5 најважни работи што треба да ги знаете за патеките во Лигата 6.17

Murlocs Harus Menjadi Balapan yang Dapat Diputar Selanjutnya di World of Warcraft 1

5 најважни работи што треба да ги знаете во врска со печ-лига 6.17 2

Со Светот лази многу брзо во нас, следните неколку лепенки се видоа како играат релативно безбедно. Changeе се случи промена со проширување на полето за играње Pro, што се однесува до одржливоста. Во специјалниот случај на овие закрпи, тие испраќаат многу мали временски прилагодувања на многу шампиони во сите улоги, со надеж дека ќе го направат целокупното ниво на селекција нешто подинамично. Избегнувајќи неколку авто-избори и ослабувајќи некои шампиони кои се во моментот мора да направат подлабок базен за да преминат на највисоко ниво. Барем, тоа е планот.

5 најважни работи што треба да ги знаете во врска со печ-лига 6.17 3

1. А Jayејси Буф?

Што се однесува до играњето на големи турнири, Jayејси не видовте многу активности од Светскиот шампионат во 2014 година, каде Под хипотека од Бела Samsung Галакси го вози до шампионската победа. Тој беше избран само еднаш во Светот 2015 година, и иако настапува секогаш сега во сезоната на ЛЦС, тој е најпопуларен во Кореја. Тоа, рече, неговата стапка на избори е сè уште лига пониска од другите врвни лансери на про сцената.

Зошто е тоа? Па, ceејс е техничар gerугернаут, но тој не ги споредува здравјето / оклопот Гарен или Илаои. Тој е најдобар во опсег, малтретирајќи ги противниците со екстремно растојание кога е во режим Канон, со намера да скокаат и да ја завршат работата додека е во режимот Хамер. Да се ​​биде напаѓач со голем дострел, чија брзина на напад не е премногу добра, Jayејси не е доволно застрашувачки да запре одредени шампиони. Како затворачи на празнини Ренектон дефинитивно ќе стигне до Jayејс по желба, а високиот бранител на титулата ќе го отстрани дело целосно. Да не зборувам за неговото прилично присуство во тимска борба. На Пилтовер можеби ќе му треба нов херој.

На Риот се гледаше како го прилагодува комплексот Jayејси и ставаше поголем акцент на следните активности со намалувањето на цената на громови од 40 г. во сите редови, отколку на скалата што постепено се зголемуваше. После небото! – Други способности кои добиваат прилагодувања на трошоците, кои се рамни порано оваа сезона – Ударите од гром обично ги прекинуваат тврдоглавите цели, затоа бонусите за оштетување се еднакви на максималниот процент на здравјето на целта и го носат непријателот назад.

Претходно, крајниот Jayејс, кој го смени оружјето меѓу режимите Хамер и Канон, му даде бонус Magic Damage на следниот напад на Хамер. Сега, тоа е бонус напад напад. Со две други големи можности за чекан кои исто така се зголемуваат со АД, ова го прави фокусирањето на оштетувањето на изградбата многу поефикасно. Ми се допаѓа оваа промена, но дали ќе го доведат Jayејси почесто од клупата?

5 најважни работи што треба да ги знаете во врска со печ-лига 6.17 4

2. Прилагодување на шумите

Како и нејзините колеги во дивиот реален свет, шумата Summoner’s Rift е полна со разновидни и опасни жители на свој начин. Некои се повеќе од другите, а некои се поефикасни од другите. Про сцената има стабилна стабилност на избор на шуми што, иако е добра, ја стеснува мета на релативно нездрав начин. Како да проширите пристоен базен? Со нервози и ограничувања, се разбира.

Полициски службеник Панчи Пилвер, Vi, Дали е совршен џунглер во сè, освен најважниот: јасна стартна брзина. После нивото 6, тој станува многу тежок ганкер за блокирање. Но, бидејќи не можеше да го контролира кампот како неговите современици, тој би можел да погоди 6 по сите. Во светот на високо-сцените на сцените, каде брзината е важна во оваа позиција, Ви најде наизглед трајно место на клупата. Тажен факт, со оглед на тоа колку многу забавно играше.

Риоти се надева дека ќе ја прилагоди брзината со твирање на некои од неговите броеви. Неговиот пасив, што му даде штит откако ги активираше своите други способности, сега стана побрзо ладен. Vault Breaker, цврсто Q, исто така има понизок почетен cooldown. Времето на тропање е повторно статично на 0,7 секунди за сите нивоа, а не постепено зголемување на ниво. Преголемата сила, која дава бонуси за оштетување на AoE при своите автоматски напади, има систем на полнење. Сега, на првото ниво што ќе го земете, веднаш добивате куп сметки. Дали е ова она што ќе ја врати силата на ударот?

На другиот крај на спектарот, изборот за про-џунгла, Грагас и Rek’Sai, го наоѓаат својот комплет nerd. Немирите ги врзуваа своите немили од истата специфична причина. Тие се појавуваат премногу рано, не се изложени на ризик и имаат многу избори. Телото Слем Грагас е цртичка што ги чисти wallsидовите и уредот за заклучување што ги уништува непријателите што го прави подвижен и опасен секој пат кога е во близина на лентата. Ова го добива здружениот град се зголемува од стан од 12 секунди до градиент што работи до 12 од 16, ниво по ниво. Крајната, Експлозивна коска, има време за патување во однос на фрлената далечина. Што има смисла, заради физика, но лесно се експлоатира. Грагас може да го удри Телото во борба и да фрли буриња кон себе, кој нема време да патува. Ова значи дека ќе се случи оштетување и поместување пред да го видите дури и барел на екранот. Контра-игра е скоро невозможно. Тоа не е буено.

Rek’Sai има сличен проблем. Неговите избори доаѓаат без многу последици, а неговите способности се чини дека се достапни кога и да посака / има потреба од нив. Ако таа способност вклучува фрлање перница што не е штетна за луѓето, тогаш кој се грижи. Се разбира не. Неговите способности на Тунел и Празнина Раш му даваат подвижна подвижност што е тешко да се уништи. И двајцата својот сопствен град беше продолжен рано, со надеж дека вонредна рана игра би можела да се скроти од штандот за автоматско одбирање / гуми.

3. Кула пиксер

Силната и тивка заштита што ја обезбедува кулата е многу важна за раните игри во Лигата. Кога се спуштате настрана, секој лик обично може да смета на бавни и стабилни пресврти, една кула ќе им даде на вашите жаби противници. Тие се штитови на прекршувања, ја казнуваат агресијата и ја контролираат можноста за моќ до базата без соодветна контрола на теренот. Има многу впечатлива дупка во играта со кулата и вклучува како кулата одлучува да нападне.

Обично кулата ќе пука шампиони ако нема соучесници наоколу. Willе им се даде приоритет на малцинствата ако влезат во опасната зона пред тоа да го направат шампионите. Ако непријателот шампион го уништи шампионот во сојузник со кулата, кулата ќе започне да го топи шампионот со се повеќе деструктивни удари. Имено, се додека пријателскиот пријател е во зоната на опасност кога тоа ќе се случи. Ако пријателскиот шампион се спротивстави на непријател пред успешно да ја достигне зоната, бедемот ќе дозволи тоа да се случи. Толку груб.

Сега, кога непријателот ќе го нападне пријателството од зоната на опасност, додека пријателството е надвор од дофатот на опасната зона, непријателот ќе повлече агро од кулата. Ова спречува необична, но сегашна игра што ефикасно ги оддалечува луѓето од безбедноста што требаше да биде ветена. Покрај тоа, кулата ќе пука случајно на шампионот откако ќе истечат брановите на минијатури. Сега, заклучен е на најблискиот шампион.

5 најважни работи што треба да ги знаете во врска со печ-лига 6.17 5

4. АДЦ Нерф

На крајот на минатата година, Снајперистите добија голем ремонт, при што некои од главните шампиони добија нови трикови и базените со предмети добиваат трансформативни измени. Се вели дека сезоната 6 ги пронашла Снајперите во неизбежна мрачна позиција во целина. Про играчите не зависат од тоа, но малиот број снајперисти на нивниот тим се компензираат и обично зависи од тоа што нивната алатка е поголема од тоа, а справувањето е со голема штета. Ова направи „пристоен“ избор за снајперистите со мал агол од целокупната улога. Нешто мора да се промени.

Немирите, надевајќи се дека нема да ја разнишаат играта непосредно пред Светот, решија да ја оценат оваа елитна снајперска каста и нивната мала нерф, надевајќи се дека ќе осветлат некои од силите на опциите со пониско ниво.

Ова вклучува Еш, која полека станува доверлива личност затоа што излезот од штети е голем во споредба со другите комунални услуги фокусирани на снајперистите, и тоа не доаѓа по цена на неговата способност да ги мами луѓето или да се ангажираат од далечина. Фокусот на Ранџер сега траеше само четири секунди, а не пет, што малку ја намали неговата дуел-способност. Сега, ако сака да запали некого, тој има помалку време да го стори тоа и мора да дејствува брзо. Волшебната кристална стрела сега не е многу деструктивна на своите први две нивоа. Сега тоа е помалку од последен удар и повеќе од овозможувач.

Hinин, што е совршено за фаќање луѓе што бегаат од гужви во временските услови или гаѓаат џунглари кои искористиле отказ од неуспешна банда, исполнувајќи голема улога што никогаш не можела да се полни на овој начин пред да дебитира. Проблемот беше во тоа што тој исто така беше многу силен, дозволувајќи му, како што рече Риот, да „започне и да ги исчисти борбите сам“. Импликацијата овде е дека тој мора да може да го направи едното или другото, а не и едните и другите. Тука е вклучена многу математика, така што ќе дадам специфики само од устата на коњот.

5 најважни работи што треба да ги знаете во врска со печ-лига 6.17 6

Сивир, третиот од снајперските алатки „Света Троица“, може да ги расчисти брановите лесно со Рикошет и тој го овластува неговиот тим да го ангажира непријателот начини што другите стрелците не можат да ги направат. Но, како и претходните две, ова не чини скоро ништо за штетата што тој ја прави. Нешто мора да се даде, така што штетата за отскокнување на Рикошет се спушта, од 0,6 / 0,65 / 0,7 / 0,75 / 0,8 АД на 0,5 / 0,55 / 0,6 / 0,65 / 0 , 7 н.е. Неговиот пасивен бонус за брзина на напад додека Рикоше беше активен – му беше доделен од „Во бегство“ – сега падна на 30/45/60% од 40/60/80%.

5 најважни работи што треба да ги знаете во врска со печ-лига 6.17 7

5. Кожа за аркада

Една од најпопуларните множества кожи е добивање на неколку нови записи за собирање во оваа лепенка. Ахри, Езреал, и Корки земете третман со Аркада, а немирите можеби биле направени сами за овој. Кожата на Ахри има прилично јасна инспирација на Зелда, додека Корки е крик за стрелците како вселенски напаѓачи, а Езреал тече со талент JRPG. Сите тие се многу кул, и се придружуваат Сона, Хекарим, Вејгар и други како некои од најдобрите кожи во играта.

Ако сакате да дознаете повеќе за остатокот од овие промени во печ, вклучително и Дијана прошири опсегот на привлечност и Плочка за брод ребаланс, проверете блог пост на веб-страницата Riot. Се сеќавам дека Леагупедија е вашиот главен извор за сите ваши податоци за про-лига, вклучувајќи ги и Светските првенства во 2016 година, затоа чувајте нè отворено. И кажи ни што сакаш и што не сакаш за 6.17 Твитер и Фејсбук.

5 најважни работи што треба да ги знаете во врска со Patch League 6.17 8

Retарет Грин

5 најважни работи што треба да ги знаете во врска со печ-лига 6.17 9

@ jarrettjawn

Arарет ја споделува својата loveубов кон видео игри и култура на геј преку написот со игра на „Gamepedia“. Тој е горд на неговиот длабок интерес за јапонски тепачки и богоугоден талент Бушидо Блејд.