Android Q природно ќе поддржува 3D препознавање на лице

Android Q природно ќе поддржува 3D препознавање на лице

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Гугл конечно ќе го интегрира 3D препознавањето на лицето на Android Q, следната верзија на оперативниот систем Big G кој предолго го брка Епл. Плаќања за лице и многу повеќе

Android Q природно ќе поддржува 3D препознавање на лице

Гугл работи брзо во средината на 2019 година со квалификациите, конечно, на природна поддршка за 3Д препознавање на лице, со интеграција директно во Android Q, која ќе биде претставена помеѓу мај и јуни.

Ако функцијата е достапна на паметните телефони Андроид некое време, секогаш е едно функција имплементирана од индивидуални производители, која, сепак, сега ќе најде поддршка од Google, бидејќи работи на интеграција на потребниот хардвер директно во Android Q кодот со цел да се олесни работата на различните производители кои би можеле да го експлоатираат новиот рамка да се спроведат нови решенија за тоа ослободување на лицето како плаќања, награди на разни страници и портали и многу повеќе.

Па после две години, Андроид конечно се прилагодува на сработеното јаболко минатата година со iPhone X, стандардизирање на 3Д препознавање на лице во рамките на неговиот оперативен систем, кој не ги запре производителите како Хуавеи (Мате 20 Про) е Ксиооми (Mi8 EE) кои имаат свои сопствени решенија, но кои во иднина би можеле да се подобрат благодарение на природна поддршка за Android.

Толку убав чекор напред што ги задоволува сите оние производители на паметни телефони кои досега развиле внатрешни решенија и кои со поддршка на Гугл ќе можат да најдат многу побезбедни и стандардни апликации, за да плаќаат со препознавање на лице за да се прилагодат на стандардите сигурност за мобилно плаќање.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!