Android Q ја корегира „насоката“ на резервната стрела на облакот

Android Q ја корегира „насоката“ на резервната стрела на облакот

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Стрелка со стрелка или стрелка надолу за резервна копија на облак? Па, Гугл отсекогаш имал искривена идеја, но тоа се поправи со доаѓањето на Android Q. Сега, сите сервиси за поддршка на облак имаат стрелка во вистинската насока

Android Q ја корегира „насоката“ на резервната стрела на облакот

Aубопитност на Android Q каде конечно до десеттата верзија на оперативниот систем Google, станува јасно кон стрелата наменета за резервна копија на облакот Google. Всушност, ако за преземање стрелката е надолу, за облакот нагоре затоа што испраќате датотеки на облак, но за Google ова секогаш било мистеријаупотреба на правилна насока на стрелката.

Кога станува збор за Андроид, функциите на резервна копија интегрирани се вклучени, но Гугл веќе долго време има отворена битка со насоката на стрелките. Всушност, ако нема проблеми во тоа резервна копија на поставките, апликации и лични информации на Google Drive и извршете обновување доколку е потребно на новиот паметен телефон, еве дека сфаќањето како Google управува со стрелките е curубопитно.

Само за подобро управување резервна копија и преземање дури и точна графика е корисна да им помогне на корисниците веднаш да здружат одредени операции. Секогаш Преземањето е претставено со стрела што покажува надолу но во резервните поставки за Android, дизајнот на икони на Google немаше многу смисла.

Да, затоа што во Android Pie, резервната копија беше претставена со стрелка што покажувајќи надолу во облак, бидејќи ние ги чуваме нашите датотеки на серверите на Google Drive, каде што, сепак, на Уметната стрела се спушти надолу? На Android Q долго трае Гугл појаснува е поставете ја стрелката во вистинската насока, ни обезбедува логична, интуитивна и точна икона за резервна копија.

Еве слики кои најдобро објаснуваат многу зборови. Ако имате Android Pie и Android Q, направете ја споредбата.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!