Android Q Huawei и HONOR: еве ги паметните телефони што ќе се ажурираат

Android Q

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Android Q Huawei и HONOR: еве ги сите паметни телефони што ќе се ажурираат во Android Q. Кои телефони на Huawei и HONOR ќе го добијат ажурирањето Android Q?

Android Q за Huawei и HONOR

Пред неколку часа Google официјално го претстави нова верзија на Android, број 10, наречена Android Q.

За тоа детално разговаравме во оваа статија, во која го собравме целиот список на вести кои доаѓаат со ова ажурирање софтвер:

Можеби веќе знаете, можеби не, но веќе е достапна бета верзија на Android Q за Смартфон на Google Pixel и за (неколку) други уреди.

Ако имате уред пиксел од Гугл, во овој водич ќе ги најдете сите потребни информации за преземете и инсталирајте го Android Q веднаш:

Ако имате еден наместо тоа Смартфони Huawei и HONOR, Жал ми е за вас, но во моментот не можете да преземете и инсталирате Android Q на вашиот телефон.

Пред да можете да го тестирате ова ажурирање на Android на вашето Huawei и HONORвсушност, мора да чека дека корејската компанија го издава првиот бета фирмвер за бета верзија, што сигурно ќе биде направено да почека неколку месеци.

За да го измами чекањето, сепак, денес ќе го видиме комплетен список на телефони Huawei и HONOR што ќе се ажурираат на Android Q. Во моментот листата, дури и ако е многу краток, Потврдено е официјално од компаниите, иако мислам дека наскоро на списокот ќе бидат додадени и други паметни телефони, што всушност е многу мал во моментов.

Но, доволно од разговор сега, да видиме кои телефони Huawei и HONOR ќе ги добијат Android Q во наредните месеци.

Android Q Huawei и HONOR: еве ги паметните телефони што ќе се ажурираат

  • Huawei Mate 20 / Mate 20 Pro / Mate 20 X / Mate 20 Porsche Edition
  • Huawei P30 / P30 Pro
  • Преглед на честа 20
  • Чест магија 2

Во едноставни термини: сите најнови врсти во опсегот на кинеската компанија и нејзината подружница Хонор, како згора на тоа беше целосно легитимно да се очекува. Како што веќе споменавме, ова се само први на списокот, но очекуваме Android Q да се рашири многу подлабоко во редовите на поставата Huawei / Honor.

Дали е наведен вашиот паметен телефон или таблет Android?

Кога излегува Android 10 Q?

Android 10 Q ќе биде официјално објавено во текот на летото 2019 година.

Сепак, на уредите Huawei и HONOR нема да го видиме во Бета пред крајот на 2019 година или можеби почетокот на 2020 година.

Willе мора да се вооружиме со трпеливост, многу трпеливост.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!