6 Најдобри слушалки со висока моќност за аудиофили и не …

слушалки со висок крај

Слушањето музика на звучникот е во ред, но дали сте пробале да ја слушате омилената песна со слушалки со високи вредности? Звучи сосема поинаку!

Носењето врвни слушалки ќе ви донесе комплетно ново искуство во музиката, и веројатно никогаш нема да сакате повторно да се вратите. Значи, ако ова е она што го барате, проверете го нашиот список на најдобри слушалки со висока класа за да видите што има овој нов свет.

Забележете дека цените споменати овде се од 05.07.2019 година и може да се променат со текот на времето.

6 Најдобри слушалки со висока моќност

 1. Sony MDR-Z1R – 1, 699,00 $

  Кога Сони наполни 70 години, се прослави со неколку ексклузивни производи, како овој квалитетен пар слушалки. Дефинитивно можеме да кажеме дека овие производи имаат мисија да покажат какво искуство има компанијата. Со тоа, треба да знаете дека овие Сонис го направија списокот на најдобрите пар слушалки со технологија за затворање на затворање што сме ја чуле.

  Sony MDR-Z1R

  Sony MDR-Z1R

  Како што сугерира цената, со овие оружја беа преземени многу малку кратенки. Неговата конструкција покажува големо внимание на деталите. Најдобар пример за ова е решетки, компонента што ретко се споменува во прегледите, бидејќи може да не може да се каже многу. Но, со овие слушалки, решетките се поставени во шема што е заснована на низата на Фибоначи, бидејќи истражувањето покажало дека тоа ќе резултира во помалку прекинувања во висока фреквенција.

  Сепак, за овие да бидат вредни, мора да ги комбинирате со некои квалитетни електронски уреди за да пуштате музика. Тие слушалки сјаат кога станува збор за детална резолуција – буквално можете да слушнете сè што играте на патеката. Исто така, поради фактот дека тие се затворени, можете да ја пуштите музиката толку гласно колку што сакате со некој во собата, и никој не би пречел.амазон-купи-копче-3

 2. Sennheiser HD 820 – $ 2, 299,95

  Овие слушалки се едни од најдобрите достапни на пазарот денес. Тие доаѓаат во полуотворен дизајн, што ги прави совршени за најгласните домови. Покрај тоа, се верува дека тие доведуваат на маса доста голема звучна фаза, во споредба со другите комплети во истиот опсег на цени.

  Sennheiser HD 820

  Sennheiser HD 820

  Кога станува збор за удобност и дизајн, Сенејзер не се воздржа. Над динамичните двигатели има кривина стакло Gorilla Glass, кои изгледаат одлично и обезбедуваат заштита од надворешниот свет. Исто така, има мек кадифе каде ушите ги допираат слушалките и faux кожа на кое било друго место.

  За жал, тоновите од средниот опсег се објавија дека се нешто недоследни, и додека звуците се раскошни, може да се каже дека звучи поинаку отколку што се претпоставуваше. Исто така, уште еден недостаток што го откривме е дека тие чинат многу повеќе од нивните отворени браќа и, разликата меѓу нив, да бидам искрена, не е толку голема.

  амазон-купи-копче-3

 3. Sennheiser HD660S – 450,00 американски долари

  Друг пар пиштоли од Сенхајзер, овие слушалки навистина може да се наречат „класици“. Со овие, тие зедоа класичен дизајн и го реинвестираат со најновите возачи, за да го одржат изгледот на „постарата генерација“ и да го испорачаат најдобриот можен звук.

  Sennheiser HD660S

  Sennheiser HD660S

  Што се однесува до конструкцијата и дизајнот, кадифето е присутно и кај нив, за да се обезбеди удобна употреба на овие слушалки. Целокупната црна боја на пар му дава стилски изглед, заедно со сребрени акценти и мазна црна метална мрежа над слушалките. Иако не е вообичаен, тоа е пријатно за око, што укажува дека квалитетот е висок кај нив.

  Сенхајзер совршено се насочи кон овие, но се чувствуваме како да има уште место за подобрување. На пример, понекогаш слушалките имаат тенденција да измазнуваат и да зумираат некои детали, како што се вртење страници или здив на музичари, кои понекогаш даваат поголема автентичност на патеката што ја слушате.

  амазон-купи-копче-3

 4. Ревидирајте LCD-4 PS3995.00

  Во случај да се прашувате, Audeze ја изговара „Одисеја“ и е американска компанија специјализирана за високи слушалки, особено со рамни магнетни возачи. И ЛЦД-4 е парот во кој се гордеат.

  аудитираат ЛЦД4

  Ревидирајте LCD4

  Првото нешто што ќе забележите за нив е дека тие се огромни. Тие комбинираат дрво и полиран метал, заедно со кожа и јаглеродни влакна, што резултира во модерен и необичен дизајн. Секој материјал во овој амалгам е избран за неговите својства и карактеристики, наместо неговиот изглед.

  Како и да е, сето тоа ги прави прилично тешки, приближно 700 грама или 1,5 килограми. Друга работа што не ни се допадна е дека, како и со HD660S, имавме обид да се направи сè лесно, како што е видливо на некои точки. . И по оваа цена, очекувавме пореален и автентичен звук.

  амазон-купи-копче-3

 5. HIFIMAN HE-1000 – 2450,00 УСД

  Потребни беа Hifiman 7 години да се појави со дизајнот на овие слушалки, и сето тоа вреди. Овој пар слушалки е првиот со дијафрагма со дебелина измерена во нанометри и понапредно асиметрично коло.

  ХИФИМАН ХЕ-1000

  ХИФИМАН ХЕ-1000

  Дизајнирањето и градењето е една област во која HE-1000 се одликува. Со комбинација на алуминиум, кожа и кадифе, индустрискиот изглед што тие го даваат е пријатно за око. Плус, штом ќе ги ставите, гарантирано е да заборавите дека се таму, удобно на друго ниво.

  Што се однесува до звукот, ако другите слушалки на оваа листа звучеа малку вештачки и омекнаа, тоа не е случај. Тие се совршено избалансирани и ги репродуцираат звуците одлично како што се, давајќи поголема автентичност на патеката што ја слушате.

  амазон-купи-копче-3

 6. БЕЈЕРДИНАМСКИ Т5П – 745,51 американски долари

  Beyerdynamic е уште еден достапен пар премиум слушалки, бренд кој е дефинитивно пионер во светот на квалитетно аудио. Имаат одвојлив кабел, што значи дека може да се користат како жични или Bluetooth слушалки, што ги гледаме како плус.

  БЕЈЕРДИНАМСКИ Т5П

  БЕЈЕРДИНАМСКИ Т5П

  T5P е класично дизајниран, но со модерен пресврт, и секогаш ќе изгледа убаво и едноставно. Ова им дава драгоцено, квалитетно чувство. Друга работа што ви дава прецизно чувство е 5-годишната гаранција, нешто што ви кажува дека компанијата е сосема уверена во правењето на овие слушалки.

  Звукот што тие го даваат е исклучителен, како што очекувавте од овој бренд, но изолацијата не е совршена. Ова главно се случува затоа што немаат затворен дизајн. Но, верувајте ни, откако ќе започне музиката, нема да можете да се фокусирате на сè друго околу вас.

  амазон-купи-копче-3

Овие беа најдобрите високи слушалки на пазарот денес, од брендовите на кои им веруваме и кои се најдобрите во она што го прават. Како и да е, има повеќе слушалки. Затоа, препорачуваме пред да купите пар, да утврдите какви ритами ви се потребни.

Ако ја цените удобноста и сакате да бидете ослободени од сите жици и збунетост што доаѓа со нив, предлагаме да го проверите нашиот список на Најдобри слушалки со Bluetooth. Или, можеби, вие сте на буџет, а вие исто така сакате мали слушалки, едвај видливинаместо големо оружје да покриете половина од главата. Ве охрабруваме да го направите вашето истражување и да изберете што е соодветно за вас!

Што прашуваат другите луѓе

Што треба да барате при купување пар слушалки со висока моќност?

Најважните работи што ги сметаме за критериуми пред купување на производ се должина на батеријата, Неговата издржливост и целокупниот век на траење на батеријата. ако се безжични или не, начинот на кој тие се конструиран,набуџет Имаме на располагање, како и функции за звучна изолација доколку се достапни.

Зошто треба да купите пар слушалки со висока големина, а не ефтина?

Па, тоа главно се должи на квалитетот на градење и врвниот звук што тие го даваат. Откако ќе пробате премиум пар, никогаш повеќе не можете да ги користите старите слушалки. Можете да продолжите да продолжувате без да бидете уморни или да чувствувате чудни болки, а јачината и автентичноста на звукот драматично се зголемуваат.

Кои врвни слушалки се најдобри?

Сите тие се неверојатно добри во она што го прават, но ако требаше да избереме, ќе го одбереме Hifiman HE-1000, затоа што тие се резултат на долгогодишно судење и грешки сè додека не стигнат до совршенство. на овие пар слушалки.

Поврзано: Најдобрите слушалки, слушалки и слушалки за Android на пазарот


Слушалки со висока употреба – Дајте му музика ново значење

Без разлика дали сте аудиофил, или не, сигурно ќе го цените квалитетот и автентичноста што овие слушалки ќе им ги дадат на музиката што ја слушате. Значи, без оглед какви се вашите стандарди и што барате, вие сигурно ќе го најдете тоа што ви треба на нашата листа. Сепак, ве охрабруваме да направите сопствено истражување и јасно да откриете какви се вашите очекувања со неколку слушалки.

Па, какви слушалки имате? Какво е вашето искуство со нив? Известете ги во коментарите подолу!