APK Extractor е апликација Android за вадење APK-датотеки од Апликациите инсталирани на нашата …

APK Extractor е апликација Android за вадење APK-датотеки од Апликациите инсталирани на нашата ...

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Ајде да видиме како да ја извлечеме датотеката АПК на апликациите што ги инсталиравме на нашиот паметен телефон за да ја зачуваме локално и брзо да ги инсталираме на друг уред

APK Extractor е апликација Android за да извлече APK-датотеки од Апликациите инсталирани на нашиот паметен телефон / таблет

АПК екстрактор е мала апликација која ви овозможува да зачувајте датотеки на АПК на апликациите што ги инсталиравме на нашиот Android уред со едноставно избирање на апликацијата од списокот што ќе се појави кога ќе се отвори апликацијата APK Extractor.

Ве потсетувам дека датотеките АПК користени на Android се вистинските програми, поточно, поставката за инсталирање на апликацијата на Android, како и датотеките Windows EXE и ако ги зачувате на вашиот уред, можете да инсталирајте апликација без потреба да бидете поврзани на Интернет.

Каде да најдете бесплатни APK-датотеки

На мрежните АПК-датотеки лесно се наоѓаат, но во повеќето времиња содржат вируси или не се легални, но со АПК Екстрактор можеме да извадиме АПК-датотеки директно од уредот со Android. Те враќам јас две најдобри страници за преземање на APK-датотеки:

  • АПКМИРОР Тоа е најдобрата страница во светот за преземете датотеки во формат APK за Android. Во рамките на овој портал нема да најдете модифицирани или испукани апликации, туку само официјални. Убавината на оваа страница е што внатре ќе ги најдете и постарите верзии на сите програми за Android: ако со најновото ажурирање одредена програма или апликација престана да работи или се воведоа грешки, од АПКМИРОР можете да преземете старата / претходната верзија и ќе добиете сè повторно работи непречено
  • МОБИЛИЗАМ Несомнено е најдобро каде да најдете АПК како испукани апликации, игри и програми за Android. Треба да се регистрирате бесплатно, а потоа да ги разгледате различните страници и категории каде ќе ги најдете сите најдобри програми и најдобрите апликации за Android да ги преземете бесплатно со еден клик. Findе најдете и многу „MOD“ игри за Android: бесконечни животи, бесконечни пари и сл.

Како да ја преземете АПК бесплатно од нашиот паметен телефон

Откако ќе се отвори апликацијата ќе дојде го генерираше списокот со апликации инсталирани на нашиот уред со Android и со кликнување на една од нив можете да започнете со создавање на датотеката АПК што можете да ја зачувате за присутни инсталации или да ја испратите и споделите со пријателите.

Апликацијата е едноставна и минимална и нема посебни поставки бидејќи се занимава само со вадење на релативната датотека АПК дури и платени апликации, што секако мора да го имате купено на Google Play Store и инсталирано на нашиот уред со Android.

Опцијата во поставките ги дели апликациите помеѓу апликациите инсталирани од корисникот и системските апликации. Може да се префрлате помеѓу категориите користејќи го горе менито. Исто така има и еден удобно изберете ја целата опција за автоматско зачувување на сите апликации, но треба да бидете сигурни дека има доволно простор за складирање на уредот.

Екстрактор за АПК е достапен во бесплатна и платена верзија, а во бесплатната верзија се вметнува огласот, додека платената верзија (1 евро) го отстранува огласот. АПК екстрактор не бара дозволи за корен и е достапна бесплатно на Google Play Store и можете да ја преземете со кликнување на следниот линк:

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!