Adobe Photoshop Lightroom CC Full 4.4.1 Апл Отклучен за Android

Adobe Photoshop Lightroom CC Full 4.4.1 Апл Отклучен за Android

Adobe Photoshop Lightroom CC е игра со фотографии за преземање на најновата верзија на Android Adobe Photoshop Lightroom CC Целосно отклучено apk за Android од revdl со директна врска

Снимајте неверојатни фотографии од каде било.

Adobe Photoshop Lightroom CC за мобилни уреди е бесплатна апликација која ви дава моќно и лесно решение за снимање, уредување и споделување на вашите фотографии. И можете да ја надградите за да добиете одлични карактеристики кои ви овозможуваат прецизна контрола со лесен пристап до сите ваши уреди – мобилни, десктоп и веб.

Снимање • Со режимот за професионално фотографирање на Lightroom CC, никогаш нема да пропуштите снимка и да извлечете максимум од камерата на вашиот телефон. • Снимајте во суров формат DNG за поголема креативна контрола. • Користете го режимот High Dynamic Range (HDR) за автоматски да го проширите опсегот на изложеност, овозможувајќи ви да ги снимите најсветлите и најтемните тонови и да ја рекреирате сцената точно како што сте виделе. • Применете ја магијата на Фотошоп со пет специјално формулирани мемории, овозможувајќи ви да го видите ефектот додека го користите ефектот. Снимам, и добро го прилагодувам ефектот подоцна. Не-деструктивно уредување ви овозможува секогаш да се враќате во оригиналот. *

Уредување • Уредете ги фотографиите во секунди со алатки кои се движат од едноставни претходно наместени допири до моќни прилагодувања и напредни поправки. • Направете напредни уредувања со кривата на тон за промена на бојата, изложеноста, нијансата и контрастот. • Лесно уредувајте големи албуми и добијте ја конзистентноста со копирање на вашите омилени уредувања на фотографии. • Селективно прилагодете кој било дел од фотографијата со прстот или моливчето за да примените додатоци прецизно. (премиум функција)

Организирајте • Организирајте и управувајте со вашите фотографии со алатки како оценки од starвезди и знамиња • Пребарувајте со леснотија. Adobe Sensei ја користи моќта на вештачката интелигенција за автоматски да ги означува вашите фотографии врз основа на тоа што содржат и каде се направени. (премиум функција)

Зачувајте • Користете Adobe Creative Cloud за да направите резервна копија на вашите оригинални фотографии и пристап до нив на други уреди, како и преку Lightroom CC на Интернет (одлична функција) • Вклучете го Auto Add за автоматско внесување и синхронизација на вашите фотографии со Adobe Creative Cloud (одлична функција)

Споделете • Споделете фотографии на Инстаграм, Фејсбук, Твитер, Фликр и многу повеќе со хаштагот # светилник. • Веб галериите на светлината CC ви овозможуваат лесно да ги прикажувате вашите фотографии на Интернет. Уредите се синхронизираат беспрекорно, така што сите промени што ги правите се секогаш ажурирани. (премиум функција)

* Однапред поставени слики бараат OpenGL ES 3.0, а потоа поддршка. Камерата во апликацијата е компатибилна со паметните телефони со Android ** Во согласност со строгите барања на Adobe за квалитет и стабилност на производот, суровиот целосен режим за снимање со HDR во моментов поддржува уреди што содржат напредна обработка и меморија , вклучувајќи ги и Samsung S7, S7 Edge, S8, S8 +, Note 8, Google Pixel и Pixel XL.

Adobe Photoshop Lightroom CC

Adobe Photoshop Lightroom CC

Adobe Photoshop Lightroom CC

Adobe Photoshop Lightroom CC

Adobe Photoshop Lightroom CC

Adobe Photoshop Lightroom CC