Amazon Lockers пристигнуваат во Италија: Како да ги користите

Amazon Lockers пристигнуваат во Италија: Како да ги користите

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Amazon Lockers пристигнуваат во Италија: Како да ги користите

Amazon продолжува да ја проширува својата мрежа од супер брза испорака и во Италија ги официјализира Amazon Lockers. Еве како работат Amazon Lockers и Amazon брзо добиваат парцели

На Амазон Локер тие исто така и официјално пристигнуваат во Италија. на точки за собирање самопослужување веќе користени од други компании како еПрис, тие пристигнуваат во нашата земја и ја прошируваат можноста самостојно да ги соберат своите парцели. Всушност, до сега Amazon Lockers беа достапни во бета фаза, но од денес тие се достапни за сите.

Во пракса, секој пат кога ќе купиме нешто на Амазон, можеме да го вметнеме како адреса за испорака, или физичка адреса, пошта или а Amazon Locker каде самостојно да собереш 24 часа на ден. Сето ова ќе биде можно едноставно со внесување личен код.

Во моментот има вметнато неколку места за собирање во градовите Торино, Милан, Алесандрија, Асти, Новара и во 38 други градови во Ломбардија, Пиемонт и Венето како и да бидат присутни во продавниците на супермаркетите и Унес во У2 и на сервисните станици „Репсол“.

Како се користат бравите на Amazon

За да користите Amazon Lockers, едноставно мора да ја користите класичната постапка за набавка на амазонски производ и да ги следите упатствата при изборот на адреса за дома или канцеларија, пошта или Amazon Locker, каде сами можеме да ја собереме парцелата.

Всушност, откако ќе изберете најблизу до Amazon Locker, ќе добиете еден е-пошта известување со а уникатен код да се користи за собирање со вклучено адреса и часови на отворање на Локерот.

Откако парцелата ќе биде доставена до Локерот, ова е ќе остане внатре три работни дена каде клиентот може да ги наплати своите набавки кога сака. Доколку клиентот не го собере пакетот во рок од 3 работни дена, пакетот ќе се врати во Амазон и клиентот ќе му биде комплетно вратен за купување..

Така, Amazon за еднаш ги следи конкурентите како што се ePrice и DHL кои веќе креираа слични Lockers за собирање на стоката. Се надеваме дека шкафовите растат драматично за да овозможат уште побрза и пофлексибилна достава на парцели.

Водич за користење на Amazon Locker

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!