54-те најдобри Android апликации за вкоренети уреди во 2019 година

Las mejores aplicaciones de Android rooteadas

Во овој конкретен пост, ќе имаме список на некои од најдобрите апликации за root за Android. Така, ќе имате единствено решение да ги пронајдете најдобрите вкоренети апликации за Android за уредите што ги поседувате. Вкоренетите апликации секако многу го променија темпото на работа со Android и како навистина работи уредот. А, за eksубителите на гуски и андроиди, сигурни сме дека овие апликации што ги нудиме овде ќе бидат најдобрите работи на ваши раце за оваа година!

Најдобри вкоренети апликации со Android

Најдобри вкоренети апликации со Android

Претходно, апликациите со root root на Android навистина ја немаа таа функција, а немавме ниту таа попустливост. Како и да е, времињата секако се сменија и луѓето сега се повеќе се вклучуваат во светот на Android.

Затоа, имајќи го предвид тоа, имаме некои од најдобрите вкоренети Андроид апликации кои сигурно го менуваат работниот механизам на вашиот Андроид телефон и го прават тоа подобар.

Но запомнете, искоренувањето ја ослабува безбедноста на вашите уреди, затоа добијте претплата за VPN за вашиот Android уред пред да го искорени телефонот.

1. Зелена

Се смета за една од најдобрите вкоренети апликации. Можеби сте запознаени со ситуацијата кога не го користите мобилниот многу, но некако батеријата успева да се исцеди толку многу. Ако сакате решение за овој проблем, имаме совршена апликација за вас. Работи и на вкоренети и во не-вкоренети мобилни телефони. Оваа апликација го одржува стабилноста на батеријата подолг временски период и нуди добра резервна копија. Оваа апликација помага во проблемот со заостанување, па ако имате телефон кој е доста стар и низок на RAM меморијата, тогаш дефинитивно може да се обратите за оваа апликација.

Зелена Зелена за да ја преземете QR код Зелена Развивач: Фенг оаза Цена: бесплатно

2. Осветлете

Тоа е друга алатка за луѓе кои сакаат да ажурираат повеќето работи, како што е ROM и акции ROM на разни мобилни телефони. Оваа апликација е навистина добра апликација бидејќи може да трепка повеќето работи како што е ROM, која е сопствена и други формати на датотеки, како ZIP и CWM. Исто така, можете да направите резервна копија на целиот уред. Автоматско трепка за вас и ви овозможува да се вратите назад во јадрото, а потоа можете да го обновите со помош на SD-картичка. Оваа апликација е бесплатна. Но, ограничено на три слободни трепкања на ден. Можете исто така да купите платена верзија за подобро искуство секој пат.

Flashify (за корисници на root) Flashify (за корисници на root) за да ја преземете QR код Flashify (за корисници на root) Развивач: Кристијан Гелнер Цена: Бесплатно +

3. Среќа Патчер

Среќа Патчер е во основа многу позната апликација, бидејќи оваа апликација го користи овој термин, апликации „закрпи“, што значи дека можете да ги отстраните сите непотребни реклами од игрите што ги играте и апликациите што ги користите и исто така можете да пристапите до Повеќето апликации кои имаат набавки во апликација.

Во суштина, стори сé што е бесплатно за неколку минути. Ефектот на оваа апликација можете да го видите веднаш откако ќе завршите со инсталирање. Ако има некоја игра или апликација од која сакате да ги отстраните апликациите, може да се направи многу лесно и добро работи на вкоренети уреди.

Преземете Lucky Patcher АПК

4. Резервна копија на титаниум

Резервната копија на податоците е навистина важна денес затоа што никогаш не знаете кога можат да се изгубат вредни податоци. Ако имате вкоренет уред со Android, ова е апликацијата што навистина треба да ја пробате. Не знаете што може да се случи со вашиот уред следниот ден, нели? Значи, за нас е важно да водиме резервна копија од важните датотеки што ги имаме. Со помош на оваа неверојатна апликација, можете да направите резервни копии на податоците за вашата апликација, замрзнување на апликациите и можете да одвоите информации за надувување. Се разбира, премиум верзијата има многу други напредни опции и не треба спецификации, но исто така можете да ја пробате оваа верзија.

Преземете резервна копија на титаниум

5. Контејнер за ѓубре

Додека рутирањето не е клучот тука за водење на оваа апликација, правењето на овој начин ќе ги зголеми неговите перформанси. Оваа апликација во основа е корпа за рециклирање, каде случајно избришаните датотеки можат да се вратат на уредот користејќи ја апликацијата. Исто така, може да ги обнови сите видови датотеки и нема бар за бројот на датотеки што можат да бидат обновени.

Контејнер за ѓубре: обнови мојата избришана слика и видео датотеки Контејнер за ѓубре: обнови мојата избришана слика и видео датотеки за да ја преземете QR код Контејнер за отпадоци: вратете ги моите избришани слики и видео датотеки Развивач: Балота Цена: Бесплатно +

6. Задача

Како што сугерира и неговото име, таа ја врши својата домашна задача. Значи, сите ние сакаме Jарвис како АИ што може да ја заврши работата и да го контролира уредот само со наша команда, без разлика дали тоа е пишување на глас или биометриско прифаќање на командата. Оваа апликација ја прави работата за вас со бројни додатоци преку кои можете да го прилагодите и извртувате вашиот уред. Апликацијата работи фино и непречено кога уредот е вкоренет. Но, сите активности не бараат пристап до корен. Се разбира, премиум верзијата ќе понуди подобри можности. Не заборавајте да ја погледнете оваа апликација додека го искоренте вашиот телефон.

Задача Задача за да ја преземете QR код Задача Развивач: joaomgcd Цена: 2,99 $

7. Viper4Android

Тоа е најценетата апликација за аудио контрола. Инструментот за модификација инсталиран во рамките на оваа апликација ни дава контрола врз различните звуци на излезниот уред, како што се Bluetooth уредите, како и на сè друго што се поврзува со телефонот. Оваа апликација доаѓа со вграден рекордер за звук и двигатели со многу ефекти, како и да се манипулира со звукот совршено. И, исто така нуди многу повеќе за откривање. Инсталацијата е прилично упадлива. Инструкциите можете да ги најдете на Интернет.

Преземете ја ViPER4Android APK

8. Xposed рамка

Custom ROM е познат термин за многу луѓе. Овие се ROM-от што го прават вашиот уред да го достигне својот целосен потенцијал и брзина. Исто така, го менува изгледот на основниот Android или дизајнот на основниот ROM, што го прави уредот да изгледа различно цело време. Оваа апликација ви овозможува многу да ги прилагодувате уредите. Различни развивачи го користат за пренасочување на копчињата и за темите. Перформансите на корисничкиот интерфејс можат да се променат и можете да го модифицирате и да блокирате реклами. Откако ќе го инсталирате ова за одредено време, другите модули ќе бидат објавени.

Добијте Xposed рамка

9. ГМД контрола на гестот

Контрола на гестикулирање на GMD е вашата основна апликација со вкоренети страни што може да го претвори вашиот Android во многу паметен агент за препознавање гестови. Да, можете да пристапите до бројни апликации и папки само со едноставни гестови инсталирани на вашиот паметен телефон Android. Звучи неверојатно? Па, со сигурност можеме да кажеме здраво на вкоренетата апликација Android, толку неверојатно што го прави пристапот до одредени апликации лесен подвиг. Создадете неколку обрасци и гестови според вашиот вкус со ГМД Контрола на гестови. Не само што заштедува време, туку исто така гарантира дека имате лесен пристап до важни датотеки и апликации на вашиот телефон.

GMD GestureControl Lite корен GMD GestureControl Lite корен за да ја преземете QR код GMD GestureControl Lite корен Развивач: Добар хумор со дурд Цена: бесплатно

10. Уредувач на BuildProp

Понекогаш, се случува дека градењето на датотека со имот на Android може да биде малку тешко. И повеќето луѓе ја имаат истата жалба одново и одново. Со помош на уредникот BuildProp, лесно можете да имате правилно уредување и уредување на сите датотеки со имот на вашиот Android телефон. Уредникот BuildProp е вашата апликација за решение за справување со вакви проблеми. Без напор, оваа специфична апликација со вкоренети Андроид помага во зајакнувањето на нивото на изведба на уредот со Android преку справување со вакви сложени проблеми. Ова е секако апликација која вреди да се користи.

Уредувач на BuildProp Уредувач на BuildProp за да ја преземете QR код Уредувач на BuildProp Развивач: JRummy апликации Цена: Бесплатно +

11. Паметен бустер

Чистењето на кешот или меморијата на телефонот може да биде ситна понекогаш, особено кога во меѓувреме вашиот телефон е бавен. Внесете го, неверојатниот паметен бустер, вашето решение да го напојувате вашиот телефон ефикасно и ефикасно. Па, ова е нешто што може да го направи само само вкоренета апликација со највисоко ниво. Паметниот бустер е познат како еден од најпопуларните и најдобро вкоренети апликации за Android на сите времиња. Направувајќи го вашиот телефон неверојатно побрз со своите карактеристики, неверојатниот паметен бустер ќе вклучува некои од најдобрите и најневеројатните карактеристики, токму за вас.

Паметен бустер - Бесплатно средство за чистење Паметен бустер - Бесплатно средство за чистење за да ја преземете QR код Паметен бустер – Бесплатно средство за чистење Развивач: AntTek Mobile Цена: Бесплатно +

12. менувач на ДПИ

Дали сте слушнале за терминот ДПИ? Попознат како пиксели за инч, ова особено мерење ви кажува за вистинскиот квалитет на дисплејот на вашиот телефон. И за да го промените или подобрите, можете да ја користите помошта DPI менувач. Промената на визуелниот квалитет никогаш не била полесна. DPI менувачот предизвикан од формат XDA е една од најдобрите апликации што ќе ги најдете на вашиот телефон со Android. Не е ни чудо што луѓето се толку луди за тоа. Неверојатните карактеристики што ги нуди се едноставно најдобри во она што го прават. Променете го вашето визуелно искуство со неверојатниот DPI менувач.

Лесен DPI менувач (корен) Лесен DPI менувач (корен) за да ја преземете QR код Лесен DPI менувач (корен) Развивач: курнар Цена: бесплатно

13. Калибрација на батерија

Оперативниот систем Андроид е генератор на датотеки за рециклирање што ги следи деталите за батеријата и им овозможува на корисниците детали за батеријата. Со помош на калибрацијата на батеријата, можете лесно да го отстраните одделот за батерии и тоа често резултира во огромна и извонредна резервна копија на батеријата. Звучи неверојатно, нели? Можеме да се заблагодариме на калибрацијата на батеријата за неверојатните карактеристики. Оваа неверојатна апликација за калибрација на батерии ја прави батеријата на вашиот телефон 10 пати поефикасна и поефикасна. Познато по тоа што е една од најпопуларните апликации вкоренети за Android, ова може да биде многу корисно.

Преземете ја АПК за калибрација на батеријата

14. Алатка за 3Ц

Алатката за 3C во основа е една од најдобрите апликации и мораше да биде вклучена во нашата листа. Правејќи различни промени во системот на телефони со Android, оваа апликација е најдобра во моментот. Разновидните опции обезбедени со одликите на телефонот се особено причината зошто луѓето го сметаат за најдобар од вкоренетите апликации на Android. Можете лесно да извршите разни функции, како што се резервна копија на батеријата, автоматизирана резервна копија, контрола на процесорот и многу други основни функции кои секогаш ќе се покажат како корисни за перформансите на вашиот Android.

Лента со алатки 3Ц-во-едно Лента со алатки 3Ц-во-едно за да ја преземете QR код Лента со алатки 3Ц-во-едно Развивач: Цена: Бесплатно +

15. Корен истражувач

Па, Root Explorer е неверојатна опција за сите вкоренети корисници. Популарноста на Root Explorer е нешто што треба да се разгледа. Со помош на неверојатни функции на оваа фантастична апликација, можете лесно да пристапите до текстуални документи, папки со поштенски папки и многу повеќе. Ова е една од причините зошто сметаме дека оваа апликација е најдобро решение за корисниците на root на Android. Карактеристиките на оваа особено вкоренета апликација Android секако се значителни. Никогаш нема да најдете нешто корисно како Root Explorer за да ги извршите сите функции споменати погоре.

Истражувач на корени Истражувач на корени за да ја преземете QR код Истражувач на корени Развивач: Софтвер за брзина Цена: 3,99 $

16. Уредник на домаќинот

Повеќето компјутери имаат неверојатна функција позната како датотека домаќин. Па, она што го прави оваа датотека е дека им овозможува на корисниците да блокираат одредени веб-страници и не дозволуваат пристап до нив. Но, таквата карактеристика денес не е достапна на телефоните со Android. Па, не повеќе, бидејќи Уредникот на домаќините е тука за да го реши проблемот за корисниците. Прекрасните карактеристики на уредникот на домаќините обезбедуваат дека корисниците можат да го блокираат пристапот до одредени приватни и доверливи веб-страници, директно од телефонот. Не е корисно? Па, секако дека е така. Тоа е неверојатно решение за оние кои сакаат услугата.

Преземи Уредувач на домаќини АПК

17. Анимации на подигање

Уморни од гледање на истата анимација погоре на телефон штом ќе го рестартирате? Па, ова е нешто за што повеќето луѓе се жалат. И нема подобро решение за ова од неверојатните анимации за подигање што ќе му дадат на вашиот телефон нова анимација секој пат кога ќе го рестартирате телефонот. Апликацијата е лесно достапна за преземање во Play Store, така што тоа е нешто. Опции без напор за нови и ажурирани анимации за вашиот телефон со Android во Boot Animations, може да биде подобар од ова? Се надеваме дека не, како што е најдоброто што ќе го имате.

Анимации за подигање на Superuser Анимации за подигање на Superuser за да ја преземете QR код Анимации за подигање на Superuser Развивач: JRummy апликации Цена: Бесплатно +

18. Копач на дискови

Дали сакате да ги откриете сите избришани работи од вашиот телефон? Well Digk Digger може да ви биде дефинитивно решение во тој случај. Една од најневеројатните и фантастични апликации за вкоренети и не-вкоренети телефони, оваа апликација е ремек-дело кога станува збор за наоѓање и лоцирање на избришани датотеки. Па, во случај телефоните да не се вкоренети, апликацијата не може да претстави детално пребарување преку избришаните датотеки. Но, во случај на вкоренети, ова е практично остварување на сонот. Бидете сигурни дека еднаш ќе ја испробате оваа апликација и точно ќе знаете за што зборуваме.

Обнова на DiskDigger Обнова на DiskDigger за да ја преземете QR код Обнова на DiskDigger Развивач: Предизвикувачки технологии, ДОО Цена: бесплатно

19. Целиот екран

Гледањето на што било на цел екран навистина помага да се подобри сè на подобар начин. Но, некои телефони ја немаат оваа посебна карактеристика. Лентата за статус на телефонот секогаш докажува дека е одредена пречка цело време. Постојат некои уреди кои обезбедуваат статус лента која е транспарентна и може да се прилагоди на барањата на корисниците. Сепак, за оние телефони со Android кои ја немаат оваа посебна погодност, целосна! Екранот може да биде неверојатна помош во тој случај. Со обезбедување на повеќе опции за да стори нешто на цел екран, оваа апликација е совршено решение.

Преземете АПК на целиот екран

20. Кернел Адијатор

Kernel Adiutor во основа се грижи за неверојатните карактеристики на процесорот на телефон со Android. Поставките за јадрото се важен дел од телефонот со Android и оваа одредена апликација гарантира дека сè е на место. Постојат повеќе функции што можете да ги извршите со помош на неверојатни карактеристики на Kernel Adiutor, како што се напон и процес на наб monitoringудување на фреквенцијата на процесорот, фреквенција на графичкиот процесор, и разни други функции на намалување на меморијата. Неверојатно решение за оние на кои им е потребна, оваа конкретна апликација е остварување на сонот за сите rootter телефони.

Kernel Adiutor (ROOT) Kernel Adiutor (ROOT) за да ја преземете QR код Kernel Adiutor (ROOT) Развивач: Вилија Је Цена: бесплатно

21. Контрола на уредот

Ова е уште една од оние неверојатни root апликации за Android што ќе го направат вашиот телефон да работи на најдобар можен начин. Еден поглед на апликацијата и ќе знаете дека услугите се апсолутно сигурни и ефикасни. Со помош на функциите за контрола на уредот, можете да ја контролирате работата на вашиот уред. Решавајте ги проблемите со хардверот на вашиот телефон на најдобар начин со оваа апликација со неверојатна контрола на уреди. Неверојатните карактеристики на апликацијата ви овозможуваат да ги конфигурирате фреквенциите на графичкиот процесор и процесорот на најдобар можен начин.

Преземи АПК за контрола на уредот

22. ES Explorer на датотеки

Една од најневеројатните и прекрасни опции за најдобрите вкоренети Андроид апликации ќе биде ES File Explorer кој им помага на корисниците на многу различни и разноврсни начини. Сигурно можете да ја искористите апликацијата за да решите многу комплицирани проблеми на вашиот телефон со Android. Луѓето се одлучуваат за оваа конкретна апликација како истражувач на датотеки, едноставно затоа што не постои друга подобра опција што ги исполнува барањата на корисниците. Апликацијата работи совршено во ред со вкоренети и неоткриени телефони. Но, за некој што сака да има целосно искуство со напредни карактеристики, ќе биде одлична опција да го искорени.

Преземи ES Explorer за датотеки

23. BetterBatteryStats

Зарем не би било супер работа ако можете да видите статистика за одредена употреба на батеријата на вашиот телефон? Па, не, благодарение на најдобрата статистика за батерии, можете да го направите токму она што го правите поефикасно и поефикасно. Да, тоа е точно. Погледнете ги статистиките за употреба на батеријата на вашиот телефон и можете да ги зголемите перформансите на батеријата на вашиот телефон со помош на оваа апликација. Познат по тоа што е една од најдобрите вкоренети апликации за Android, оваа вреди да се проба бидејќи е најдобар во тоа што го прави.

ПодобриBatteryStat ПодобриBatteryStat за да ја преземете QR код ПодобриBatteryStat Развивач: Свен Книспел Цена: 1,99 $

24. Отстранувач на системска апликација

Зарем не ви пречи што вашиот Android телефон веќе се вчитува со некои апликации што можеби не ви се потребни дури и? Овие апликации не влијаат само на Android меморијата и просторот, туку се и непотребен додаток на просторот што можете да го користите за многу позначајни цели. Она што е повеќе вознемирувачко е дека не можете ни да продолжите да ги отстранувате овие апликации бидејќи веќе се претходно инсталирани и нема опција да ги отстраните. Па, вкоренетите телефони дефинитивно можат да ја користат оваа програма за отстранување на системски апликации.

Систем-отстранувач на апликации (потребен е root) Систем-отстранувач на апликации (потребен е root) за да ја преземете QR код Систем-отстранувач на апликации (потребен е root) Развивач: Umамбајл Цена: Бесплатно +

25. AdBlock Plus

Ова е нешто што го прави секоја веб-страница. Со обезбедување на оние непотребни реклами и скокачки прозорци што ќе го блокираат искуството во Интернет, скокачките прозори и рекламите се досаден фактор за тоа. Па сега, постои начин да се стави крај на рутинските скокачки прозорци што влегуваат во вашите компјутери и телефони. Со помош на неверојатната апликација AdBlock Plus, корисниците ќе можат да ги блокираат рекламите и скокачките прозори што влегуваат во телефоните со Android. Изборот на соништата се оствари за корисниците на Android, оваа апликација е совршена за сите што треба да ги прекинат сите овие вознемирености.

Преземете ја АПБК Плус АПК

26. Лента со алатки за ROM-от

Секако, ги знаете неверојатните опции за прилагодување што ги обезбедува оперативниот систем ROM. Но, секако му е потребен techie генијалец за да го дознаам целиот процес на завршување на инсталацијата ROM. Па, ние веќе немаме решение за тоа. И тоа е времето кога ви треба апликација за спасител што ја прави целата валкана работа за вас. Дали треба повеќе да го објасниме значењето на ROM Toolbox? Со помош на неверојатната апликација, можете лесно да бидете сигурни дека вашата инсталација на ROM заврши успешно.

Преземете го ROM Toolbox Lite

27. Отстранувач на системска апликација

Дали сте запознаени со делот каде немате повеќе простор на вашиот телефон со ниска RAM меморија и сакате да можете да ги деинсталирате системските апликации што дури и не ги користите, барем некои? Постојат некои апликации кои не се навистина потребни и завршуваат со поголема меморија од другите апликации. Сега имате решение! Оваа апликација ви овозможува да ги отстраните сите верзии на софтвер и системот, што сакате да го отстраните за слободен простор и да го направите вашиот мобилен уред малку побрзо отколку порано.

Систем-отстранувач на апликации (потребен е root) Систем-отстранувач на апликации (потребен е root) за да ја преземете QR код Систем-отстранувач на апликации (потребен е root) Развивач: Umамбајл Цена: Бесплатно +

28. Брзо рестартирање

Тоа е едноставна и бесплатна апликација за корисници што треба да ја имаат сите што имаат телефон со Android. Многу пати го имате овој проблем со копчето за вклучување и не работи и вашиот уред не се рестартира. Решете го проблемот со префрлување во режимот за обновување. Неверојатно, нели?

Брзо ресетирање (РУТ) Брзо ресетирање (РУТ) за да ја преземете QR код Брзо ресетирање (РУТ) Развивач: Awiserk Цена: бесплатно

29. GLTools

Дали сте генијален гејмер? И, зар не сте фрустрирани секој пат кога вашиот компјутер ќе остане зад себе додека се обидувате да играте high-end игра со графика со висока резолуција и навистина голема големина? Ако сакате да играте тешки игри на вашиот Android телефон, оваа ситуација може да ве фрустрира малку и да ве натера да изгубите интерес за играње. Но, не мора сега да се грижите. Сè што ви треба е вкоренет Андроид телефон и оваа прекрасна апликација и сите сте поставени! Ја претвора графиката на играта во забавена бит-стапка и ја прави играта совршена за вас да играте без одложување.

Преземете GLTools

30. Сервисно

Дали некогаш сте се прашувале како вашиот мобилен набој пука толку брзо? Дури и ако не сте користеле многу. Вистината е дека има многу апликации што работат во позадина иако ја затворате. И оваа апликација го решава проблемот. Ја спречува одредената апликација што ќе ја изберете да работи во позадина дури и кога екранот на вашиот мобилен уред е исклучен. И со тоа се намалува можноста на апликацијата да ја полни батеријата дури и кога телефонот е исклучен. Ви заштедува енергија од батеријата и може дури и да го подобри вашиот телефон кога станува збор за ефикасност и добар век на батеријата.

Сервисно - оневозможете ги wakelocks и услугите Сервисно - оневозможете ги wakelocks и услугите за да ја преземете QR код Сервисно – оневозможете ги wakelocks и услугите Развивач: Франциско Франко Цена: Бесплатно +

31. FlashFire

Се прашувате колку би било убаво да имате OTA ажурирања и сите фирмвери на производителот и повеќе во една апликација? Па, кога сте техничар, неверојатно е! Да, Flashfire го прави мобилниот да има можност да го ажурира фирмверот со кој работи. Исто така се нарекува наследник на мобилниот од Один. Прави многу други работи и исто како и другите апликации, но ефикасно, и ако имате вкоренет телефон, ова е апликацијата што дефинитивно треба да ја имате! Некои од функциите не можат да се извршат во бесплатната верзија, да, постои и платена верзија за пристап до сите функции, но не е премногу скапа.

(корен) FlashFire (корен) FlashFire за да ја преземете QR код (корен) FlashFire Развивач: Синџир Цена: Бесплатно +

32. Цврст истражувач

Зар не сте уморни од потрагата по истражувачот на датотеки кој има компатибилност со root, но ја задоволува вашата побарувачка на други начини како мала големина и бесплатно рекламирање итн?

Не грижете се, бидејќи оваа апликација во вашата услуга е истражувач со датотеки, која работи главно на сите телефони што не се во корен и може да изврши каква било друга функција како редовен истражувач на датотеки, но оваа е чиста, мала и без реклами. Се разбира, кога е активирана опцијата root, која е во внатрешноста на прелистувачот, тоа ни овозможува да извршуваме многу поинтересни функции. Тоа е одлична апликација во целост, и треба да се обратите за тоа.

Управувач со датотеки со цврст истражувач Управувач со датотеки со цврст истражувач за да ја преземете QR код Управувач со датотеки со цврст истражувач Развивач: NeatBytes Цена: Бесплатно +

33. Суперсу

Тоа е единствената апликација за root за која сите знаат. Како прво, се користи за да се искорени вашиот уред, а причината зошто треба да ја имате оваа апликација е дека можете да направите многу повеќе работи со тоа, како целосно да го искорени вашиот мобилен телефон и да водите евиденција итн. Оваа апликација треба да се инсталира за да се искорени вашиот уред и корен, а неоткривањето е едноставен процес со него. Многу од методите за инсталирање на корен го инсталираат по дифолт. Тоа е апликација со многу функции. Haveе имате список со сите апликации за кои е побарано да се вкорени. Ова е апликација која е позната и она што треба да го имате на вашиот телефон.

Суперсу Суперсу за да ја преземете QR код Суперсу Развивач: Кодирање Цена: бесплатно

34. Детектор на Вакелок

Дали некогаш сте размислувале зошто вашиот телефон продолжува да се буди дури и кога ќе го исклучите? Ова е затоа што некои апликации што работат во позадина нема да ве остават да спиете. Па сега имате неколку опции. Со оваа апликација, можете да извршите тестови на вашиот телефон за да проверите за оние специфични апликации што работат во позадина и не дозволувајте вашиот телефон да се исклучи! Може да ви заштеди многу траење на батеријата бидејќи несаканите апликации во позадина ви го оддолжуваат најдолго траењето на батеријата. Може да ја стартувате апликацијата и да знаете сè за тоа колку долго трае апликацијата и колку е истечен батеријата итн.

Детектор на Wakelock (корен) Детектор на Wakelock (корен) за да ја преземете QR код Детектор на Wakelock (корен) Развивач: UzumApps Цена: Бесплатно +

35. Терминален емулатор

Не сте запознаени со компјутерската команда брза? Ова дејствува исто како и. Прифатете ја командата и извршете ја. Тоа е таква командна линија што ви нуди многу административни функции и објекти. Оваа апликација, во случај на вкоренети апликации, ја прави истата работа. Можете да ги напишете командите за работа на телефонот Андроид, што го прави телефонот уште попаметен за гледање. Единствената разлика помеѓу мобилната верзија и командната линија е основата на командите кои се кодови. Во оваа апликација, таа се заснова на кодови на Linux наместо во шифрите што се користат во прозорците.

Терминален емулатор за Android Терминален емулатор за Android за да ја преземете QR код Терминален емулатор за Android Развивач: Jackек Палевич Цена: бесплатно

36. Проверка на корени

Ова е апликација што мора да ја имате кога го искоренувате телефонот. Кога го искоренувате телефонот и се вклучува, станува нечистотија дали телефонот успешно се вкоренил или не. Не може да се каже едноставно со гледање на телефонот бидејќи не се менуваат ниту дизајнот, ниту корисничките интерфејси на телефонот. Но, за да се реши овој проблем, направен е Проверка на root. Како што сугерира името, проверува дали телефонот е вкоренет успешно или не. Она што треба да направите е откако ќе го искоренте мобилниот уред, треба да кликнете на копчето што покажува дали е вкоренето или не. Тоа е апликација која секој треба да ја има пред и по искоренувањето на уредот.

Проверка на корени Проверка на корени за да ја преземете QR код Проверка на корени Развивач: joeykrim Цена: Бесплатно +

37. Xmod

Ова е една од најпопуларните апликации за root. Бидејќи многу гејмери ​​сакаат да измамат игри, оваа апликација ви овозможува да го направите токму тоа. Со оваа апликација, можете исто така да го искорените вашиот мобилен телефон и да го користите за измама во многу игри како COC и Minecraft, итн. Тоа е платформа која во основа ја моделира играта со тоа што ви овозможува неограничен пристап до ресурсите на играта. Можете да ја играте играта како што сакате и исто така ви помага да играте подобро.

Сепак, потребно е корен да се работи. Без корен, не може да се користи. И не може да се користи во апликации што го блокираат, доколку најде измами. Може да го снимате и екранот со оваа апликација. Опфаќа и многу други карактеристики. Зар не е фасцинантно? Оваа апликација можете да ја пробате ако сакате да измамите во која било игра или ако сакате неограничена моќ и пристап во играта.

Преземете ја Xmod АПК

38. Засилувајте- Extender-Battery

Оваа апликација е многу слична на сите други апликации за следење на батеријата. Ако имате вкоренет телефон, подготвени сте да одите! Како вашиот телефон користи и управува со енергија од батеријата е под ваша контрола. Тие ви даваат многу поставувања со кои можете да контролирате колку долго вашиот мобилен екран може да остане настрана или колку пати вашиот мобилен телефон може да биде буден. Тоталната контрола е во ваши раце. Дали се чувствувате како бог? Има повеќе од тоа од тоа. Оваа апликација ви претставува супер стилски дизајн и добро изградена апликација.

Преземете го засилувачот- Extender-Battery

39. Фонстер

Ова е апликацијата што ви треба кога не можете да ги менувате фонтовите на вашиот телефон. Многу луѓе имаат многу преференции и сакаат да имаат различни фонтови на своите мобилни телефони. Но, само неколку телефони ја имаат оваа можност да го променат фонт на системот. Но, кога не можете да го направите тоа? Вие го искоренувате. Повеќето телефони со Android ја имаат оваа можност што е отклучена откако ќе се вкорени и можат да се користат со преземање на оваа апликација и искоренување на вашиот телефон. Со Фонстер, можете да го промените фонтот без проблем и според вашите преференции. Оваа апликација содржи прекрасна колекција на убави и забавни фонтови за кои убаво ќе пребарувате.

Фонстер (корен) Фонстер (корен) за да ја преземете QR код Фонстер (корен) Развивач: Пријеш Пател Цена: Бесплатно +

40. ХЕБФ Оптимизатор

Дали се чувствувате скршено од срце? Вашето срце може да биде празно, не дозволувајте и батеријата да ви биде исто така! Со оваа апликација, животниот век на батеријата на вашиот телефон ќе се зголеми и вашата батерија ќе биде ефикасна. Ова е апликација која има за цел да направи нешто токму вакво. Со фантастичен и едноставен кориснички интерфејс, успева да го освои сечието срце и да ја изврши оваа апликација ќе ви треба уред со корен. Секоја опција има јасен опис на она што го прави така што лицето што го користи не се чувствува збунето. Оваа апликација е од суштинско значење ако сакате да го зголемите капацитетот на вашата батерија.

HEBF Optimizer - Заштеда на батерии и Алатка за Андроид HEBF Optimizer - Заштеда на батерии и Алатка за Андроид за да ја преземете QR код HEBF Optimizer – Заштеда на батерии и Алатка за Андроид Развивач: Андроид ВИП Цена: Бесплатно +

41. LiveBoot

Овој синџир на пожариApp е анимација за подигање што користи коренски дозволи за прикажување на часовникот и dmesg на екраните кога ќе започне уредот со Android. Le permite configurar los niveles de logcat para mostrar o no el dmesg, y el número de líneas de codificación, y también ofrece la opción de codificación de color y superposición en la parte superior de la animación de arranque.

(raíz) LiveBoot (raíz) LiveBoot за да ја преземете QR код (raíz) LiveBoot Развивач: Chainfire Цена: Бесплатно +

42. GMD GestureControl Lite

Al permitir a los usuarios agregar controles de gestos multitáctiles al dispositivo, Good Mood Droid Gesture Control Lite les permite a los usuarios definir los comandos de gestos personalizados. Permite ocultar la barra de estado, la barra de navegación, para que pueda disfrutar de juegos y aplicaciones en pantalla completa.

Aquellos con dispositivos con capacidad para gestos multitáctiles pueden agregar más funcionalidades y gestos personalizados utilizando GMD Gesture Control.

GMD GestureControl Lite root GMD GestureControl Lite root за да ја преземете QR код GMD GestureControl Lite root Развивач: Buen humor droide Цена: бесплатно

43. (ROOT) Rashr Flash Tool

Esta herramienta flash gratuita muestra y respalda su dispositivo y también el kernel sin reiniciar. Es una utilidad de código abierto que ayuda a los rastreadores frecuentes con las rutinas de mantenimiento. El proceso de hacer una copia de seguridad de las particiones del sistema de los dispositivos y el flasheo de las recuperaciones y los núcleos están automatizados y se realizan sin que tenga que conectar el dispositivo a la PC.

También tiene la opción de usar la recuperación personalizada que ha descargado o que se crea a través del almacenamiento externo o interno.

(ROOT) Rashr - Herramienta Flash (ROOT) Rashr - Herramienta Flash за да ја преземете QR код (ROOT) Rashr – Herramienta Flash Развивач: Aschot Mkrtchyan Цена: Бесплатно +

44. Root Call Blocker

Con la capacidad de filtrar números desconocidos, privados y retenidos, Root Call Blocker es una aplicación de Android que permite a los usuarios habilitados para root bloquear silenciosamente llamadas y SMS / MMS a nivel del sistema.

La aplicación se ejecuta en segundo plano en silencio, lo que le permite un poco de tranquilidad y le permite configurar múltiples llamadas y métodos de rechazo de SMS y respuestas automáticas de SMS.

Descargar Root Call Blocker

45. KSWEB: servidor + PHP + MySQL

Integrado con las herramientas PHP, MySQL y msmtp, el KSWEB permite a los usuarios de Android convertir su dispositivo en un servidor web portátil, al tiempo que les proporciona un conjunto portátil para ejecutar, depurar y mantener los sitios web y aplicaciones web desde sus dispositivos móviles.

La aplicación está disponible para una prueba gratuita de cinco días y cuesta $2.99 para desbloquear; Cuenta con una interfaz de usuario de material limpio y una interfaz web, el soporte en línea también está disponible.

KSWEB: servidor + PHP + MySQL KSWEB: servidor + PHP + MySQL за да ја преземете QR код KSWEB: servidor + PHP + MySQL Развивач: KSLABS Цена: Бесплатно +

46. ​​Servidores Ultimate Pro

Servers Ultimate Pro permite a los usuarios de Android convertir su dispositivo en un servidor web, un servidor de correo electrónico, un rastreador de torrents y más, lo que les permite ejecutar múltiples servidores, de hecho, más de 60 tipos de servidores que ejecutan más de 70 protocolos al mismo tiempo.

La aplicación se puede reparar sin rootear y viene con varias herramientas de red para mantener los servidores personalizados.

Servidores Ultimate Pro Servidores Ultimate Pro за да ја преземете QR код Servidores Ultimate Pro Развивач: Aplicaciones heladas Precio: $8.49

47. 3C All-in-One Toolbox Pro

El 3C All-in-One Toolbox Pro le permite ejecutar un administrador de tareas para administrar o eliminar aplicaciones, hacer copias de seguridad o restaurar APK, ajustar su configuración de voltaje y CPU Governor, ajustar la configuración de su sistema, como el tamaño de caché SD o simplemente ver el gran cantidad de datos de diagnóstico.

La aplicación mejora el conjunto completo de herramientas originales de monitoreo y ajustes del sistema al agregar más funcionalidades.

Clave 3C All-in-One Toolbox Pro Clave 3C All-in-One Toolbox Pro за да ја преземете QR код Clave 3C All-in-One Toolbox Pro Развивач: 3c Precio: $7.99+

48. DriveDroid

DriveDroid es una utilidad interesante que permite a los usuarios de Android convertir su dispositivo en una unidad Linux de arranque para su PC de escritorio utilizando archivos ISO o IMG que se descargan en su teléfono. Es una utilidad bastante ordenada que permite que su teléfono sirva como taller o depósito para las distribuciones de Linux que desea probar o simplemente como un disco de rescate de arranque.

DriveDroid DriveDroid за да ја преземете QR код DriveDroid Развивач: Softwarebakery Цена: Бесплатно +

49. SD Maid – Herramienta de limpieza del sistema

Designed to free up space on the internal storage or SD Card by searching the widowed files and folders left by the uninstalled applications, the SD Maid is a perfect storage maintenance app for those who run out of space. Upon all, it also doubles as a file manager.

The free version of the app is serviceable but needs to unblocked by purchasing an unlock key to use more features and functionalities.

SD Maid - System Cleaning Tool SD Maid - System Cleaning Tool за да ја преземете QR код SD Maid – System Cleaning Tool Developer: oscurecer Цена: Бесплатно +

50. AFWall+ (Android Firewall +)

AFWall+ is a fork of DroidWall front-end for the iptables Linux firewall. It allows the users to configure without having to bring up a terminal app. The app lets the users toggle on and off the firewall, allows or disallow the Wi-Fi and 3G traffic for each application on their device.

The users can set a password to protect the settings. You can use this app for security reasons, restricting data usage, saving battery power or to just block adds to your apps.

AFWall+ (Android Firewall +) AFWall+ (Android Firewall +) за да ја преземете QR код AFWall+ (Android Firewall +) Developer: ukpriya Price: Free

51. App2SD Pro: All in One Tool (ROOT)

App2SD Pro allows moving apps to the SD card with root. Also, the app includes moving the APK, odex, lib, dex, internal data, external data and more. It includes support for adoptable storage, app remover, Busybox installer, a terminal emulator, and other useful tools.It is free with advertising and really works well for devices with less internal storage.

App2SD Pro: All in One Tool (ROOT) App2SD Pro: All in One Tool (ROOT) за да ја преземете QR код App2SD Pro: All in One Tool (ROOT) Developer: Vicky Bonick Price: Free

52. Substratum theme engine

It is a theming engine for Android that requires compatibility with the rooted device to work well. The users with stock Oreo, stock Nougat, Samsung devices with Nougat and other few versions of Android can download and install the app, search for Substratum themes online or Play Store, and apply the theme. You can find many free theme options available whereas few can cost you money.

substratum theme engine substratum theme engine за да ја преземете QR код substratum theme engine Developer: Projekt Development Team Price: Free

53) YouTube Vanced

YouTube Vanced is an advanced version of YouTube which is heavily modded to add more features that you wont find in the official app. If you are active in the Android community, you should know that this app is among the top most popular app in the developer community.

You can enable in-build ad-blocker, background playback without YouTube Premium, dark theme and much more using YouTube Vanced.

Along with the special features, YouTube Vanced has a significant improvement over the official YouTube app. Check out the critical features given in the link below and decide whether you want to use the modded one or stick to the official version.

Descargar YouTube Vanced {latest} (ROOT)

54. GravityBox

GravityBox ofrece funciones integrales para preparar su interfaz de usuario de Android. Viene con algunos ajustes sorprendentes para permitir una gran renovación de su teléfono.

Es un gran conjunto de ajustes de Android que incluye ajustes de medios, ajustes de pantalla de bloqueo, ajustes de pantalla, ajustes de estado, ajustes de potencia, ajustes de barra, ajustes de navegación, entre otros.

Puede comenzar de nuevo con su experiencia de Android cambiando sus notificaciones LED, el estilo de indicación de la batería, mostrar el tráfico en tiempo real y más. Estas son solo algunas de sus mejoras en abundancia.

Download GravityBox

Verdict

So, these are the apps listed above which you should definitely try if you have a rooted device. Most of them work on un-rooted phones too. However, in order to unlock the full potential of your phone make sure to go through the descriptions in details and know about the various features of these apps.

Again, the different features of these apps make it pretty useful for all category of individual. Anyway, still, the debate for the best root apps for Android exists. Well, which one is going to be the most useful one for you? Do let us know below!