Amazon Pantry CLOSES: што треба да знаете

Amazon Pantry Chiude

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Се затвора услугата Amazon Pantry: еве што се менува. Збогум Амазон Пантри, но намирниците остануваат на Амазон, без минимални такси. Еве ги сите детали

Затворање на панталони од Amazon

Се е точно, Amazon Pantry се затвора: ќе дојде услугата за онлајн шопинг прекината од 30 јуни.

И тогаш што ќе се случи? Дали веќе не можеме да купуваме со Amazon Pantry? Дали веќе не можеме да купуваме на Амазон?

Тивко, гигантот за е-трговија веќе помислил на алтернатива, ќе го објаснам подолу.

Затворањето на Amazon Pantry е официјално

Како што се очекуваше, започнувајќи од вторник 30 јуни 2020 година услугата е резервирана за членовите на Премиер, што ви овозможува да купите широк избор на пијалоци со долг живот и храна, производи за лична нега и дома и производи за животни ќе биде трајно прекината.

Зошто се затвора Amazon Pantry?

Не беа дадени причини за оваа одлука на Амазон, така што во моментот не знаеме која е причината за изборот на Амазон.

Дали сè уште ќе можам да пазарувам на Amazon?

Да.

Колосот навистина го потврди тоа повеќето од продадените предмети на Пантри наскоро ќе бидат достапни директно на Amazon.it, со побрза испорака и без минимална вредност на нарачката.

Да се ​​купи на Amazon Pantry, запомнете, требаше да се постави налог од најмалку 15 евра на што се применуваше фиксна цена на испорака од 4,99 евра, кои би можеле да се ресетираат со избирање на 5 предмети понудени во промотивен избор или достигнување на цена од 90 евра.

Вие ќе можете да купувате на Амазон без минимални трошоци

Еве, се чини, по затворањето на Amazon Pantry, овие граници веќе нема да постојат: сите производи што претходно беа достапни само на Amazon Pantry ќе пристигнат директно на Amazon и ќе можат да се набават без минимални ограничувања за трошење.

По 30 јуни храната ќе продолжи да биде достапна на Амазон, со брз и бесплатен превоз преку Премиер, без потреба од минимален износ за трошење.

Можете да продолжите да ги купувате вашите производи за купување во следниве делови:

Заклучоци

Новитетот беше во воздухот неколку недели, особено по „празното-сè“ со многу производи продадени во под-цената за само 1 €.

Започнувајќи од денес, веста за затворањето на Amazon Pantry е официјална.

Се надеваме само дека по оваа промена, прехранбените производи (и слично) што се продаваат на „Амазон“ ќе бидат понудени по конкурентни цени: точно е дека купувањето на „Амазон“ заштедува многу време, бензин и стрес, но цените на овие производи честопати се многу МНОГУ високи , МНОГУ повисока од кој било супермаркет што сè уште нуди достава до дома.

Дали некогаш сте користеле Amazon Pantry? Што мислите за оваа услуга на Амазон? Дали ќе го промашиш?

Известете ги во коментарите!

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!