Apex Legends Solo, LTM | Кога беше ослободен Соло режим?

Box art - Apex Legends

Реван го зеде Твитер да го објави тоа Соло ќе дојде до Врвот на легендата за ограничено време следната недела. Врв Легенда Соло Тоа беше многу побарано од навивачите, но не се појави во играта, откако беше објавен на почетокот од годинава. Изгледа дека Реван конечно реши да се откаже од барањата на навивачите и додадете соло на врвот Легенда. Засега, само а режим на ограничено време, толку многу фанови се прашуваат кога Apex Legends Solo Mode ќе биде објавен, за да можат да го репродуцираат веднаш штом е достапен.

Врвот на легендата соло | Дали Соло ќе дојде во Apex Legends?

По изненадното соопштение на Рефвен за режимот „Легенди на Соло Апекс“, навивачите почнаа да се возбудуваат и сега имаат шанса да покажат дека го имаат тоа што е потребно за да ги поразат сите во своето лоби. За жал, Solos Mode е временски ограничен настан и нема да биде во игра засекогаш. Доколку биде успешна, постои можност дека може да продолжи да се враќа како LTM или дури и да биде вклучена во играта трајно. Сепак, засега ќе биде достапен само за одреден временски период.

Следната недела, само еден може да владее.

Настанот за колекција Iron Crown се одликува со ново ново ограничено време на Соло
режимот започнува 8/13. pic.twitter.com/8tG4EhIqQf

– Apex Legends (@PlayApex) 6 август 2019 година

Снимките за новиот соло режим Apex Legends се спуштени на Twitter веднаш до објавата. Како што можете да видите во видеото погоре, Соло ќе биде објавен на 13 август и ќе трае до 27 август. Ова значи дека играчите ќе имаат две недели да пробаат соло и да ја прогласат својата доминација.

ИСТО: Apex Legends Preseason Event | Како да се регистрирате

Прилично е изненадувачки што требаше долго време за Соло да дојде во Apex Legends. Неговите ривали, Фортнит и ПУБГ, го поседуваат Соло уште од нејзиното лансирање и го направија суштинска карактеристика на играта. Подобро доцна отколку никогаш, нели? Убаво е да се види дека Respawn им дава на фановите како што сакаат и им дозволува да имаат можност да го имаат центарот на вниманието.