9 најдобри бесплатни и бесплатни апликации за учење гитара …

9 најдобри бесплатни и бесплатни апликации за учење гитара ...

Дали сакате да научите гитара, но немате време да поминете на часови по музика? Или веќе имате некои основни тактики за свирење на гитара и сакате да научите повеќе со детални лекции. Без оглед на состојбата, но заради зафатен распоред, немаме многу време да ја следиме нашата страст поминувајќи часови на часови по музика, наместо тоа, ако сте тинејџерка. Но, денес, има толку многу апликации достапни за сите да научат што сакаат да учат во удобност, без тоа да можат експлицитно да излезат и да плаќаат за лекции.
Апликации за учење на гитара со Android Ајде да ги разгледаме апликациите споменати подолу и да го пробаме оној што одговара на вашето темпо и очекувања:

Најдобрите бесплатни апликации со Android за да научите гитара

1. Лекции по видео за гитара ABC

Како што подразбира и неговото име, оваа апликација ќе ви помогне да ги научите сите основи за да ги унапредувате тактиките за гитара преку видео лекции. Станува збор за високо оценета апликација и затоа е на врвот на листата. Лекциите за гитара се од професионални наставници за да ви помогнат да научите како да ја нагодувате вашата гитара, како да читате музика со листови, акорди и да изберете модели за играње. Песните се вклучени за да ви овозможи да го синхронизирате вашето учење со познати песни за лесно учење. Оваа апликација содржи целосни печатени белешки за почетници за брзо и лесно учење.

Погледнете исто така: – 10 најдобри програми за создавање ритам за да создадете своја музика
Не е само за почетник, туку дури и експерти можат да истражуваат длабински лекции на напредно ниво. Неговата премија верзија обезбедува целосен четирикратен курс и пристап до форуми, додека бесплатната верзија има пет видеа за да научите од основни до напредни, вклучително и неколку главни жанрови.

2. Гитара

Станува збор за апликација која содржи видео лекции што ги учи славниот и талентиран гитарист Чандреш Кудва. Затоа, тоа е многу ефикасна апликација за почетници или посредници да учат гитара. За почетник, тој содржи основни лекции кои даваат детали за акорди и за тоа како да ги усогласувате акордите. Исто така, вклучува часови по блуз и лигато на легатато

3. Лекции за гитара од GuitarTricks

Друга фантастична апликација за корисниците на Android да научат разни лекции за гитара со леснотија. Содржи различни стилови кои се движат од блуз, земја, џез, метал, рок, акустична и класична. Хуе !! Значи, тоа е апликација, стоп за да научите разни жанрови.

Тој е разновиден во своите лекции од основно до напредно ниво и затоа е погоден и за почетници и за експерти. Според корисниците, тие откриле дека оваа апликација е одлична за учење исто толку за гитара и мравка, колку што било краткотрајно. Има повеќе од 11.000 лекции и повеќе од 700 песни. Има бесплатна верзија, но нејзината верзија ви овозможува неограничен пристап.

4. Научете да свирите гитара

Не е точно алатка за учење што ве учи преку анимации и не преку длабински лекции. Но, анимациите се лесни за избирање и играње. Ако сте почетник и не знаете како да читате лист музика или акорди за гитара, можете да гледате анимации и да дејствувате соодветно за да свирите гитара. Затоа, оваа апликација може да се користи заедно со вашите други лекции за игри за вежбање. Вклучува 70 лекции на рок, класичен, акустичен жанр, итн.

Погледнете исто така: – VOX преглед, карактеристики и јамка за цени (50% попуст на купон-код)

5. Gibson Learn & Master Guitar

Тој е добитник на наградата Billboard Music App 2010. Има стандарден и традиционален хроматски приемник, табела со акорд и метроном. Оваа апликација вклучува лекции од познатата гибсон за учење и мастер гитара. Значи, ако некогаш сте користеле софтвер за гитара на Гибсон на компјутер, можете да ја пробате апликацијата Android.

Најдобро платени апликации за учење гитара

6. Guitar Classic Pro

Тоа е одличен симулатор за гитара во гитара и за почетници и за стручни гитаристи. Дури и ако имате малку или никакво знаење за акустично свирење, но сепак се чувствувате како да научите да свирите акустична гитара, тогаш оваа апликација мора да се испроба. Откако ќе научите неколку основни лекции, можете да пуштите омилени песни или да пробате да создадете нови мелодии за репродукција.

Оваа апликација има виртуелна гитара за да можете лесно да учите и да свирите дури и кога не поседувате вистинска гитара. Сосема е бесплатно без додатоци, така што нема проблеми. Различни жанрови за учење и игра, вклучително и земја, класичен, акустичен, фолк, итн. со функција за снимање и репродукција.

7. Лекции за гитара

Содржи 16 лекции за музика за да научите и свирите гитара. Може да видите преку анимации како да играат акорди и да ги слушате веќе снимените за да го подобрите вашето чувство за местење на акорд. Тоа е едноставна, но корисна апликација со висок рејтинг на корисници.

8. Лекции за гитара за почетници 2

Не е друга верзија од претходната апликација, но е крајно различна. Лекциите се од познати гитаристи „Франк Грацијано“. Неговата верзија # 1 е за екстремни почетници, па ако ја најдете оваа апликација малку тешко, тогаш прво можете да пробате # 1 верзија на оваа апликација, а потоа да продолжите со својата # 2 верзија. Сепак, таа е погодна за почетници и посредници. Вклучува 41 лекција за лесно учење со секое прогресивно ниво или лекција и 82 неверојатни видеа за гледање. Вашите видеа брзо се преземаат, но одат преку Wi-Fi.

Погледнете исто така: – Топ 8 Најдобар софтвер за промена на гласот за Skype

9. Интернационални акорди во гитара

Тоа е одлична апликација да научите сè за свирење гитара акорди на експресивен и детален начин. Вклучува 447 различни акорди што можат лесно да се пренесат на кој било клуч со влечење белешки на екранот, правејќи голема колекција од 5300 акорди. Содржи неколку уникатни карактеристики како „Отвори жици на бравите“, „Карактеристики на карактеристиките“. Бавната репродукција на акордите помага при детално учење. Таа ја има функцијата за избор на рачна белешка со едноставно притискање на белешките на екранот.

Крајни линии

Тоа е тоа, за сега, момчиња. Се надевам дека горенаведената листа ќе ви помогне да ја пронајдете соодветната апликација за учење гитара. Инсталирајте го омиленото и истражувајте во основното учење за да ги унапредите тактиките за учење на гитара, а потоа пуштете раскошни мелодии и песни и оставете одличен впечаток на другите или навистина можете да ги испробате овие инструменти!