500 паметни телефони и 350 илјади СИМ-картички: Фармата клик заплени во Тајланд

500 паметни телефони и 350 илјади СИМ-картички: Фармата клик заплени во Тајланд

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

500 паметни телефони и 350 илјади СИМ сочинуваат фарма на лансиран клик во Тајланд

Дали некогаш сте се запрашале како некои апликации толку брзо се искачуваат на ранг-листата? Па, благодарение на фармите за кликнување

Во Тајланд вистински беше поразен кликнете на фарма составен од над 500 паметни телефони, од кои многу iPhone и убавината на 350.000 СИМ картички што дозволи апликациите да се искачи на ВТА брзо благодарение на кликне, лајкови и невистинити коментари.

За време на операцијата беа Уапсени 3 Кинези, кој работел без дозвола за престој, но во Тајланд кривичното дело во кое тие се извршени кликнете на фарма тие не се опфатени и затоа ќе земат парична казна само за дозволата за престој.

Тројцата сетиле едно плата од околу 4.000 евра месечно и целата опрема, СИМ и паметен телефон, за зголемете ги кликовите на духови од различните апликации, како што се оние на WeChat.

Тројцата Кинези објаснија дека морале кликнете на огласите на WeChat за да се зголеми вредноста на рекламите поставени на апликацијата Кинески пораки така продаваат транспаренти по висока цена.

Во моментот, WeChat нема добиено никакви белешки за ова прашање, но сигурен е дека ова е само една од фармите за кликнување на исток, бидејќи многу апликации развиени во тие области се секогаш меѓу највисоките и кликнатите.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!