Apex Legends конечно добива соло режим, но има трикови

Apex Legends akhirnya mendapatkan mode solo, tetapi ada trik

Respawn Entertainment го откри тоа Играчите на Apex Legend наскоро ќе можат да се префрлат на новиот режим „Соло“, по популарни барања.

Нов режим на игра ќе слета на титулата на популарната кралска битка на 13 август како дел од вашиот настан за собирање железна крунашто значи дека играчите конечно можат да трчаат преку Кингс Кањон без соиграч за прв пат.

Ова е нешто е побарано од членовите на заедницата преку Интернет од играта откако беше објавена во февруари, но има мала стапица.

Инвеститорот ја објави веста на 6 август користете ја официјалната сметка на Твитер на Апекс и откријте го тоа Ова ќе биде ограничен временски режим, како што се гледа во твитот подолу.

Слика: Дексерто

И покрај ова можеби не точно она што го бараат луѓето во случај на директна промена. П.Мразам да го предвидам пристигнувањето со тоа што ќе бидам сам во иднина.

„Следната недела, само еден може да владее.

Новиот настан за собирање железна круна со ново ограничено време соло
Почеток режим 8/13. pic.twitter.com/8tG4EhIqQf

– Apex Legends (@PlayApex) 6 август 2019 година

Режимот со ограничено време (LTM) стана многу популарен помеѓу вистински борбени игри како Fortnite, PUBG итн., но ова ќе биде повеќе од тоа Findе најдете поголем оптимизам од навивачите на Апекс.

Надежни играчи можеби мислат вака Ова се чини како совршен начин за Respawn да проба различни начини на игра. Пред да објавите нешто потрајно тогаш, но досега немаше официјален збор за плановите да го сторат тоа.

Нов соло ЛТМ Предвидено е да трае од 13-27 август.

Apex Legends конечно добива соло режим, но има трик 1 Слика: Форбс