграм

Знаеме дека фотографиите на Инстаграм не можат да се зумираат, па затоа тука е и зумот за Инстаграм ви овозможува да го вратите инвалидитетот. Откако ќе го инсталирате, ќе најдете копче за зумирање веднаш до фотографиите и видеата. Можете да ги отворите овие медиа датотеки на цел екран.

Постои уште една карактеристика која доаѓа со ограничување од седум дена и истекува после тоа. Оваа одлика ви овозможува да ги зголемувате фотографиите директно од сликата и не треба да ги отворате на цел екран.

Земете Зум за Инстаграм

11. Лажни мојот GPS

Како што подразбира и неговото име, Fake My GPS ви овозможува да поставите лажен локација заедно со голем број на функции што не се достапни со XPrivacy. Овој модул Xposed е уште еден начин да ја заштитите вашата приватност и да ја намалите ранливоста на Интернет.

Со Fake My GPS не само што може да испратите лажна локација до апликациите што сте ги одбрале, туку исто така ви овозможува да нанесувате лажни поставки за локација на секоја од сите апликации што сте ги одбрале. Само внесете лажна локација и потоа излезете.

Значи, кога секоја апликација ќе ја праша вашата локација, ќе ги добиете лажните информации за Fake My GPS.

Земи си лажен GPS

12. Нема заклучување дома

За заборавот на многумина, нашето заклучување на телефонот не се користи под одредени услови, како резултат на ограничените карактеристики на Smart Lock на телефонот со Android. Значи, кога сте близу поврзан уред со Bluetooth или сте поврзани на Wi-Fi мрежа, вашиот телефон останува заклучен.

No Lock Home ви дозволува да конфигурирате голем број на локации каде вашиот телефон нема да биде заклучен.

Не блокирајте дома

13. Заштеда на батеријата за длабоко спиење (ДС)

Saver Sater Battery Saver го прави токму она што го сугерира името. За разлика од вообичаените апликации за заштеда на батерии, Deep Sleep ви овозможува да направите некои попрецизни поставки за да заштедите потрошувачка на батерија на Android. Willе ги става апликациите во длабок сон и ќе ги разбуди само за да ги видат известувањата и повторно да ги стават повторно да спијат.

Xposed модулот ви овозможува да изберете различни режими на заспани апликации како Агресивни, Нежни и Лизгачи. Ако изберете агресивна опција, апликациите одат во длабок сон со заклучување на телефонот и тие ќе се активираат на секои два часа, но за една минута да се вратат на спиење.

Заштедете батерија за длабоко спиење

14) Преземач на Инстаграм

Ова е за оние кои сакаат да зачуваат слики на нивниот телефон. Овој модул на Instagram инсталиран функции слични на Зум за Инстаграм. Во Зум за Инстаграм, можете да зумирате слики или видеа за да ги видите на цел екран.

Но, ако не ја сакате опцијата за зумирање и сакате само да ги зачувате видеата или сликите, тогаш Instagram Downloader ви дозволува да го сторите тоа.

Добијте преземач на Инстаграм

15. Зелена

Ако вашиот телефон е вкоренет, кога ќе го инсталирате Greenify, ќе добиете и редовна функција и автоматска хибернација на апликациите.

Оваа можност за автоматски хибернирање на апликациите заштедува траење на батеријата. Willе ги изберете апликациите што ќе бидат ставени во режим на суспендирање откако ќе се заклучи телефонот. Ако сакате да ги видите известувањата за суспендираната апликација, можете да го направите тоа со овозможување на оваа опција. Кога е потребно, Greenify исто така дозволува повици и текстуални пораки, дури и ако тие се во хибернација.

Земете зеленило

16. Алатки XBlast

Ова е лесен за употреба Xposed модул кој ќе ви помогне да ги измените различните функции на вашиот Android телефон. Можете да прилагодите разни работи на копчето за јачина на звук, лентата за статус, поставките за градиент, лентата за навигација, режимот на возење, мултитаскинг, ознаката на операторот, итн.

Ако сакате да ги прилагодите поставките на тастатурата, имате неколку опции за промена. На пример, можете да ја прилагодите бојата на текстот, копчињата, па дури и позадината.

Добијте алатки XBlast

17. Никогаш не спијте

NeverSleep, како што може да претпоставите, не дозволува одредени апликации да спијат. Која е потребата? Секој пат кога ќе го вклучите телефонот во режим на мирување, во основа сакате да заштедите енергија од батеријата.

Но, што ако вашиот пријател ви испрати GIF и одеднаш екранот се исклучи? Очигледното се случува. Со NeverSleep, вашиот телефон никогаш нема да се исклучи ако се извршуваат избраните апликации.

Заспијте Никогаш

18. PinNotif

Многу пати добиваме нотификации дека не сакате да ги прочитате веднаш и се ставени во мирување и има моменти кога случајно ќе ги прочитате наместо да одговорите подоцна. Кое е решението за вакви случаи? PinNotif е Xposed модул кој ви овозможува да го вратите читањето на известувањето.

Само допрете и задржете го известувањето и ќе остане таму. Отпивањето на нотификацијата се врши на сличен начин.

Добијте PinNotif

19. Наставки за WhatsApp

Повеќето од нас веруваат во WhatsApp за разни потреби и што ако откриете дека можете да направите многу повеќе во вашата омилена апликација за пишување пораки? Овие залихи на екстензии WhatsApp нудат многу повеќе отколку што WhatsApp ви овозможува да направите.

Сокријте ги сметките за читање, скријте ја последната сцена, скријте го копчето за камера, прилагодени позадини за секој контакт, обележани разговори, потсетници за разговор се само некои од нејзините многу одлики.

Добијте екстензии на WhatsApp

20. RootCoak

Ако сакате да го скриете фактот дека вашиот телефон е вкоренет, можете да го направите со Root Cloak. Одредени апликации не работат правилно или се ажурираат затоа што телефонот не е вкоренет.

Но, ако вашиот телефон е навистина вкоренет и сакате да ги скриете тие информации од други апликации, Root Cloak ви овозможува да го сторите тоа. Едноставно треба да ги изберете апликациите од кои сакате да ја скриете вашата корен состојба и да сте завршиле.

Добијте RootCloak

21. XInsta

Корисниците на Инстаграм кои сакаат да зачуваат видео или слики можат лесно да го сторат тоа сега. Xinsta ви овозможува да преземате содржина, без разлика дали тоа е слика или видео за да зачувате локално.

Откако ќе го инсталирате XInsta и ќе го активирате модулот Xposed, наскоро ќе видите опција за преземање под копчето три точки на сликите. Можете исто така да користите XInsta за да ги преземете приказните и да видите дали некој ве следи или не.

Добијте XInsta

22. Напредно мени за напојување + (АПМ +)

Како што подразбира името, Напредно мени за напојување + ви овозможува да го прилагодите менито за напојување на телефонот Андроид. Findе најдете голем број на нови функции за подобрување на искуството во телефонот и промените во пристапот до менито.

Getе добиете многу опции како опција за ресетирање, додавање / отстранување на предмети, модифицирање на видливост, овозможување / оневозможување на инструкциите за потврда, преземање на екранот, снимање на екран, преклопување на мобилни податоци, брзо бирање итн.

Добијте напредно мени за напојување + (АПМ +)

23. ChromePie

Ова е нешто по линиите на концептот за контрола на курва што се наоѓа во голем број на сопствени ROM-а. Го олеснува додавањето на контролите за торта во прелистувачот Chrome.

Модулот ChromePie Xposed дистрибуира пристап до сите најчесто користени копчиња Chrome, како што се блиску јазиче, инкогнито јазиче, историја, обележувачи, ново јазиче, назад, напред, цел екран и ординација на други. Едноставно држете го палецот над површина од вашиот екран и кружните контроли ќе се појават како група на полукружни икони.

Добијте ChromePie

24. Уредник за конфигурација

Телефонот Андроид ви нуди разновидни опции за конфигурација, но сè уште се скриени многу опции. Уредникот за конфигурација е модул кој ви нуди живописни карактеристики за конфигурација. Можете да го промените нивниот изглед, да ги зголемите или да ги промените нивните бои, итн.

Можете исто така да ги оптимизирате поставките за лесно да најдете рутински поставки. Исто така, можете да ги отстраните сите категории од екранот со поставки.

Добијте го уредникот за поставки

25. XposedNavigationBar

Лентата за навигација се наоѓа на дното на екранот што ги содржи опциите за почеток, назад и неодамнешни.Овој модул Xposed ви овозможува да ја прилагодите лентата за навигација на вашиот телефон. Ова го прави на неколку начини.

Со лентата XposedNavigation можете да направите кратенка за тоа. Може да користите панел за известувања, да добиете музички контроли, да инсталирате апликација и да направите многу повеќе.

Добијте XposedNavigationBar

26. Егзи за СвифтКеј

Малите тастатури на телефонот Андроид честопати ни го одземаат срцето. Многу пати, ние постојано притискаме одредена буква, но потоа тастатурата ја внесува буквата до неа. Ова се случува затоа што нема простор или големи копчиња за притискање. За вакви случаи, Exi For Swiftkey служи како тастатура од трети страни што овозможува пишување со дебелина.

Обезбедува голем број на робусни карактеристики, како што се движење налево налево или надесно за движење на покажувачите, кратенки каде што можете да напишете збор или долга фраза со едноставно внесување на неколку букви. Може да ги користите Ctrl + C и Ctrl + V за да копирате и залепите исто како традиционалната тастатура.

Земете Exi за Swiftkey

27. Xposed Edge

Xposed Edge ја поедностави навигацијата на телефонот со голем екран. Има пастелен контролер на линиите ChromePie. Ви овозможува да доделите нови функции на физичките копчиња на телефонот.

Можете да додадете гестови за да направите некои задачи на вашиот телефон. На пр. Можете да креирате гест наназад на дното на екранот за да се вратите на претходниот екран.

Изложи на работ

28. MinMinGuard

Дали сакате да се ослободите од рекламите во апликација? MinMinGuard го прави токму тоа на вашиот Android телефон. Главната задача на оваа апликација е да го отстрани просторот за рекламирање во апликацијата. Може да користите автоматско блокирање на реклами за специфични или за сите апликации.

Сепак, овој модул за блокирање реклами ќе ги избегнува само рекламите во апликација, а не оние што се прикажани на веб-страницата. Ако редовната функција за блокирање реклами не работи ефикасно, можете да користите филтрирање на URL за апликации.

Добијте MinMinGuard

29. Боја во боја во рамен стил

Обоени барови со рамен стил е сјајна лента на Xposed модулот што ги трансформира боите на лентата за статус според бојата на апликациите и нуди повеќе дизајни. Има голема конзистентност и го привлекува вашето внимание со своите шарени икони.

Основната состојба е сменета во голема читливост и разнобојна позадина. Работите во боја со рамни рамни стилови се ефикасни за сите апликации, вклучително и оние без поддршка за проucирни шипки.

Добијте шипки во боја со рамен стил

30. MaxLock

Дали сакате да ја зајакнете безбедноста на податоците за вашиот телефон? Потоа можете да го користите овој едноставен шкафче за апликации за да ги исклучите неовластените корисници. MaxLock е Xposed модул што ја блокира апликацијата и е достапен без реклами.

MaxLock обезбедува голем број на функции, како што се повеќе функции за заклучување преку Лозинка, ПИН, Хит код и Модел, лажни пари, оневозможувајте ги неодамнешните сликички, итн. Исто така ви овозможува да ја блокирате секоја апликација одделно.

Добијте го MaxLock

Пресуда

Со овие 30 најдобри Xposed модули можете да ја контролирате конфигурацијата на секој дел од вашиот Android телефон. Нудејќи неверојатен сет на одлики, овие модули можат да го одведат вашиот телефон на ново ниво и да ви донесат неверојатно искуство.

Само проверете дали телефонот е вкоренет за да работи со модулите. Откако ќе ги инсталирате на вашиот телефон, ќе бидете добредојдени за некои анимирани карактеристики што ќе го подобрат корисничкиот интерфејс.