Apex Legends АПК Андроид: внимавајте на фалсификати!

Apex Legends

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Apex Legends лажните АПК за Android почнуваат да кружат на мрежата: бидете внимателни, во моментот кога тие се само вируси, малициозен софтвер и лажни апликации

Apex Legends АПК Преземи Андроид

Имајќи предвид тамуневеројатниот успех на играта Apex Legends за неколку дена, разумно е да се очекува дека за кратко време ќе започнат да кружат на Интернет „лажни“ верзии на играта, создадени со единствена цел да ги доведе во заблуда корисниците со помалку внимателен интерес.

ПРОЧИТАЈТЕ ДА:

И еве ги овие „лажни“ верзии на Apex Legends пристигнаа и точно за Паметни телефони и таблети со Android, точно како што се случило во минатото со Фортнит, Покемон Го, Клеш Ројал и сите други.

АПК Легендите АПК пристигнуваат на мрежата за да ја преземете бесплатно

Во изминатите неколку часови, всушност, свртувајќи се кон мрежата наидов многу датотеки на АПК кои беа наречени Apex Legends и која имаше единствена цел да поттикне помалку внимателни корисници преземете ги и инсталирајте ги овие програми на вашите уреди.

Всушност, како што сите знаеме, во моментот Apex Legends НЕ е достапен во верзија на паметен телефон, ниту за Android, ниту за iOS.

Сигурно играта ќе пристигне наскоро на нашите мобилни уреди, но моментот сè уште не е дојден и сè што циркулира на мрежата во моментот е лажен и апсолутно НЕ сигурен.

Овие програми што работат на мрежата и се нарекуваат „Легенди на Апекс“ ништо друго не е тоа вируси, малициозен софтвер, spyware, adware и лажни апликации тие сакаат украде податоци за корисникот или дека во секој случај имаат цели што секако се различни од оние на оригиналната игра.

Најдобро ова се игри освен Apex Legends, но дека програмерите повикале на овој начин да го зголемат бројот на преземања на нивната програма.

Во најлош случај, наместо тоа, овие апликации ги крадат вашите лични податоци, пристапуваат до внатрешната меморија на уредот и може дури и да ги украдат податоците за вашата кредитна картичка или лозинките на веб-страницата.

Во сите случаисепак, во моментот, држете се подалеку од сите програми наречени Apex Legends за А.нДрои, зошто за сега Нема мобилна верзија на оваа игра.

Сè што инсталирате на вашиот уред, не прави ништо друго освен ставете ги во опасност вашата приватност и лични податоци, барем додека Apex Legends не биде објавен официјално за Андроид и iOS.

Ризикот, како што знаеме, е многу поконкретен за Android, каде корисниците можат слободно да инсталираат која било APK-датотека. На iOS наместо тоа, ризикуваат се само корисниците кои инсталираат апликации без да поминат низ App Store и кои користат програми како што се iOS Gods, Panda Helper и слично.

Во принцип, сепак, им препорачувам на сите држете се подалеку од сè што е наречено Apex Legends и на Android и на iOS, барем за сега.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!