Amazfit Stratos 3 е часовник на отворено дизајниран да се справи со Гармин и Суунто

Amazfit Stratos 3 adalah arloji luar ruangan yang dirancang untuk menghadapi Garmin dan Suunto 1

Amazfit Stratos 3 е надворешен часовник дизајниран да се справи со Garmin и Suunto 1

Производителот на Xiaomi Mi Band Huami го лансираше новиот спортски часовник Amazfit Stratos 3, кој ќе биде лансиран надвор од Кина.

Новиот Stratos сеуште станува збор за надворешни авантуристи кои нудат силиконски ленти за дишење и пристоен трансфлексивен екран од 1,34 инчи за да помогнат во видливоста на директна сончева светлина. Исто така, постојат четири физички копчиња кога рацете се пот или сте носеле голем пар нараквици.

Прочитај го ова: Најдобар надворешен часовник GPS

Исто така, тоа е намалено со 5ATM водоотпорен рејтинг, што значи дека може да го донесете до 50 метри вода.

На предната страна од следењето, поддржува 19 режими за спорт, вклучувајќи патеки за трчање и пешачење со GPS на таблата за следење на активноста. Исто така, постои монитор на отчукувањата на срцето на табла и аналитички тренинг базиран на срцева фреквенција, како што се VO2 Max, оптоварување на вежбање и обновување на податоци поддржани од Firstbeat.

Huami исто така ќе понуди одлики на паметни часовници, како што е поддршка за известување, и ова ќе го зголеми работниот век на батеријата. Stratos 3 ќе ви овозможи 14 дена издржливост на батеријата благодарение на системот со двојно јадро, кој разменува паметни часовници помеѓу режимите на нормална и издржливост, без да го исклучува вашиот пристап до основните карактеристики. Исто така, нуди звуци кои се многу слични на режимот Garmin UltraTrac каде ќе можете да ги пратите активностите со GPS од 35 до 70 часа.

Прво е потврдена цената или датумот на издавање. Но, ние замислуваме дека ќе биде околу истата вредност како 200 фунти претходно во сопственост на часовниците Стратос. Тоа ќе го направи на хартија, прифатлива алтернатива на она што го нудат луѓе како Гармин и Суунто во овој ценовен момент.

Го тестиравме оригиналниот Stratos во 2018 година, и бевме импресионирани од спортските следење вештини понудени во тој ценовен момент. Нашата главна поплака е со UI и прилично несмасен софтвер, затоа се надеваме дека ова е нешто што Хуами го упати за последното повторување. Soonе го добиеме времето точно со новиот Amazfit Stratos 3 наскоро да видиме од што е направено.