Amazon Counter: купете на Интернет, подигнете на местото на продажба

Амазонски бројач во Италија

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Amazon Counter: што е тоа, како работи, како да се користи Amazon Counter. Сè што треба да знаете за Counter Amazon: купете на Amazon, соберете во продавница

Амазонски бројач во Италија

Амазон контра активен во Италија: збирка парцели во илјадници продажни места.

Ајде да ги дознаеме сите новости што ги нуди Амазон бројач, што ви овозможува да соберете ги вашите парцели Амазон користење на артикулирана мрежа на продавници.

Контра продажни места на Амазон

Како што се очекуваше, Амазонски бројач е новата услуга Амазон, исто така достапна во Италија која ви овозможува да соберете ги нашите нарачки од Амазон од продавницата.

Убава погодност за сите оние корисници кои секогаш се далеку од дома и тие немаат можност да ги отворат вратите до курирот кој ги доставува производите нарачани на Интернет на Amazon.

Со Counter Amazon едноставно:

  • Нарачајте на Интернет
  • изберете една од продавниците што припаѓаат на колото како точка на испорака
  • одете во продавница и соберете ја нарачката кога сакаме или кога можеме

На овој начин можеме да се збогуваме со неплатените парцели од Амазон на исклучително едноставен и удобен начин.

Но, во Италија кои продавници се потпираат на Amazon Counter?

Каде можеме да ги набавиме производите купени на Amazon да бидат испорачани?

Во моментов во Италија првите партнери избрани од Амазон се Синџири со книги Giunti и точките SisalPay е Фермопоинт.

Секако во наредните месеци ќе пристигнат многу други продажни места што ќе влезе во коло Амазон Контра.

Дознајте повеќе за Amazon Counter во Италија

Превозот на местата за собирање на бројачи е достапен за милиони производи во продажба на Амазон и може да се избере и за нарачки со стандардно време на достава, и за оние што го предвидуваат испорака во еден ден.

Еве како Амазон го коментираше пристигнувањето на оваа новина исто така во Италија:

Среќни сме што нашите клиенти конечно можат да ја искористат оваа услуга на илјадниците достапни места, но немаме намера да застанеме овде. Всушност, веќе се обидуваме да вклучиме нови партнери и сакаме да ја прошириме оваа можност дури и до малите соседски продавници и ланци, така што бизнисите од сите големини можат да имаат корист од проширувањето на мрежата на точки за собирање на бројачи.

Дали плаќате бројач на Amazon? Колку?

СЕ Клиенти на Амазон премиер ќе можат да ја користат услугата без дополнителни трошоци.

Во моментот Не можам да ви ги кажам трошоците за корисниците на „Амазон премиер“.

> ОБЕДИНЕТЕ АМАЗОН ПРЕГЛЕД СЕГА БЕСПЛАТНО 1 месец

Како работи Amazon Counter во Италија?

Операцијата е едноставна и може да се сумира во неколку чекори:

  • Пополнете ја нарачката на Amazon.it или Amazon.co.uk
  • Одете во фазата на плаќање д изберете Контра-точка за подигнување
  • Почекајте известување за е-пошта за пристигнување на пакетот на избраната точка за собирање
  • Е-поштата содржи а часови за отворање на баркод и чување на продавница
  • Да се ​​собере парцелата ќе биде доволно покажете го бар-кодот на персоналот на продавницата што ќе го скенира кодот и ќе ја достави стоката
  • Ќе имате 14 дена да се соберат

Сите многу едноставни, практични и брзи.

Што мислите за Amazon Counter? Дали ќе го користите за вашите нарачки преку Интернет? Известете ги во коментарите на крајот на статијата!

И не заборавајте да проверете ги најдобрите понуди на Амазон кои важат за денес во нашата посветена статија:

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!