Apple го откри Датумот на објавување на iPhone 11

Apple го откри Датумот на објавување на iPhone 11

iPhone 11

северСекако, сите со нетрпение чекаме да започне лансирањето на новиот iPhone толку долго, и конечно, Apple го заврши нашето чекање. Willе биде лансирана новата линија на iPhone 11 која вклучува iPhone 11, iPhone 11 Max и iPhone 11 R.

Apple го откри Датумот на објавување на iPhone 11

Според изворите, „Епл“ испратил покани за неговиот следен голем настан што ќе се одржи во вторник, 10 септември во театарот „Стив обс“ во Купертино, Калифорнија. Иако сè уште не е јасно кои производи на Apple ќе бидат објавени, постои шанса да се открие следната генерација на iPhone-от. Настанот ќе започне во 10 часот наутро во Пацифик.

Според експертите за мобилна индустрија, компанијата веројатно ќе објави три iPhone-и, и може да има големини на екранот од 5,4, 6,1 и 6,7 инчи. Најголемиот екран би можел да биде iPhone pro max, кој е 6,7 инчи, 6,1 инчи би можел да биде iPhone Pro, а 5,4 инчи би можел да биде iPhone 11.

Се очекува професионалните модели на претстојниот iPhone да имаат трет сензор за фотографирање и видеа со ултра широк агол. Телефоните ќе имаат OLED дисплеи и подготвени се 5G.

Нема да има значителни промени во дизајнот, но хардверска надградба, ажурирана камера и процесор A13n A13, подобрен тактички мотор, подобрен систем за лична идентификација и можеби порта за USB-C е она што можеме да го очекуваме од Apple.

Компанијата може да има планови да ги открие идните генерации на iPad, заедно со Pro Pro, вели Блумберг. На минатогодишниот настан, Apple го најави Apple Watch Серија 4 заедно со iPhone XR, XS и XS Max.