4 камери и сензор од 64 MP за 249 евра

xiaomi-redmi-ote-8-ro-colores-1300x650

Секој знае дека Xiaomi е пар екселенција марка кога станува збор за понуда на терминали со многу привлечни карактеристики по многу конкурентни цени. Да, изгледа како со Redmi Note 8 Pro, кој штотуку се служи во Шпанија, може да го врати.

А приори можеме да бидеме пред терминалот со исклучителен успех во продажбата, но да ги препознаеме подетално.

Xiaomi Redmi Note 8 Pro, технички лист

Гледајќи ја табелата за спецификации на новиот модел Xiaomi, можеме да видиме дека тој ги заработи правата на презимето Pro.

 1. Екран: 6,53 инчи, Full HD +.
 2. Процесор: Медијатек Хелио Г90Т.
 3. RAM меморија: 6 GB
 4. Внатрешно складирање: 64/128 GB
 5. Задна камера: 64 MP + 8 MP Ултра широк агол + 2 MP макро + 2 MP длабочина.
 6. Предна камера: 20 пратеник
 7. Поврзување: 4G, WiFi ac, NFC.
 8. Порта и сензор: USB C, 3,5 милиметарски приклучок, читач за отпечатоци.
 9. Батерија: 4500 mAh со брзо полнење од 18W.
 10. Операционен систем: Андроид 9 пита + МИУИ.
 11. Цена: од 249 евра.

Добри спецификации во терминалот што е ориентиран кон светот на играта

Слика - Xiaomi Redmi Note 8 Pro пристигнува во Шпанија: 4 камери и сензор од 64 MP за 249 евра

Ние се соочуваме со мобилни телефони со екрани Комплетна HD + 6,53 инчи со изрез и тежи скоро 200 грама што има заштита Горила стакло 5 предниот и задниот дел.

Овој терминал беше преместен од Медијатек Хелио Г90Т осум основни до 6 GB RAM меморија и две можности за складирање, во ред 64 или 128 GB.

тоа GPU Mali-G76 3EEMC4 (со фреквенција од 800 MHz) ориентиран кон светот на играта, ова е декларација за она што корисниците на Xiaomi сакаат да го постигнат со овој терминал.

Овој нов Redmi Battery Note 8 Pro доаѓа од 4.500 mAh со систем за брзо полнење На типот C 18 W, исто така, во поврзување не недостасува ниту Bluetooth, ниту чип NFC или инфрацрвена порта, покрај вметнување на сензорот за слушалки 3,5 милиметри и сензорот за отпечатоци од задниот дел на уредот.

Но, најспектакуларно нешто во врска со Redmi Note 8 Pro е во делот за фотографија затоа што има 4 задни сензори кои заедно со вештачката интелигенција на Xiaomi ветуваат спектакуларни фотографии:

 1. Главен сензор: 64 MP со супер пиксел 4 на 1 и 1,6 μm.
 2. Среден сензор: 8 MP и 120º ултра широк агол.
 3. Трет сензор: Макро сензор и 2 MP.
 4. Четврт сензор: директор на длабочина со 2 пратеник.
 5. Преден сензор: 20 мегапиксели

Цена и достапност

Xiaomi Redmi Note 8 Pro, во две варијанти, ќе се продава на mi.com, Mi Stores и AliExpress.

 1. Xiaomi Redmi Note 8 Pro (6 + 64 GB) Цената ќе биде 249 евра, а ќе може да се купи од 26 септември.
 2. Xiaomi Redmi Note 8 Pro (6 + 128 GB) Willе има цена од 269 евра за да ја добие од 30 септември.

Ново Xiaomi Redmi Note 6 Pro Ова ќе биде успешен терминал за прилично добра спецификација по цена со која може да се соочат неколку конкуренти.

Дали размислувате да го купите овој нов Redmi Note 8 Pro?