8 совети за брзи Drifters за победа во сите трки!

8 tips Drifters Cepat untuk menang di semua balapan!

Лебдат брзини е нова игра од компанијата Гарена, креатор Бесплатни противпожарни апарати. Во оваа игра со автомобили, ќе се натпреварувате во трка од 8 тркачи, и секој од нив ќе паничи, целосно ќе лета. Без разлика дали играте многу игри со автомобили или не, сите треба да знаеме совети кои ни помагаат да победиме.

Може да играте во режими со предмети, во најчистиот стил Марио Карт, или во едноставна трка каде што најбрзиот победи, меѓу другите варијанти. Постојат многу автомобили, кола и начини да имаат корист од играта. Ако сакате да знаете како да успеете на секоја трка, следете ги овие 8 совети Лебдат брзини!

1. Конфигурирајте ги контролите според вашиот стил

Првиот чекор што мора да го преземете Лебдат брзини е да ја конфигурирате контролата. Сите се запознаени со еден или друг начин да возат автомобил, така што ова е важен чекор. Во менито со опции, под “Контроли”, можете да ги прилагодите овие контроли за да одговараат на вашиот стил.

Ако играте на мобилен телефон или таблет, изберете еден од трите режими прикажани на сликата. Откако ќе изберете, притиснете го копчето “Set / Set” на поместете или заменете ги позициите на копчето. Ако играте во емулатор, исто така ви помага да се конфигурирате удобно, затоа што ќе добиете важни копчиња на екранот.

Следно, постојат две важни опции во Лебдат брзини: Копче за сопирање и Автоматско мини засилување. Сепак, треба да го активирате копчето за сопирање избегнувајте да го користите во трки. Во оваа игра, брзината победи! Во однос на мини автоматскиот засилувач, деактивирајте го. Дури и ако треба да платите однапред, најдобро е да научите да го користите рачно. Наставникот знае кога да користи подобрувачи!

2. Знајте го колото и набудувајте го минимумот

Drifters за брзина: познајте го колото и видете минимал

Ако сакате да бидете најуспешен тркач Лебдат брзини, одвојте време да го дознаете колото. Постојат различни добри мапи, со различни рампи, криви и турбо. Треба да обрнете внимание на првите неколку пати што патувате на ова коло, за да го усовршите времето во секоја рунда.

Кога за прв пат го играте колото, погледнете во минимум. Ова ќе ви каже кога ќе се приближи кривата и каде е одредено турбо или пречка на картата. Покрај тоа, minimap е исто така корисен за познавање на положбата на играчи кои секогаш се близу до вас. Ако видите противник зад вас, можете да го блокирате патот!

Кога го повторувате истото коло, побарајте начини да го скратите времето секој круг. Секогаш можете да го подобрите начинот на кој ја земате секоја крива и да пронајдете на која страна од патот сакате да возите. Има скокови со турбо што влечат многу, но тоа не е секогаш најдобриот начин!

Исто така, можете да видите совети за секое коло во менито за обука.

3. Користете додатоци, нитро и лизгање

Брзи движења: користете турбо, нитро и лизгање

Во првите часови на играње, можеби ќе заборавите да користите додатоци, нитро и лизгање. Еден од нив се фокусира на возење, навикнување на контрола и да избегне паѓање во wallsидови или противници. Не кажувај збогум! Оваа игра ви дава моќни алатки за да се кренете победник на секоја трка и да бидете удобно користејќи ја.

За да започнете, додатоците можат да се активираат во следниве прилики:

 • На почетокот на трката, во форма на почетни импулси;
 • Кога скокате;
 • По слетувањето по скокањето;
 • По лизгање; и
 • По уште едно мини турбо, ако се лизнете два ланец.

Причината зошто препорачуваме да ги оневозможите автоматските засилувачи е тоа што скоро секогаш е подобро Почекајте половина секунда пред да го користите. Одвојте кратко време за да го поставите вашиот автомобил правилно во вистинската насока, а потоа удрете го во турбо. Ако не, ќе го погодиш wallидот!

Сепак, не очекувајте многу да користите подобрувачи, бидејќи по две секунди ќе исчезне. Истата работа не се случува со нитро, затоа што ќе ја задржите цело време додека не ја користите. Може да се разбудите две нитро оптоварувања, и тие ви даваат ист бонус за брзина како турбо коло.

Ова е најдобрата состојба за користење на нитро:

 • Кога трчате долго;
 • Пред, после или помеѓу два дополнителни уреди;
 • За враќање на брзината по несреќа; и
 • Скокање и достигнување на недостижни места со нормална брзина.

Конечно, важно е да научите да се лизнете. Искористете ја секоја крива за да летате на асфалтот, да добиете подобрувачи и да акумулирате енергија за да добиете нитро. Опаѓањето е клучот за Лебдат брзини, толку многу што е корисно да се направи дури и во права линија. Не ја потценувајте моќта на лизгање!

4. Активирајте ја предметата во вистинско време

Drifters за брзина: активирајте ги предметите во вистинското време

Ако сте играч кој сака Марио Карт, Тркачки тим и слично, твоето ќе биде во режимите „Соло објект“ и „предмет објект“. Во Solitaire, ќе се борите со други тркачи во крвава битка што нема да заврши сè додека не ја преминете финишот. Во Тим, ќе играте во 3 против 3, а првиот што ќе го заврши ќе победи за целиот свој тим. Во овој режим, ќе разградите кутии со ставки за да добиете проектили, штитови, итн.

И во двата модалитети, препорачуваме да го видите делот обележан лево, погоре на сликата. Да ти кажам за кога ќе те нападнат и какви предмети има вашиот партнер од трката. Кога добивате ставка, не користете го веднаш. Бидете трпеливи Понекогаш е подобро да возвраќате отколку да бидете првиот што ќе погоди.

Исто така е добро да почекате други причини. Предмети како торнада или банани најдобро се користат на тесен простор. Колку е поефикасно грмотевици, толку е полоша и вашата позиција, затоа што ќе ги погоди сите противници се твои пред тебе. И ако добиете штит, можете да го користите за себе или да му го дадете на вашиот партнер. За да го направите ова, треба само да го влечете штитот кон предвидениот партнер! Можете да го видите на десната страна на сликата.

Конечно, трик за овој режим: ако се лизнете помеѓу две кутии со предмети или внесете страни, многу е веројатно дека ќе добиете две предмети во исто време. Тоа ќе ви даде непосредна корист!

5. Играјте на режимите за кампања и обука

Брзи Drifters: игра режим на кампања

Двата режима се пристапуваат од главното мени, со притискање на копчињата “Воз” и “Кампања”. Тие се совршен модалитет за обука и вежбање Лебдат брзини. И во кампањи и обука, играта ќе бара од вас да ги исполните барањата или да извршите специјални техники за да ја завршите фазата на 100%.

Треба да поминете време на режим на обука, затоа што ова ќе ви каже за додатоци, нитро и лизгање. Дури и ако сте ги завршиле овие фази, корисно е да се враќате од време на време вежбајте и совладувајте ги сите техники. Покрај тоа, секој пат кога ќе завршите обука, ќе добиете ваучер како подарок. Тоа ќе ви помогне да купите автомобил.

Тој режим на кампањаОсвен добивање искуство, ваучери и злато, ова е најдобро место за тоа знај го колото. Можете да ги повторите додека не ви биде здодевно, и тие се совршено опкружување за учење без страв од губење на луѓето. Не двоумете се да поминете неколку дена играјќи на овој начин, бидејќи тоа ќе ви помогне да се подготвите за трката на линија.

6. Изберете го вашиот идеален автомобил и подобрете го

Drifters за брзина: изберете го вашиот идеален автомобил

Влегуваат многу автомобили Лебдат брзини Можете да победите или купите. Во принцип, најлесните за добивање се оние од класите Б и Ц. Во секој случај, постои една работа што мора да ја разјасните: ниту еден автомобил не е ист како другите. Затоа, не е добра идеја да купите било кој автомобил само затоа што изгледа убаво, но мора да ги земете предвид неговите уникатни атрибути и карактеристики, доколку имате еден.

Атрибутите се следниве:

 • Судир – судир: моќ на судир на автомобил. Колку е поголем атрибутот, толку е полесно да ги раздвојувате противниците со судир и колку е потешко да ве одвратат.
 • Забрзување – забрзување: потребно време за автомобилот да достигне максимална брзина. Кога е повисоко, прво ќе ја достигнете таа брзина.
 • N-резервоар – нитро резервоар или N-резервоар: максимална брзина дадена од нитро и времетраење. Колку е повисоко, толку посилно ќе биде нитро.
 • Одете наоколу: леснотија на вртење со возила без лизгање. Колку е повисоко, полесно.
 • Трдер – пропелер: максимална брзина без турбо или нитро. Колку е повисок, толку побрз ќе биде автомобилот.
 • Лебдат – Лебдат: леснотија во лизгање со автомобил. И покрај тоа што е повисок, ќе се лизне подобро и ќе ви даде повеќе енергија за да добиете нитро.

Во зависност од вашиот стил на возење, ќе барате автомобили кои имаат атрибути што можете подобро да ги искористите. На пример, оној со многу скокање е бескорисен ако не го користите често во трки. Одвојте време да го испитате секој автомобил Лебдат брзини додека не ги пронајдете луѓето што се идеални за вас.

Последниот дета detail за автомобилите е класата А има уникатни карактеристики. Меѓу другото, се зголемуваат лизгањето, мини и азотните засилувачи. Покрај тоа, секој автомобил може да се надогради со копчето “Мод”. За да го направите ова, ќе ви требаат поени за технологија, што може да се постигне со завршување на мисии и освојување на трки.

На кратко, изберете го вашиот омилен автомобил и третирајте го со поправки. Претворете го вашиот автомобил во најмоќниот во играта!

7. Поставете ги своите вештини и обучете го вашето домашно милениче

Drifters за брзина: поставете ги своите вештини и обучете го вашето домашно милениче

Кога ќе достигнете ниво 10 на сметката на Лебдат брзини, Вие ќе имате пристап до домашни миленици и способности на вашиот карактер. Се разбира, за да отклучите вештина, прво мора надминување на лиценцата во режим на обука.

Откако ќе имате вештини и домашни миленици, обидете се да потрошите злато и ваучери за да го подобрите. И двајцата ќе ви помогнат во изведбата на трката, затоа што ќе ве направат побрзо, ќе ги зголемите засилувањата и многу повеќе. Сепак, постојат јасни разлики помеѓу вештините и домашните миленици.

Од една страна, вештините се како пасивни подобрувања на вашиот карактер. Со други зборови, подобрувањето дадено од вештини е постојан. Затоа, ова е добра инвестиција. Од друга страна, миленичињата исто така ви даваат зголемување, но има јасни граници: за еден вид раса, можете да земете само едно милениче.

Постојат три начини за опремување на домашно милениче:

 • Само за трка со брзина.
 • Само за Трка на објекти.
 • За сите трки.

Ако опремите домашно милениче само за еден вид раса, можете да имате две различни миленичиња. Ако не, ќе имате исто милениче за сите раси Лебдат брзини. Изберете добро кој ќе го комплетирате и подобрите и проверете дали одговара на вашиот стил на возење.

8. Комплетни мисии, настани и трофеи

Speed ​​Drifters: комплетни мисии, настани и трофеи

Последниот совет е потсетник за секој играч Лебдат брзини: Поврзете се секој ден! Внесувањето во игра честопати ќе ви даде бонуси во форма на злато, ваучери, искуство, поени за технологија, итн. Ајде, многу награди! Важно е да се разгледаат дневната и главната мисија, да се добијат сите можни награди.

Обрнувањето внимание на мисиите, настаните и трофеите ќе ви помогне да патувате до бесплатна содржина. Тоа значи да имате повеќе автомобили, подобри вештини, обучени миленичиња и ликови кои се облекуваат во стил.

Еве совети Лебдат брзини да успееме во натпреварот! Прицврстете го безбедносниот ремен, притиснете нитро и со среќа!