Apple го лансира iPhone 11

Apple Meluncurkan iPhone 11

Apple ја ажурираше својата постава за iPhone 2019 со iPhone 11. Ова е повеќе ревизија за iPhone XR што одржува дизајн и естетика.

Но, дизајнот користи нов квадратен блок на задниот дел за да смести две нови камери. Двојната камера им овозможува на режимите на портрет за човечко и нечовечко снимање што не е можно на iPhone XR. Камерата сними и 4к 60p на двете камери. Разликата тука е во тоа што една од камерите е Ултра широк, а не телефото.

IPhone 11 исто така додава нов ноќен режим кој автоматски се активира за средини со слаба осветленост. Предната камера исто така се зголеми на 12MP заедно со видео снимање од 4K 60fps и видео Slow Mo на предната камера.

Исто така, има и нови ефекти на осветлување портрет студио кои изгледаат импресивно.

Екранот на екранот на Apple iPhone 11 на Apple е 6,1-инчен екран со течна ретина, кој исто така е сличен на iPhone XR. Но, гостилниците добија надградба со новиот чип на Apple A13 Bionic.

Дека iPhone 11 на Apple ја одржува отпорноста на вода iP68 заедно со алуминиумско тело.

iPhone 11 исто така ја зголемува батеријата Епл бара дополнителни 1 час траење на батеријата.

Apple iPhone 11 започнува од 699 УСД. Во Индија iPhone 11 ќе биде достапен во 64 GB, 128GB и 256 GB модели во виолетова, зелена, жолта, црна, бела и PRODUCT (RED) со почеток од 64.900 INR.