Apple се сеќава на Аполо 11 со новиот трејлер ‘За сите …

Apple се сеќава на Аполо 11 со нов трејлер „За целото човештво“ 1

За да ја одбележат претстојната 50-годишнина од слетувањето на Месечината Аполо 11 овој месец, „Епл“ објави втор трејлер за претстојното издание. Apple TV серија +, За целото човештвоисмејувајќи ја новата серија како што тој се одразува на оригиналното лунарно слетување на Аполо 11.

За целото човештво Тоа е една од неколкуте претстави што се очекува Apple да го вклучи својот состав кога ќе дебитира. Епл ТВ + стриминг услуга подоцна оваа година.

Серијата, која ја развива Роналд Д. Мур од Стар Трек и Battlestar Galactica Слава, замислете свет каде САД тие достигнаа прво на Месечината и светската вселенска трка никогаш не заврши. Во серијата ќе играат Joоел Кинаман, Мајкл Дорман, Врен Шмит, Шантел ВанСантен, Сара onesонс и odоди Балфур.

Трејлерот, кој е втор во серијалот објавен на „Епл“, е новиот „Епл ТВ“ + ЈуТјуб.Каналот вклучува клипови од шоуто, заедно со коментари од Мур и други зад шоуто.

Мур и останатите производители зад себе За целото човештво Беа интервјуирани од најразлични публикации, вклучително и Collider, Inverse, Syfy, CollectSPACE и IndieWire, каде тој сподели многу повеќе детали за тоа што го инспирирало да ја создаде серијата и конкретно да работи со Apple. Што се однесува до самата серија, Мур забележува дека токму лунарното слетување „Аполо 11“ ја разгоре идејата и тоа беше неговиот постоечки однос со Зак Ван Амбург, еден од двајцата поранешни директори на телевизијата „Сони“, кој му се придружи на „Епл“ како сила. движечка сила зад Apple TV + – што го натера да се здружи специјално со Apple за развој на серијата.

Му реков на Зак дека највозбудливата работа е да ја направам вселенската програма за која мислев дека сме ветиле и никогаш не сме добиле. И така се роди патувањето до алтернативната верзија на историјата. Затоа Епл излезе од нашите лични врски.

Роналд Д. Мур, зборувајќи за Инверз

Како што посочува Инверс, алтернативната приказна тоа За целото човештво постулатите всушност се доближија до она што многумина веруваат, бидејќи Советскиот сојуз веќе избра космонаут да води мисија на Месечината, но таа мисија на крајот беше откажана како резултат на неуспеси пронајдени од вселенската програма Советскиот по смртта на неговиот главен дизајнер, Сергеј Королев.

Ова беше она што Мур го виде како клучна пресвртна точка во вселенската трка во Студената војна и, како резултат, се држеше до тоа со премисата дека Королев живееше и беше во можност да ја сочува Советската програма заедно и да ги задржи финансиите, достигнувајќи Мун пред Соединетите држави и со тоа ја поттикнува гордоста на Соединетите држави дека не сака да ја предаде вселенската трка пред Советите.

За да може шоуто да биде што е можно поавтентично, Мур исто така се осврна на талентите и искуството на директорот на летот на НАСА, Гери Грифин и инженерот на НАСА и поранешниот астронаут Гарет Рејсман да служи како технички директори. Целта беше да се создаде алтернативна приказна, но во исто време да се задржи сè што е можно попрецизно во периодот и некои од предизвиците со кои се соочуваат.

На пример, добивањето на екраните со катодни зраци беше кошмар што екипата на производство го изневерува користејќи телевизори со рамен екран и ставаше парче заоблено стакло за да симулира екрани од стари училишта. Логото на НАСА беше уште една тешкотија. Гледајќи го трејлерот, фановите може да забележат дека логото е малку оддалечено, како што е верзијата „Бизаро“ на симболот во реалниот живот на НАСА. Ова е затоа што, како што објасни триото, НАСА има политика само да дава поддршка и употреба на амблеми ако медиумското парче ги прикажува настаните во вселенската програма точно како што се случиле. Тоа воопшто не е можност за прикажување на алт-приказни.

Сифијаир

Говорејќи за „Колајдер“, Мур исто така додаде дека имал многу креативна слобода работејќи со „Епл“, спротивставувајќи на претходните тврдења на некои производители со кои „Епл“ е тешко да се работи.

Беше доста лабаво. Природата на програмата беше таква што не морав да туркам многу креативни граници. Не е програма за графичка содржина, насилство или пол. Јас немав ништо од тоа, како дел од она што го правевме. Едноставно, тоа не беше проблем за мене, во целина. Се чувствуваше како многу лабава креативна околина. Бев доста способен да ја раскажам приказната, начинот на кој сакав да ја раскажам. Никогаш не наидов на бариери. Тоа е сè што навистина го знам за тоа.

Роналд Д. Мур, во интервју за Колидер.

Првата сезона наЗа целото човештво Willе дојде на Apple TV + кога ќе започне оваа есен, со десет едночасовни епизоди. Мур додава дека веќе зборуваат за втора внатрешна сезона, иако тој признава дека „Епл“ досега официјално не собра друга сезона.

Нови За целото човештво Трејлерот за сеќавање на мисијата Аполо 11 е всушност втора продукција. Епл се собра да ја одбележи 50-годишнината од големите настани во вселенската трка. Во мај, Apple го објави својот прв Apple TV + кратко, Кикирики во вселената, да се слави мисијата „Аполо 10“ што служеше како извидничка мисија да се истражи лунарната површина во подготовките за големото слетување на Аполо 11.