ActionDash за Android: Еве ја дигиталната благосостојба на Google за сите

ActionDash за Android: Еве ја дигиталната благосостојба на Google за сите

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Како поминуваме време на паметен телефон? Апликацијата ActionDash ни кажува, алтернатива за Дигиталната благосостојба на Google, која сепак беше ограничена само на Google Pixels и Android One

ActionDash за Android: Еве ја дигиталната благосостојба на Google за сите

Дигитална благосостојба од Гугл е нова апликација која ви овозможува да знаете многу аспекти насекојдневна употреба на нашиот паметен телефон со времиња, податоци, статистика, пристапи, апликации и многу повеќе. Штета е апликацијата Дигитална благосостојба достапно само за паметни телефони Google Pixel и Андроид Еден засновано на Android 9 Pie и не за сите уреди.

Но, инвеститорот доаѓа на наша помош Крис Лејси, познат по создавање на фрлачот Активен фрлач, кој ја разви апликацијата АкцијаДаш, што ви овозможува да имате многу податоци на нашиот паметен телефон под контрола системски апликации, сесии за употреба, неделни медиуми и многу повеќе со убава графика, каде што е достапна и убава темна тема.

Ако се грижите за тоа приватност, авторот увери дека податоците ќе остане локално на паметниот телефон, без да биде испратен до никого.

Карактеристики

  • Работи на сите уреди со Android Lollipop и подоцна
  • Темна тема
  • Известување за извештај за дневна употреба
  • Детална статистика за отклучување на уредот и должина на сесијата
  • Конфигурирајте го „почетокот на денот“ да биде 3 часот наутро (корисно за ноќни бувови)
  • Опции за вклучување на апликации како што се Pixel Launcher и апликацијата Digital Wellbeing во статистиката за употреба (што самата дигитална благосостојба ја крие)

На кратко, убава апликација за преземање во лет иако платената верзија чини добро 5 евра, цена според мене не е оправдана, во бесплатната верзија сеуште можеме да добиеме многу статистички податоци на нашиот паметен телефон.

Преземете ActionDash

АкцијаДаш таа работи дури и без да инсталирате Action Launcher и е достапна бесплатно на Google Play Store, за сите уреди што ги имаат барем Android 5 Lollipopсо кликнување на следниот линк:

Преземете го АПК ActionDash: Помошник за дигитална благосостојба и време на екранот

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!