Apple Music е достапна на Amazon Alexa во Италија

Apple Music е достапна на Amazon Alexa во Италија

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Apple Music сега е достапна на Amazon Alexa во Италија. Apple Music сега се слуша на уредите на Amazon Alexa во Италија: како работи?

Apple Music на Amazon Alexa

Амазон го објавува тоа од денес Гласовен асистент на Alexa поддржува репродукција на музичка содржина на Apple Music, за оние кои очигледно се претплатете се на музичката услуга на Apple.

Како работи Apple Music на Amazon Alexa?

Клиенти регистрирани со Apple Music сега ќе можат да слушаат над 50 милиони песни на услугата за музички стриминг во целиот опсег на уреди Ехо.

Корисниците ќе можат да го прашаат Alexa да репродуцирате омилени песни, уметници и албуми или која било листа за репродукција создадена од уредниците на Apple Music.

Исто така ќе биде можно поток радиостаници создадени врз основа на музички жанрови.

Поддршка на Apple Music од Amazon Alexa тој ќе биде достапен не само на уредите Ехо, туку и на другите уреди за аудио дифузија кои ги интегрираат гласовниот асистент на Амазон.

Корисниците можат да ја активираат вештината на Apple Music е поврзете ја вашата сметка да започнете со користење на услугата или преку Вештината продавница во апликацијата Alexa или во вашата корисничка област на официјалната веб-страница на Амазон.

Што чекаш? Обидете се со Apple Music на Amazon Alexa сега!

Ако сè уште немате Компатибилен уред со Amazon Alexa, Јас ги препорачувам овие, кои патем се во продажба:

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!