AngeloTv: одлична апликација за стриминг на Андроид ТВ

AngeloTv

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

AngeloTv е фантастична алтернатива на TVTAP што ви овозможува да гледате дигитална ТВ, сателитска ТВ и IPTV бесплатно на Android. Ајде да видиме како се користи AngeloTv

AngeloTv IPTV Андроид

СТАР И НЕ Ажуриран ИТЕМ. ПРИМЕНАТА НЕМА ПОДАТОЦИ РАБОТИ. КОРИСТЕТЕ ОВИЕ АЛТЕРНАТИВИ:

Денес сакам да им соопштам на читателите на YLU за ново и интересно Апликација Android посветена на стриминг ТВ и IPTV.

Всушност, оваа апликација постои веќе неколку месеци, но неодамна беше ажурирана и стана уште подобра, помоќна и комплетна, поради што се чини дека е правилно да се направи краток преглед на истата.

Во врска со апликацијата се нарекува АнџелоТв и, како што се очекуваше, дозволува гледајте стриминг на дигитална и сателитска телевизија бесплатно на Android. Тоа е, како што лесно можете да претпоставите, одличен алтернатива за попопуларната апликација TVTAP: графика и функционалност се различни, но содржината не се менува.

Програмата се разбира не се презема од Play Store, па во оваа статија ќе видиме и како преземете и инсталирајте ја АнгелоТв АПК на сите паметни телефони и таблети со Android, но и на ТВ-кутиите.

Но, сега доволно од разговорот, ајде да одиме директно до точка на овој напис.

Што ви овозможува AngeloTv да видите?

Апликацијата ви овозможува да ги гледате сите потоци бесплатно Италијански дигитални и сателитски телевизиски канали, и оние во јасна и оние на кои вообичаено им е потребна претплата.

Меѓу многуте присутни канали, секако има и такви спорт (натпревари, Мото ГП, Формула 1, фудбал, кошарка ..) и оние за возрасни.

Накратко, достапната содржина е многу и погодна за сечиј вкус.

За да ги дознаете сите канали што ги нуди AngeloTv, сепак, препорачувам да ја испробате апликацијата и да се движите низ сите присутни списоци. Сигурно ќе најдете нешто што е соодветно за вас.

Каде можете да преземете AngeloTv?

може преземете ја најновата ажурирана верзија на оваа програма од Канал за развивач Телеграм. Претпочитам да ве упатам на официјалниот канал Telegram од едноставна причина: во случај на ажурирања, секогаш ќе ја најдете најновата верзија на апликацијата, со какви било новости и грешки.

Јас исто така препорачувам преземете ја апликацијата директно од вашиот паметен телефон / таблет да ја забрзате инсталацијата на вашиот уред со Android.

Ако наместо тоа, ја преземете апликацијата на компјутер / Mac, последователно ќе мора да ја пренесете APK-датотеката од вашиот компјутер на вашиот паметен телефон, таблет или ТВ кутија.

Како го инсталирате AngeloTv?

Апликацијата инсталира како и секоја друга АПК за Android, затоа:

  • преземете ја датотеката АПК директно од паметниот телефон / таблетот од врската што ја предложивме само погоре
  • почекајте да заврши преземањето
  • кога ќе заврши преземањето, влечете ја лентата за известување надолу и кликнете на датотеката што сте ја преземале
  • следете ги едноставните упатства на екранот на телефонот: неколку кликања и инсталацијата е завршена

Брз и лесен.

И се сеќавам на тоа апликацијата тежи само 5 MB, затоа е многу лесен и зазема многу малку простор во внатрешната меморија на вашиот уред.

Како се користи AngeloTv? Лозинка АнџелоТв

Откако ќе заврши инсталацијата, започнете ја програмата. Willе ве праша еден лозинка. Во моментов е ова:

👇👇👇👇👇👇

freenospam

Површина за лозинка за возрасни

👇👇👇👇👇👇

успори

но може да се промени. Ако не работи, проверете на каналот за развивачи Telegram ако има ажурирања.

Сега ајде да продолжиме. Започнете ја програмата AngeloTv на Android.

> АКО НЕМА ДВЕЕНА ВУФИ ПЛАЈЕР ВНАТРЕШНА НА ВАШИОТ СМАРТФОН

Потоа кликнете на иконата “Вуфи играч” долу десно. Willе ми отвори јаспродавницата за Android Play и ќе мора преземете ја програмата Wuffy Media Player. Тоа е тотално бесплатно и се користи за репродукција на видео потоци. Инсталирајте ја горенаведената програма од Play Store и откако ќе заврши преземањето, отворете ја барем еднаш, тогаш можете да ја затворите.

> ДАКО СЕ СЕГАТЕТЕ ВЕСНИК ИНСТАЛИРАНА WUFFY PLAYER

Директно од апликацијата AngeloTv:

  • кликнете на ставката КЛИКНЕТЕ ОВДЕ ДА ОТВОРИ
  • се појавуваат списокот на разни IPTV-списоци
  • изберете една од достапните списоци или содржини (ДГТ) се залага за дигитални копнени, Мени за спорт ви овозможува да гледате спортски канали, IPTV ви овозможува да гледате сателитска ТВ и така натаму ..)

AngeloTvStream 2

  • кликнете на каналот за кој сте заинтересирани уживајте во преносот во живо

Дали AngeloTv го поддржува Chromecast?

Да.

Додека играте канал, ќе биде доволно кликнете на горниот десен агол на иконата Chromecast за да го испратите аудио и видео сигналот од вашиот уред со Android во Chromecast. Фантастично!

Како е квалитетот на аудио и видео?

Одлично. Затоа, има многу канали ако некој канал не работи само сменете го списокот за да го решите проблемот.

Општо, квалитетот на аудио и видео е многу добар и не сум наишол на проблеми со тампонирање или разни забавувања.

Се уште се сеќавам на тоа овие се секогаш бесплатни IPTV листи, втие одеднаш можеа да престанат да работат.

Дали има многу рекламирање во апликацијата?

Не. Во моментов не сум видел реклами од кој било вид.

Заклучоци

Заклучивме со прегледот на ова одлична IPTV и ТВ стриминг апликација за Android. Несомнено е еден од најдобрите што моментално се достапни на италијанската сцена.

За какви било сомневања или прашања, ве молиме користете ги коментарите на крајот од статијата и ќе ви одговориме што е можно поскоро.

ВАЖНО: ако апликацијата не работи и барајте ги најдобри алтернативни апликации за IPTV Streaming Android бесплатно, препорачувам да го прочитате овој напис: Најдобри апликации за Android IPTV

Дали AngeloTv може да се инсталира на компјутер со Windows?

Не Програмата е во формат АПК и работи само на Android.

Сакајќи, сепак, можете да користите емулатор за Android за компјутер да ја стартувате и користите оваа апликација без проблеми на вашиот компјутер.

Еве еден водич што ве објаснува како да се користи BlueStacks, најдобриот емулатор за Android за компјутер, што со неколку кликања ќе ви овозможи да ја користите предметната апликација на вашиот компјутер со оперативен систем Виндоус:

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!