7 апликации кои ќе ви помогнат да останете прилагодени до 2020 година

7 Aplikasi Yang Akan Membantu Anda Tetap Bugar pada tahun 2020

Се вклопуваат во текот на 2020 година во умот на многу луѓе. Ова може да биде тешка задача што треба да ја направите ако сте загрижени за исхраната или наоѓање на соодветна салата. Или дури и најдете време да одите во теретана или јога студио.

Иако вежбањето со други луѓе на истата патека е добро, не е секогаш можно да се влезе во нашиот расположен распоред. Апликацијата за мобилно здравје и фитнес е одлична алатка што ја користите за вежбање дома или додека патувате. Можете да го прилагодите удобно во вашите денови и лесно да работите кон вашите цели. Тие сè уште нудат иста одговорност како личен тренер или партнер за обука, но без да запознаат некого. Еве седум апликации кои ќе ви помогнат во остварувањето на вашите здравствени цели до 2020 година.

1. Добротворните милји прави да се преселите

Добротворна организација Мајлс е исклучителна апликација за обука која обезбедува различни видови мотивација. За многу луѓе, тие само треба да започнат со одење. Други можеби се надоградуваат на велосипеди и одат. Можете лесно да достигнете милји со само 30 минути до еден час на ден. Оваа бесплатна апликација работи со компании кои ќе донираат неколку центи за секоја милја по која минувате, трчате или велосипед. Можете да изберете добротворна организација за да ја примите донацијата. Што може да биде подобар мотиватор отколку да им помогнете на другите кога се грижите за себе?

Дополнителни белешки за одење, трчање и возење велосипед; болки во мускулите. Нормално е да се разболат после многу вежби и за некои луѓе, ова може да ги попречи нивните напори. Особено ако претежно не се движите пред оваа нова промена во животниот стил. CBD масло е ефикасна алатка за употреба по кој било вид вежба за болки во мускулите. Ти можеш прочитајте повеќе за CBD овде.

2. Ном е твојот сè-во-еден

Ако сакате помош со сите аспекти да бидете поволни и поздрави, Ном е вашиот едношалтерски центар. Тие обезбедуваат дневна содржина на интеракција за да ве заинтересираат. Getе добиете тренер за лична цел да остане во контакт и да ве поддржува.

Што е најважно, дали ве учат психолошки трикови што ви требаат за да ја редефинирате вашата врска со храната. Noom чини околу 60 долари месечно (некои месечни пакувања се повисоки) или 199 долари годишно. Сметајте дека е инвестиција во вашето здравје и благосостојба.

3. 8Погоден е личен план

Дали сте некој на кој му требате многу упатства, упатства и потсетници? Ако е така, 8Fit е најдобрата апликација за вас. Startе започнете со избирање дестинација; се вклопуваат, губат телесната тежина или градат мускули. Оттаму ви помага да разоткриете некои специфики за вашите цели. Го разгледува вашиот животен стил при изборот на најдобриот план за вас.

Потоа можете да изберете видео за вежбање, да направите план за оброк, па дури и да направите список за купување. Постои бесплатна верзија на ограничена апликација. Ова е одличен начин да го тестирате и да видите дали уживате во него. Ако одлучите да купите пакет, тие се движат од месечно до годишно. Во моментов, може да очекувате да платите 19,99 $ – 59,99 долари.

4. Седум минути вежба

Ако сте зафатена личност, кратка вежба може да биде она што ви е потребно за да ја започнете вашата цел. Nsонсон и nsонсон излегоа со оваа бесплатна апликација и се здобија со популарност кај многу луѓе.

Секој потег е демонстриран за вас и имате 30 секунди за да ја завршите задачата. За седум минути, ќе добиете добар тренинг и ќе имате уште време за другите одговорности.

5. Соодветно радио за подобра инспирација

Многу луѓе ги користат Пандора и Spotify за да создадат свои листи за репродукција за спорт. Fit Radio се издвојува нудејќи тренер кој ве охрабрува да ја зголемите брзината кога ќе започнете да трескате. Сите плејлисти се базираат на различни типови вежби; тежина, трчање, неблагодарна работа, итн. Некои плејлисти водеа вежба со музика.

Fit Radio нуди бесплатна верзија со ограничен пристап до неколку плејлисти. Ако одберете да ја купите апликацијата, тоа е 27,99 $ по четвртина или 99,99 $ годишно за премиум пристап.

6. Форте за групна вежба атмосфера

Еден од најголемите мотиватори за многу луѓе е групна вежба. Постои утеха во познавањето на другите луѓе кои работат кон истата цел. За зафатените луѓе, ова може да биде пречка. Треба да одите во теретана и да најдете групни вежби по ваш избор кога ќе бидете стрес. Форте нуди едноставно решение за овој проблем. Со Форте, можете да пристапите на обука директно од дома и да се приклучите на групите.

Ако се грижите за некој што ве видел или ве чул, не треба да го сторите тоа. Иако можете да видите и да слушнете сè што вели инструкторот, никој од часот не може да ве чуе. Бидете внимателни затоа што на некои класи ќе им треба опрема што ќе ја користите за време на праксата.

Некои бараат само душеци, други може да бараат бесплатни тегови или статички велосипеди. Постои бесплатна опција во апликацијата наречена Practice Squad. Бесплатната опција ви овозможува пристап до една бесплатна класа месечно. Можете барем да го испробате и да видите дали ви се допаѓа пред да инвестирате во друг план. Платените пакети се движат од 39 до 288 долари.

7. Лифес за подобра исхрана

Со сите опции за вежбање, мора да обрнете внимание на она што го ставате во вашето тело. Lifesum е апликација за броење калории за да ви помогне да научите како подобро да управувате со внесот. Гледањето калории исто така може да ве научи да направите подобри избори за храна.

Ги внесувате своите цели и врз основа на тие цели, тоа ќе ви даде калории рамнотежа за секој ден. Ако сте фрустрирани од идејата за јадење, има многу предлози за храна што оваа апликација може да ви ги понуди. Постои бесплатна верзија, но ограничена е во нејзината понуда. Платената верзија ќе чини 14,99 $ – 30,99 долари. Ова е добра инвестиција за поддршка на вашите напори за обука.

Се надеваме дека оваа апликација ви дава доволно инспирација да ја испробате и да видите кои функционираат најдобро за вас и вашиот животен стил. Додека апликацијата служи за да ве мотивира, замолете ги вашите пријатели да станат партнери за одговорност. Можете да се проверувате едни со други секој месец преку текст или директна порака. Тоа дополнително ќе ги поддржи вашите напори и ќе има што да очекуваме.

Обелоденување: Ова е спонзориран пост, ние бевме компензирани за објавување на овој напис на нашата веб-страница.

Обелоденување: Како партнер на Амазон, добивам од набавки што се квалификуваат. Комисијата помага да го задржите остатокот од мојата содржина бесплатно, затоа благодарам!