Apple TV + ќе стартува во ноември. И веќе има содржина …

Apple TV + se lanzará en noviembre. Y ya tiene contenido exclusivo 1

APPLE влегува во кавгата со сопствената апликација за стриминг со серија оригинални емисии со starвезда. Во ноември, претставите вклучуваат комедија драма во која глумат ennенифер Анистон и Рис Витерспун, како и нова серија на научна фантастика во режија на легендарниот режисер Стивен Спилберг.

Willе чини 4,999 УСД (околу 4 фунти) месечно и ќе започне на 1 ноември. И ако купите iPhone или iPad, ќе добиете една година бесплатна услуга. На настанот за лансирање во Калифорнија, „Епл“ денес емитуваше неколку емисии кои доаѓаат на својата ТВ + услуга, вклучувајќи ги Види и Дикинсон.

Apple TV + ќе стартува во ноември. И веќе имате ексклузивна содржина 1

Нова содржина…

Quвездата на Акваман Jејсон Момоа ја води ново издадената серија за хорор / драма „See and Is Trailer“. Тоа е епидемија која предизвикува сите на Земјата да заслепуваат, при што излегуваат само милион преживеани.

Шоуто се одржува неколку генерации по успехот на епидемијата, кога луѓето почнуваат да забораваат што е да се види. Покрај глумицата во Момоа, претставата е напишана од Стивен Најт (Peaky ролетни) и во режија на Френсис Лоренс (филмови за игри на глад).

Победникот на Оскар, Стивен Спилберг, режисер на филмови како „ЕТ“ и „Спасување на приватниот Рајан“, е на одборот на неговата научна серија. 72-годишниот актер работи на рестартирање на драмската серија Amazing Stories, за што Спилберг беше извршен продуцент.

Прво емитувано во 1985 година, шоуто за хорор-фантазија имаше различна приказна за секоја епизода, како што е драмската научна фантастика Netflix Black Mirror. Оригиналната серија беше номинирана за 12 награди Еми и освои пет.

Актерките ennенифер Анистон и Рис Витерспун се пред шоуто „The Morning“. Станува збор за комедија / драма за еден стар телевизиски презентер.

Епл нарача две сезони во серијата, во кои глуми и комичарот Стив Карел. Според Анистон и Витерспун, претставата ќе се фокусира на машко-женската динамика на работа.

Извор