AMD Crimson 16.6.1 преземање на возачот за Windows

AMD Crimson 16.6.1 преземање на возачот за Windows

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

AMD Crimson 16.6.1 преземање на возачот за Windows

AMD ги објави новите возачи на Crimson 16.6.1 за наслови на најновата генерација и официјално да го поддржи новиот оперативен систем Виндоуз 10. Како и Nvidia, според тоа, AMD објави и нови двигатели кои можат да ги оптимизираат перформансите за нови игри, решавајќи ги некои проблеми пријавени од корисниците.

Доколку сакате, можете да ги преземете новите пакети, компатибилни со Windows 7/8 / 8.1 32 и 64 bit од следниве врски:

Особено, со новите возачи на Crimson 16.6.1 се воведени следниве промени и се утврдени следниве грешки:

Radeon софтвер Crimson Edition 16.6.1 Определување

  • Прикажување треперење или корупција може да се доживее при репродукција на видеа во веб прелистувач.
  • DiRT Rally ™ може да доживее слаба изведба на некои патеки со дождливи / ноќни сцени.
  • Опциите за скалирање на дисплејот HDMI® во поставките Radeon може да недостасуваат кога екранот е поставен на испреплетена резолуција.
  • Опциите за режимот технологија AMD Crossfire in во поставките Radeon не можат да стапат на сила на апликациите Origin или Uplay.
  • Fallout ™ 4 може да доживее треперење во режимот технологија AMD Crossfire ™ за некои текстури на играта.
  • Трепкање на слушалките на Oculus Rift may може да се доживеат кога повеќе дисплеи се поврзани со различни резолуции.
  • Страницата со дополнителни поставки на Radeon Settings може да не успее да се отвори по извршувањето на Windows Update и потоа да се инсталира најновиот Radeon Software Crimson Edition.
🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!