Android Salmon и Medaka: Name Name на следната верзија на Android и на …

Android Salmon и Medaka: Name Name на следната верзија на Android и на ...

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Android Salmon и Android Medaka се двете имиња што излегоа на мрежата по падот на Google, кој ги објави имињата на кодови на следната верзија на Android и исто така на smartwatch на Google

Android Salmon и Medaka: Name Name на следната верзија на Android и Pixel Watch

Тие биле пронајдени во изворен код од Андроид некои кодни имиња на непознати уреди, Лосос е Медака, кој според добро информирани и професионални звуци, би можел да биде името на еден следна верзија на Android и долгоочекуваниот Гугл пиксел Гугл.

Особено Медака треба да биде Google Pixel Watch e Лосос се шпекулира дека може да биде едно од имињата на следните верзии на Android или на следната Пиксел 4 или Пиксел 4 XL но исто така и Пиксел 3 Лајт, очекувано, но никогаш не пристигна на пазарот.

Да не се залажуваме премногу, бидејќи Гугл често ги забавува програмерите и глупостите вметнување чудни и никогаш не видени кодови и кодови, само за да ги пренасочите истрагите и песните од мрежата, кои секогаш бараат информации и новости украдени за да фантазираат за проектите на Биг Г.

Во реалноста иако е прерано да се зборува за верзиите на Android, Android Q се чини дека сега околу аголот со првата презентација што треба да се одржи во мај за време на Google I / O, додека Google Pixel 3 Lite или дури и Пиксел часовник.

Во блиска иднина, сите ќе бидат ажурирани Пиксел таблета и ги претстави паметните телефони Пиксел 4 кои би можеле да бидат револуционери со природна поддршка за 3D сензорот за препознавање лице, нов дизајн и можеби нов производител (Не реков Xiaomi).

Што очекувате во „Гугл 2019“, секако сепак „Андроид“ но Фучиша е зад аголот и конечно опсегот „Пиксел“ би можел да го збогати и смарт часовник, како додаток на паметен телефон и од Таблета.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!