Albdroid IPTV 1.1.6: Додатокот на Kodi се ажурира за да гледа бесплатно телевизија

https://techiemoe.com/wp-content/uploads/2020/07/Albdroid-IPTV-116-Додатокот-на-Kodi-се-ажурира-за-да.jpeg

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Albdroid IPTV 1.1.6: Додатокот на Kodi се ажурира за да гледа бесплатно телевизија

Albdroid IPTV ви овозможува лесно да гледате стриминг на сателитска телевизија бесплатно. Преземете го ZIP Albdroid 1.1.6.

Албдоид IPTV, фантастичен додаток за Kodi каде да се види фудбал, Серија А и ЛШ, Формула 1, Мото ГП и цела телевизија со италијански ТВ канали удобно седено од дневната соба дома се ажурира на верзијата 1.1.6, еве како да ја инсталирате.

Во оваа статија ќе видиме како да ја инсталирате верзијата 1.1.6 на Albdroid IPTV на Kodi.

Albdroid IPTV е додаток за Kodi која содржи неверојатна количина на врски, поделени по земја и која ви овозможува да гледате Небото, целиот спорт, Серија А, фудбалот, Формула 1, но исто така и Мото ГП и сите италијански дигитални копнени ТВ канали за бесплатно проследување.

Како да ја инсталирате верзијата со Алброид 1.1.6

 • Деинсталирајте ја претходната верзија на Албдорид
 • Започнете со Коди, нагоре Систем и кликнете на Управување со датотеки
 • Двоен клик на Додадете извор
 • Кликнете на
 • Внесете ја адресата http://tv.dance.al/Albdroid-IPTV/ и кликнете на Направено
 • Преименувајте го новиот извор како што сакате (на пример можете да го наречете Албдорид)
 • Вратете се во домот на Kodi и кликнете на System / Додаток / Инсталирајте од поштенска датотека / Albdroid / Addons
 • ЗАБЕЛЕШКА: Вие исто така мора да ги инсталирате и двете Fm4Tester (ОВДЕ НАШИОТ Упатство) тоа F4mProxy (Прво инсталирајте F4mproxy). Алтернативно, можете да го инсталирате овој IPTV додаток: како да ги решите грешките и проблемите со Kodi со алатката за одржување и потоа можете да ги инсталирате од таму.
 • Побарајте ја датотеката сега TRC4.Albdroid-IPTV.AL и кликнете на датотеката за пошта внатре
 • Почекајте го известувањето за потврда и вратете се во домот на Kodi
 • Albdroid IPTV сега е инсталиран и достапен во делот ВИДЕО / Додаток на видео за да ја видите верзијата 1.1.6 инсталирана на вашиот Kodi.

Откако ќе заврши инсталацијата, додатокот Албдоид IPTV ќе се појави во делот Видео и за најдете содржина на италијански јазик мора да кликнете на предметот MIXED IPTV SAT и изберете ја својата земја.

Еве ги сите наши написи на ИПТВ и КОДИ.

 • ТВ серии | Halluc: бесплатни филмови и ТВ серии на Kodi. Алтернативно обидете се со ова: Поточно на барање PureITA: бесплатно стриминг филмови и ТВ серии
 • МОВИЕ | Погледнете Стриминг филмови на италијански јазик на Kodi
 • Спортски настани и спортови | ако сте почетници со Kodi и не знаеш како да инсталирате додатоци или едноставно не сакате да губите време да ги инсталирате,обидете се со оваа изменета верзија на Kodi, кој ги вклучува сите најдобри додатоци за да гледате фудбал и спорт во живо во живо бесплатно: FreeTelly: верзија на Kodi со најдобри инсталирани додатоци кои веќе се инсталирани. Со преземање на оваа програма, ќе имате сè веќе конфигурирано: едноставно мора да го изберете каналот или играта да гледате бесплатно во живо и да се чувствувате удобно на троседот, уживајќи во емисијата!
 • Спортски настани и спортови | како алтернатива на програмата споменато погоре, можете да ја пробате оваа градба на Коди, тоа е, изменета верзија на Kodi со многу додатоци веќе инсталирани. Во споредба со FreeTelly, сепак, графиката на Kodi целосно се менува, што е искривена и станува скоро непрепознатлива: Ares Build: најдобар обичај Изградба за Kodi | Упатства за IPTV
 • СПОРТСКИ НАСТАНИ И СПОРТ + ДИГИТАЛНИ ТЕРЕСТАРИ И САТЕЛИТЕ ТВ | ако наместо, наместо додатоци, претпочитате да користите XML-датотеки, обидете се да го прочитате овој напис: Најдобрите Скрипти XML за LivestreamsPro во една статија IPTV Kodi
 • Спортски настани и спортови | за гледајте спортски стриминг со KodiКако и да е, предлагам да пробате некои од најдобрите додатоци што ги собравме во овој напис: Најдобри додатоци за да го гледате Sport streaming бесплатно на Kodi…
 • СПОРТСКИ НАСТАНИ И СПОРТ + ДИГИТАЛНИ ТЕРЕСТАРИ И САТЕЛИТЕ ТВ | ако сакаш гледајте бесплатен пренос на сателитски ТВ (IPTV) без претплата и користење на Kodi, можете да го прочитате овој напис: SkyWord: бесплатна стриминг сателитска телевизија на Kodi | Упатства за IPTV. Алтернативно: ЛОГАН ТВ: слободна стриминг сателитска телевизија на Коди | Водичи …
 • СПОРТСКИ НАСТАНИ И СПОРТ | Додаток што едноставно МОРА да биде присутен на вашиот Kodi, е веројатно еден од најдобрите да ги гледате сите спортски стриминг бесплатно: ZemTV.com: целиот спортски стриминг бесплатно на Kodi
 • СПОРТСКИ НАСТАНИ И СПОРТ | Како и претходниот, ова е исто така додаток што едноставно МОРА да биде присутен на вашиот Kodi, веројатно е еден од најдобрите да ги гледате сите спортски текови бесплатно: Дали го користите Kodi? Апсолутно мора да го инсталирате SportsDevil за да го видите спортот!
 • СПОРТСКИ НАСТАНИ И СПОРТ + ДИГИТАЛНИ ТЕРЕСТАРИ И САТЕЛИТЕ ТВ | Како и со изградбата што споменавме порано во однос на спортот, овој е веќе многу комплетен и супер ажуриран. Сосема ќе го трансформира вашиот Kodi, но внатре веќе ги содржи сите најважни додатоци и скрипти за да гледате сè бесплатно во стриминг. И, за разлика од другите, тоа е италијански, па затоа ќе ви овозможи да ги гледате сите италијански канали во живо. Willе имате достапно пренесување на филмови, ТВ серии, фудбалски натпревари, спортски настани, Формула 1, MotoGP, но и канали на дигитална и сателитска италијанска телевизија. Фантастично! KodiMod Build: најдобрата италијанска градба за Kodi | Упатства за IPTV
 • МОВИЕ | Најдобрите додатоци што треба да ги инсталирате на Kodi за да ги видите сите филмови (дури и оние што се објавени во кино) бесплатно во стриминг: Погледнете ги филмовите што се прикажуваат на италијански јазик на Kodi
 • ТВ СЕРИЈА | Најдобрите додатоци што треба да ги инсталирате на Kodi за да гледате бесплатна ТВ серија: Гледајте ја италијанската ТВ серија на Kodi

Дали имаш доволно? Не сеуште? Прочитајте тогаш!

Други решенија за гледање филмови, ТВ серии, IPTV, дигитална копнена телевизија и спортски стриминг бесплатно на Интернет

Секогаш зборуваме стриминг но поопшто и со тоа што ќе се оддалечиме од Коди, ако претпочитате да користите други решенија од Коди да гледа сите стриминг, објавивме и други интересни написи, за кои препорачувам да ги прочитате:

Па, јас би рекол дека завршивме. Мислам дека имате многу материјал на располагање за да гледате сè што е во стриминг бесплатно, така?

Најдобри кожи за прилагодување на Kodi

Ах, скоро заборавив: ако сакате да го прилагодите максимумот Kodi, ви препорачувам да ги испробате овие 2 алтернативни кожи, кои целосно го менуваат интерфејсот. Првиот е навистина убав, мислам дека најдобро. Вториот е убав, но сигурно помалку убав од првиот. Испробајте ги обајцата и одберете го оној што го сакате.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!